Jaja bedbugs i njihovo uništavanje

April 2019

Video: STAR CITIZEN Bedbugs hangar base (April 2019).

Anonim

Pomimo niewielkich rozmiarów, błędy, osiedlając się obok mężczyzny wydał bardzo duży problem. Ich rozmnażanie następuje tak szybko, że trudno jest zauważyć pojawienie się tych owadów na początkowym etapie. Ponadto, jaja i larwy robaków są zwykle ukryte w odległych miejscach, co komplikuje również proces eksterminacji. A proces reprodukcji krwiopijców jest dość niezwykły i ma na celu zwiększenie populacji we wczesnym tempie.

Pluskwy rozmnażają się dzięki traumatycznej inseminacji. Samiec przebija brzuch kobiety i wstrzykuje w nią nasienie. W ciągu pięciu godzin po skojarzeniu samica zaczyna składać jaja. Dzień samica może złożyć do 12 jaj, ale dla całego cyklu życia - do 500 sztuk.

pluskwy płodność i prędkości rozchodzenia się w zależności od obfitości żywności i korzystnych warunkach temperatury:

  • pluskwy nie tolerują niska (poniżej -10 ° C) i wysokie temperatury (powyżej + 45 ° C)
  • optymalna temperatura rozwoju jaja i larwy pluskwy od + 20 ° do + 35 ° C, przy niższych temperaturach szybkość rozwoju spowalnia
  • larwy robaków właz z jaj, w zależności od temperatury, po 5-25 dniach. Również w zależności od temperatury larwa rozwija się u dorosłego w 30-90 dni.

Aby zrozumieć, jak skutecznie zabić pluskwy i ich jaja, konieczne jest poznanie możliwości odtworzenia tych owadów, wygląd i siedliska.

Jak wyglądają jaja pluskiew

Jeśli znalazłeś pluskwy w swoim domu, upewnij się, że są tam już jajka. Nie marnuj czasu, lepiej zacząć od razu, aby ocenić skalę problemu i zacząć je niszczyć. Aby znaleźć pasożyty, konieczne jest, po pierwsze, wyobrazić sobie, jak pluskwy wyglądać jaj, a po drugie, to lepiej uzbroić szkła powiększającego, jak wielkość jaj jest bardzo mała, a po trzecie, trzeba wiedzieć, gdzie robaki składają jaja.

Na zdjęciu poniżej jajka pluskwy na materacach są ledwo widoczne. Jak widać, nie są one tak łatwo jest odkryć:

Więc, błędy jaja łóżko przypominają ryż, są podłużne, przezroczyste, białe lub żółtawe, lekko zakrzywiona, z „kapelusza” na końcu długości nie większej niż 1 mm i pokryte lepką substancją, przez którą jaja są bezpiecznie przymocowane do dowolnej powierzchni i w dowolnej pozycji. Nie mylić jajek z ich odchodami, które różnią się kolorem ciemności (na poniższym zdjęciu widać białe jaja i prawie czarne odchody pluskiew).

W sprzęgle zwykle występuje od 5 do 12 jaj. Każde krycie, jakie kobieta próbuje umieścić w różnych miejscach, zapewnia przetrwanie potomstwa i zmniejsza ryzyko zniszczenia jaj przez ludzi.

gdzie robaki składają jaja

Konieczne jest, aby pamiętać, że błędem - to bardzo tajemnicze owady, które żerują w nocy, więc w ciągu dnia to jest trudne do spełnienia. Najczęściej obecność błędów w domu jest wykryta rano przez poszkodowanych ofiar. W związku z powyższym, jaja pasożytów powinien wyglądać jak najbardziej zbliżone do osoby leżenia jak larwy i robaki same mają tendencję do rozliczenia w pobliżu źródła pożywienia. Biorąc pod uwagę, że pluskwy nie tolerują sztucznego oświetlenia i niskich temperatur, ich siedliska będą ciemne, trudno dostępne i wygodne do rozmnażania.

Jeśli rano znalazłeś ukąszenia, zacznij szukać od łóżka. Sprawdzić trzeba materac, pościel, szczelin w łóżku, narożniki, listwy przypodłogowe, nocne stoliki. Ponadto, jeśli problem obecności małych krwiopijców mają dużo biegu, obszar pluskwy osada rozszerza się znacznie, a ich gniazda można znaleźć wokół domu: tapety i dywany, książki, ramki do zdjęć, na baterie elektryczne, wentylację. Jeśli masz zwierzęta, musisz je sprawdzić. Sprawdź wszystkie przedmioty ostrożnie, ze wszystkich stron, ponieważ jaja można przyczepić w dowolnej pozycji. Często obok murowane są robaki i larwy, jak i dorośli, więc jeśli znajdziesz się gdzieś w gromadzeniu tych owadów, należy przyjrzeć się dokładnie, a znajdziesz swoje jaja.

Jak skutecznie zniszczyć jaja robaków

Jeśli już napotkał problem pluskwy w domu i starał się je, wiesz, że próbuje pozbyć się tych owadów, w czasach, musiał być powtarzany kilka razy. Wydaje się, że te pasożyty są paskudne wreszcie zniknął, kiedy nagle kilka tygodni, wszystko rozpoczyna się od nowa. A powodem tego błędnego koła jest dość prosty: zniszczyć same błędy, nie wszyscy są z należytym uwzględnieniem niszczenia jaj, uważając, że nie ma zagrożenia. Jednak w nich całe niebezpieczeństwo jest ukryte. pluskwa jaja są liczne, są one ukryte w odległych miejscach, a ponadto bardzo odporne na wiele sposobów niszczenia, w tym chemicznych.

Aby zrozumieć, w jaki sposób najlepiej niszczyć jaj pluskiew, musimy najpierw zidentyfikować siedliska krwiopijców w domu. W tym celu należy dokładnie zbadać wszystkie możliwe miejsca przesiedlenia, o których mowa powyżej.Szczególną uwagę należy zwrócić na pościel, fałdy i szwy materaca i meble tapicerowane, pęknięcia w łóżku, na ścianach i podłodze obok łóżka.

Jeśli badanie nie przyniosło rezultatów i nie znaleziono jaj, to warto. Pranie należy gotować przez co najmniej 20 minut. Materac, meble, a także wszelkiego rodzaju pęknięcia należy traktować gorącą parą lub roztworem 150 ml wrzącej wody, 20 ml nafty i 15 ml terpentyny. Jeśli istnieją miejsca, w których tapeta odsuwa się od ściany lub występują pęknięcia w tapecie, lepiej jest przetworzyć te miejsca, a następnie przykleić tapetę.

Jeśli przetwarzanie odbywa się w zimnych porach roku, należy wyjąć meble, koce, poduszki i inne skażone rzeczy na ulicy i pozostawić je na mrozie (nie powyżej -20 ° C) na jeden dzień. Następnie wszystko przepłukać roztworem gorącej wody za pomocą sody lub nadtlenku. Pokój jest również dobrze wentylowany.

Możesz także użyć wielu nowoczesnych aerozoli (takich jak Dichlorvos) lub preparatów proszkowych przeciwko pluskwom, ale należy pamiętać, że nie zawsze są skuteczne w niszczeniu robaków. Ponadto, ze względu na obecność szkodliwych substancji w składzie tych leków, należy postępować zgodnie z instrukcjami i przestrzegać środków bezpieczeństwa podczas przetwarzania pokoju.

Jeśli wszystkie te procedury nie pomogły, warto porozmawiać o tym problemie z sąsiadami, być może, że pochodzą od nich owady. W takim przypadku należy pozbyć się błędów.

Walka własna z pluskwami ​​to bardzo żmudna i długa procedura, a jeśli chcesz uzyskać wyniki, będziesz musiał poświęcić swój czas i energię na przetwarzanie całego pokoju od tych owadów i ich jaj.W przeciwnym razie błędy będą wracać wielokrotnie.

Jeśli nie chcesz poradzić sobie z tym problemem samemu, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze specjalnymi organizacjami zajmującymi się dezynsekcją pluskiew. Specjaliści przeprowadzą niezbędne oczyszczanie pomieszczeń zgodnie z wymogami bezpieczeństwa.

Jak poradzić sobie z problemem pluskiew w domu, decydujesz, co najważniejsze - nie opóźniaj swojej decyzji w długim polu, w przeciwnym razie walka z małym owadem może przekształcić się w prawdziwą walkę z całymi hordami tych krwiopijców.

Co powinieneś wiedzieć o pluskwach, aby skutecznie z nimi walczyć

Zniszczenie pluskiew: najskuteczniejszy środek