Razne bube - kako se osloboditi od bed bugs u kući

Februar 2019

Video: NASH 2015 DVD BOX SET Carp Fishing + Subtitles Complete Movie in 1080P (Februar 2019).

Anonim

Pluskwa domowa - jest to owad pasożyt, który żyje na ziemi przez długi czas. Ludzkość od dawna dokłada wszelkich starań, aby pozbyć się z nich, ale przed przystąpieniem do metod walki, konieczne jest, aby zagłębić się w tematykę „odmiana” takich szkodników wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

NASZE CZYTELNICE POLECAMY! W walce z owadami, naszym czytelnikom doradza odstraszacz Pest-Reject. Technologia elektromagnetyczna i ultradźwiękowa o 100% wydajności radzi sobie z pluskwami, karaluchami i innymi owadami. Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Czytaj więcej tutaj …

Wszystkie rodzaje błędów zdjęciem i nazwą

Pluskwy są rozległe oderwania poluzhostkokrylyh owady. Na świecie jest ponad 30 000 gatunków tych osobników. Nie wszystkie z nich są szkodnikami i pasożytami, są nieszkodliwe gatunki i takie, które pomagają człowiekowi jeść inne owady.

Przez siedliska i odżywianie można podzielić na następujące typy:

- szkodniki roślin rolniczych;

- owady żyjące w wodzie;

- nieszkodliwy dla ludzi;

- domowe pasożyty krwiopijne.

na szkodniki roślin uprawnych obejmują gatunki błędów, które żerują na soki roślinne przebijając macierzystych i kwiatostanów, ziarno, owoce jagodowe.

kapusta błędów - W pasożyty owadów, który jest zdolny do zmniejszenia plonów i w nieobecności zwalczanie pomnożyć kolonii i zniszczenia całej rośliny kapusty, rzepaku, buraków cukrowych i innych roślin.

NASZE CZYTELNICE POLECAMY! Aby pozbyć się klaśnięć, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Czytaj więcej tutaj …

Chinch, gatunki, które wywodzi swoją nazwę od powłoki i żarliwych miłością upraw zimowych. Jest niebezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla larw. Oni, jak dorosły, żywią się ziarnem i mają zamknięty cykl rozmnażania.

Familiar do wszelkiego rodzaju dzieciństwa - smród błąd, popularna nazwa - Bug-skunksa, miłośnik malin. Jeśli zostanie odepchnięty, zatruje jego ostry zapach jagodami.

Rodzaje Aquatic obejmuje takie odmiany: łyżwiarze, backswimmers, wioślakowate olbrzymi belostomy. Dla ludzi są one bezpieczne. Wszystkie te są niegroźnymi gatunkami dla ludzi.

Nie wszystkie te owady są pasożytami i szkodnikami. Są też tacy, którzy nie stwarzają zagrożenia ani krzywdy dla ludzi. Odmiany te obejmują - błąd linii (Strojnica baldaszkówka), inną nazwę - Włoski na zewnątrz w kolorze podobnym do stonki ziemniaczanej. Żywi się roślinami parasolowymi.

Inny rodzaj błędu - Pyrrhocoridae bez skrzydeł (Kowal bezskrzydły), żywność wykorzystuje nasiona i resztki bezkręgowców.

Zdjęcia rodzaje błędów w mieszkaniu

krwiopijne owady są bardzo niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale także zwierząt. Pasożytuj w domach i mieszkaniach obok osoby. W ciągu dnia ukrywają się, atakują nocą, gdy ich ofiary są najmniej chronione. Ich ukąszenia powodują nie tylko alergie, ale mogą przenosić infekcje. Pozbycie się pluskiew w domu jest bardzo trudne.

Gatunki pluskwy zdjęcia

Ludzie istnieją trzy rodzaje pluskiew domowych ( łóżko, pościel, meble ), ale w rzeczywistości jest to jedna i ta sama zaraza, o jego siedliska jest bardzo elastyczny.

Różnorodne pluskwy - przyczyny pojawiania się i rozmnażania w mieszkaniu

Różnorodne domowe pluskwy, jedna, ale w ludziach wierzy się, że są - łóżko, meble, pościel. Jest to ten sam rodzaj pasożyta. Takie imiona ludowe nadano im w siedlisku robactwa.

Pojawienie się zdjęcia pluska w powiększeniu

Wygląd przypomina kleszcze. Mają małe, brązowe, przezroczyste ciało, długość głodnego stanu wynosi 3 mm, w pełnym - 8 mm.

Jakie są powody pojawienia się domowych pluskiew w mieszkaniu i skąd można je wziąć:

  • może pochodzić od sąsiadów przez właz wentylacyjny.
  • Jeśli w co najmniej jednym mieszkaniu w domu zostaną zlikwidowane, możemy założyć, że cały dom jest zainfekowany
  • zwierzęta mogą być doprowadzone do mieszkania;
  • Ty lub jeden z gości możesz zabrać go ze sobą z dowolnego publicznego miejsca
  • z pracy, biblioteki, domu itp.;
  • zakupu wraz z meblami, nie tylko starych, ale także nowych;
  • może pojawić się nawet w idealnie czystym mieszkaniu.

Pojawienie się jednej osoby w twoim mieszkaniu wiąże się z pojawieniem się całej kolonii. Jednym z najniebezpieczniejszych pasożytów dla osoby jest łóżko.

Ich rozmnażanie następuje szybko. Niezależnie od walki z pluskwami ​​w warunkach domowych bardzo trudno.

Sposoby zwalczania błędów w domu

Istnieją trzy sposoby zwalczania błędów w domu: mechaniczne, fizyczne, chemiczne.

Najbardziej skutecznym sposobem jest chemia.

Aby pozbyć się pluskiew w domu, najpierw musisz znaleźć ich błąd w mieszkaniu. Siedliska na mieszkanie, dom, pościel - to wąskie, ciemne, ciepłe miejsca - w meblach, na kanapie, za szafką, w framugach okiennych, cokołach, miejscach do spania zwierząt,itp.; pasożyt łóżkowy ukrywa się w szwach, mogą mieszkać i rozmnażać się nawet w czystym łóżku. Aby znaleźć pluskwy, musisz przejść przez całą pościel, nawet czystą w szafie.

Po znalezieniu błędu wybierz substancję chemiczną i przystąp do walki. Najlepszy efekt uzyskuje się, łącząc trzy metody w tym samym czasie.

Jak pozbyć się pluskiew w domu środków ludowych

Według popularnych metod pozbycia się robaków domowych należą: stosowanie ziół i piżmy piołunu. Odstraszają, ale nie trują, więc pojawia się pytanie: gdzie odlatują szkodniki? W następnym pokoju lub w innym mieszkaniu?

pomocą ostrego zapachu substancje chemiczne - nafty, naftalen, roztworów terpentyny, kwas salicylowy, denaturowany alkohol, nafta, płyn lotnictwa i ocet. W ten sposób przetwarzają siedliska, ich możliwą penetrację i umieszczają je w pojemnikach wokół mieszkania.

Wszystkie środki chemiczne, domowe są bardzo toksyczne! Podczas korzystania z nich dzieci i zwierzęta powinny być chronione, niezawodna ochrona rąk (ponieważ zjadają rękawiczki) i należy stosować oddychanie.

Ludowa metoda termiczna, aby pozbyć się pluskiew - aby wyjąć meble na mróz lub parzyć wrzącą wodą i parą.

Aby pozbyć się łoża, pasożyty domowe, zaleca się zagotować łóżko, starannie wyprasować szwy żelazkiem.

Typowe błędy w walce z krwawieniem są nieskuteczną substancją chemiczną lub nie znaleziono całej kolonii. Szybko przyzwyczajają się do chemii, dlatego warto ją stosować wraz z metodami ludowymi.

Zdjęcia pluskwy

Sprawdzony środek na pluskwy - nowoczesne metody walki z

Ładowanie …

Chociaż wiele różnych praktyk ludowej, należy pamiętać, że są one skuteczne tylko w przypadku niewielkiej ilości szkodników w swoim mieszkaniu lub w profilaktyce.Na przykład, rozłożyć zioła w szybie wentylacyjnym, na parapecie, gdzie mogą wejść do domu, po traktowaniu ich octem.

Możesz pozbyć się rzetelnie i szybko z domu, pluskiew, możesz używać tylko nowoczesnych metod walki. Mają przerażającą nazwę - insektycydy lub nazywają usługę dezynfekcji.