O ubojica mrava

April 2019

Video: Mravi gospodari svijeta (HR) (April 2019).

Anonim

zagrożenie dla człowieka mrówek na świecie, nie tak dużo. Jednak, podobnie jak w przypadku innych zwierząt, ludzkie oczy są naprawdę wielki strach: przerażające historie o mrówki zabójca stał się prawdziwą legendą wśród fanów emocji na kanapie pod kocem.

Jednak istnieją niebezpieczne mrówki. W języku ściśle naukowym oni, oczywiście, nie są nazywane „ant-killer”, ich biologia jest nazywany inaczej:

  • ant wojsko zarówno z Czarnego Lądu i Ameryki Południowej

  • tzw mrówka-pocisk, ból, że nieco wyższe niż oparzenia chemiczne umiarkowane

  • Myrmecia australijski, którego ukąszenie może być śmiertelne dla osoby wrażliwej

  • mrówki czerwone pożaru, nazwany tak dlatego, że jest to bardzo bolesne żądło dla jego zdolności.

Wskazówka

Dla osób z bardzo ciężkiej reakcji alergicznej na jad owadów każdy z wyżej wymienionych mrówek może być mordercą. Co więcej, nie są pojedyncze przypadki uduszenia i zatrucia śmiertelnego człowieka od ukąszenia tylko jeden zwykłych czerwonych mrówek! Oczywiście są to wyjątkowe incydenty, a z ich powodu nie można nazwać wszystkich mrówek śmiertelnie niebezpiecznymi.

O tych gatunkach, których prawdziwi ludzie naprawdę się boją, powinieneś więcej mówić.

ant wojsko (SIAF)

„Wszystkie żywe, staje na drodze kolumny lub w miejscu, gdzie natychmiast zniszczone weszła żołnierzy.Potężne szczęki zakrzywione żołnierzy chwycił chrząszcze, larwy, pająki, robaki i inne mrówki, larwy, drewno wszy, ich podarte i przeprowadza się do kolumny. W przypadku połknięcia zdobycz większe - jaszczurka, wąż, mysz lub ptaka, który nie mógł latać, mrówki ułożone czarną masę wiercąc i bardzo zwierzę przestał wkrótce istnieć …

… Mrówki minęło, pozostawiając tylko kość próby ucieczki szczura i zapomniane w ciągu kur stodoły … „

a. Tambow, żyć tak świat

specyfiki tych mrówek jest to, że mają one mrowisko i odtworzyć je w tymczasowych biwaki, utworzonych przez mrówki robotnice, chwyć szczęki dla siebie. to biwak jest kulą i wydaje się absolutnie chaotyczny, ale w rzeczywistości jest on otoczony jasnej procedury dla części ich życiu kolonii mrówek wędrują w poszukiwaniu pożywienia, dla których biorą swoją nazwę

Ants żołnierzy wszystkich rodzajów wojsk mrówki wyglądać groźnie:.. ich wielkość szczęka większy niż głowa, a same owady są bardzo duże - nawet do sześciu centymetrów długości, ma mrówka żołnierzy, ale z naprawdę ogromną Kobieta Afryki armii ant: o długości ciała do 5 cm w fazie składania jaj, jest to największy z obecnie znanych mrówki..

Interesujące jest

Samica armia mrówek ustawić inny rodzaj zapisu: w okresie lęgowym można je złożyć do 130 000 jaj dziennie. Ta płodność nie występuje u żadnego innego owada.

Mordercy afrykańskich mrówek naprawdę nie są tacy. Zagrożenie mnichów nomadów w ogóle jest mocno przesadzone. Ich ukąszenia są bardzo bolesne i mogą powodować ciężkie reakcje alergiczne.Dotarcie do centrum takiej kolonii może prowadzić do poważnych ukąszeń.

Nie ma jednak znanych przypadków zgonów koczowniczych mrówek. Ponadto podstawą diety tych mrówek są inne owady, a tylko niewielka liczba małych kręgowców są zabijane przez nich - jaszczurki, żaby, ptaki, pisklęta.

Interesujące jest

Życie afrykańskiej armii mrówki (inna nazwa - SIAF) jest ściśle związane z biologią niektórych ptaków. Na przykład racja mrówki o kształcie oka to ponad połowa owadów wystraszonych przez ruchliwą kolonię tych mrówek. Nic dziwnego, że większość tych ptaków towarzyszy kolonii koczowniczych mrówek jako źródeł pożywienia.

Stray mrówki zabójcę - nie więcej niż owoc wyobraźni autorów opowieści przygodowych (rosyjskich mrówek leśnych nie mniej krwiożercze i jak aktywnie niszczą inne owady o podobnej wielkości), oraz opowieści o zniszczonych wsi i gryzł szkielety w ciągu kilku sekund - nie więcej niż literackie zgrubienie kolorów.

Ciekawe wideo: afrykańscy mężczyźni ataku ant-zabójca ich samych gatunków

Ant-kula

Nazwa tych mrówek odżałowaliśmy straszliwego bólu od ugryzienia: w ich jad zawiera jedną z najsilniejszych toksyn w świecie owadów - poneratoxin. Ostry ból po ugryzieniu mrówki odczuwany jest przez co najmniej 24 godziny, dla którego ten gatunek był również nazywany "mrówką przez 24 godziny".

wideo przykład: pracownik ant pocisk złowionych polny

Według szczególnej skali bólu Schmidt żądlących bólu tych mrówek osiąga najwyższy poziom czwarty i przekracza oparzeń i gryzie żadnych innych owadów.

ant-kula - jeden z największych mrówek ogólnie: długość pracującego 2-2, 5 cm, kobiety - do 3 cm.

Oni żyją w Ameryce Południowej, a niektóre plemiona Indian wykorzystywane martwić inicjacji rytualne Men: chłopca ramię sukienka rękaw z przymocowaną do niego za życia mrówek.

Po takim teście dłonie na kilka dni mogą zostać sparaliżowane, stracić wrażliwość i czernić.

Ciekawe wideo: mrówki Killer rytuału inicjacji w teście męskości

Czarny Myrmecia

Te mrówki są na tyle duże, ale gdyby nie ich ukąszenia, są one mało prawdopodobne, aby stać się bardzo sławny. Według statystyk, w Tasmanii od ich ukąszeń Myrmecia umiera każdego roku więcej osób niż przed atakami rekinów, jadowitych pająków i węży razem.

bite czarny Myrmecia powoduje poważne reakcje alergiczne u ludzi - więcej niż 3% ugryziony się w szoku anafilaktycznego.

W tym przypadku zaliczka nie wiedzą jak reagować kęs ciała tego owada: składniki aktywne w niej różnią się od tych z innych pokrewnych owady - osy i pszczoły - i nawet osoba zwykle reaguje na użądlenia pszczół, może stać się ofiarą tych mrówek.

Warto zauważyć, że ewolucyjnie buldogi mrówek są bardzo prymitywne. Być może to jest powodem ich silnej zjadliwości.

Ognista czerwona mrówka

Ogniste mrówki są uważane za najbardziej niebezpieczne mrówki w ogóle. Nie tyle ze względu na silną trucizną i niezwykle bolesne ukąszenia, ale ze względu na jego zdolność do przyzwyczaić się do nowych warunków szybko rozprzestrzeniają się na całym świecie i złamać opór wielu biocenoz.

Oryginalny narodzin mrówek ogniowych - Brazylia, ale na statkach handlowych, owady te są z powodzeniem przeniósł się do Stanów Zjednoczonych na południe do Australii i Chinach.Dzisiaj pilnie borykają się również na Filipinach, w Hongkongu i na Tajwanie, ale jak dotąd sukces jest po stronie mrówek.

Po ugryzieniu, ognista mrówka przedostaje się do rany z zawartą w niej toksyną, solą fizjologiczną. W skali Schmidta ból związany z ugryzieniem czerwonej mrówki ognistej jest taki sam jak ból spowodowany przez pożar, który był powodem nazwy owada. Na całym świecie kilka tysięcy ludzi gryzie te owady każdego roku i kilka zgonów z powodu wstrząsu anafilaktycznego: prawie wszystkie gryzą mają ostrą reakcję alergiczną.

Te owady cierpią z powodu ukąszeń i zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich. Według szacunków amerykański budżet pożarowy powoduje roczne szkody w wysokości 5 miliardów dolarów, w tym koszty opieki medycznej i opieki weterynaryjnej.

Interesujące jest

red importowane ogień mrówka jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych inwazyjnych owadów na świecie, to jest zakorzenienia w większości miejsc, które dostaje się do człowieka, a ze względu na agresywne zachowanie w znacznym stopniu wpływa na strukturę populacji biologicznej w miejscach osady.

Należy pamiętać, że wszystkie mrówki, niezależnie od stopnia zagrożenia dla ludzi, są niezbędne dla biocenozy, w której pierwotnie zamieszkują przyrodę. Prawie wszystkie mrówki - wielkich bojowników przeciw szkodnikom roślin, a tym samym bardziej mrówki armii i bardzo skutecznie oczyszczone z wszystkich zagubionych i chorych zwierząt sposobu ich przemieszczania. Dlatego pojęcie „niebezpieczny” i „szkodliwe” nie należy mylić, a nawet szczególnie przerażające owady powinny być traktowane jako ceniony członek powiązanych procesów w przyrodzie.

Interesujące wideo: pająk przeciwko nomadycznej mrówce - kto jest kim? …