Simptomi bedbugs u stanu

Mart 2019

Video: Tretman,dijagnoza i primeri unosa krevetnih stenica u zivotnom objektu 2017 (Mart 2019).

Anonim

Nietrudno zgadnąć, że owady żyją w mieszkaniu. Wszystkie żywe istoty, w tym pasożyty, nie mogą pozostawiać śladów swojej życiowej aktywności. Objawy pojawienia się pluskiew w mieszkaniu są bardzo charakterystyczne i pomogą zlokalizować siedliska tych owadów. Jeśli zauważysz je na czas, możesz szybko pozbyć się pluskiew i powrócić do spokojnego życia.

Ukąszenia błędów: najpewniejszy znak

Jedyne błędy produktu żywnościowego - ludzka krew. Aby dostać się w wystarczającej ilości i jednocześnie chronić się, błąd woli polować w ciemności.

To indeksuje na odsłoniętą skórę nakłuwa skórę z jego ostrymi gębowego, wsiada do naczynia krwionośnego, z którego zasysa odpowiednią ilość krwi. Jednocześnie specjalny kanał w trąbienie umożliwia owadom oddzielenie specjalnej substancji, która przez pewien czas unieruchamia skórę, blokując zakończenia nerwowe. Ludzie często nie budzą się z ukąszeń i nie czują ich.

Regularne pojawianie się śladów ugryzienia na ciele jest jednym z objawów pluskiew w mieszkaniu.

Po spożyciu pierwszej porcji krwi, pluskwa przesuwa się nieco dalej i powoduje następny zgryz. Na zdjęciu widać, że ślady kilku ugryzienia przypominają oryginalny utwór:

Ocena:

„Myśleliśmy, że dzieci alergicznych, nie jest jasne, co.Zbyt wiele z tych czerwonych punktów było. Wyglądało to jak ospa wietrzna. Zaczęli patrzeć na jedzenie, patrzeć na rośliny. Ale byłem zawstydzony, że wiele punktów jest wyraźnie umieszczonych wzdłuż linii. Jak ktoś skrada się pod skórą. Tak więc pediatra powiedział nam od razu i powiedział, że to pluskwy. Obrócili sofę w pokoju dziecinnym i wypompowali mnie amoniakiem. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego horroru. Te błędy nie roiło się jak w mrowisku … „

Anna, Charków

Ponadto, pluskwa zwykle nie dotykać części ciała z włosami. Woli wygładzają skórę, które mogą być szybko i łatwo przegryźć. W miejscu ukąszenia pojawia się czerwona plama. Objawy ukąszenia pluskiew - silne swędzenie i pieczenie, częściej -. ciężka obrzęk

powinien być normalnie występuje tylko w godzinach porannych, a ludzie mogą brać je do reakcji alergicznej, jednak odpowiednie leki nie dają żadnej ulgi, a obszar czerwone plamy tylko jeden wzrasta.Shade.

Pluskwy gryzą wszystkich, ale często więcej Bitten to kobiety i dzieci. Wynika to z faktu, że błąd jest łatwiej przegryźć ich cienką skórę i naczynia krwionośne kobiet i dzieci są bliżej skóry.

Liczba ukąszeń zależy tylko na populacji pluskiew w mieszkaniu. zdarzały się przypadki, kiedy silnie porażone pasożytami na ciałach ludzi, było 300-400 ukąszenia za noc.

jest to możliwe do dochodzenia z pełną odpowiedzialnością, że ukąszenia są jednym z najbardziej charakterystycznych objawów bed bug w mieszkaniach, Ważne jest tylko odróżnienie ich od ukąszeń innych owadów i objawów alergicznych.

Zapach pluskwy w mieszkaniu

nie jest niczym niezwykłym usłyszeć następujące zdanie: „Mieszkanie pachnie jak pluskwy” Wydaje się to śmieszne, ale opiera się na nauce.

Zarówno dorosłe robaki, jak i larwy mają specjalny gruczoł, którego nie mają inne domowe owady. Żelazo wydziela szczególny sekret, który emanuje charakterystycznym zapachem robaków.

Kał owadów, które są podobne do małych czarnych kropek, mają ten sam zapach. Ci, którzy to wyczuwali, opisali lekki smród, podobny do zapachu zepsutego koniaku lub kwaśnych malin.

Eksperci dobrze wiedzą z doświadczenia, że ​​taki zapach w mieszkaniu jest oznaką dużej liczby pluskiew w domu.

Zapach robactwa będzie najbardziej odczuwalny w pobliżu ich stałych siedlisk - w obszarze łóżka, za szafkami, za parapetami, za ramami obrazów.

Przegląd:..

„Nigdy nie wierzyłem, że pluskwy mogą naprawdę zmienić zapach w matkę sali żony powiedział, że w naszym mieszkaniu pachnie pluskwy, ale moja żona i myślałem, że to po prostu zapach starych mebli Kiedy przyjechaliśmy z Dwudniowe połowy były przerażone: rzeczywiście istnieje obcy zapach, to nie jest wynalazek! Zaczęli uważnie przeglądać meble i znaleźli za kanapą tych pasożytów.

Sasha, Kursk

Bez wątpienia zapach jest niemal absolutnym znakiem obecności pluskw, ale ludzie nie zawsze to czują, ponieważ zmysł węchu szybko przyzwyczaja się do stałych zapachów. Największa szansa na ponowne "powąchanie" do własnego mieszkania - przyjazd od reszty, z daczy.

Jeśli nie ma całkowitej pewności, że zapach rzeczywiście odpowiada opisowi, należy zwrócić uwagę na inne oznaki błędów w mieszkaniu.

Poniższe błędy w łóżku

Czasami, wczesne objawy obecności pluskiew w mieszkaniu nie daje absolutnej gwarancji, a chcą zobaczyć krew-frajerów, jak mówią, „na żywo”. Aby to zrobić, istnieje sposób: musisz rozłożyć biały prześcieradło na łóżku wieczorem (na którym ciemne owady będą wyraźnie widoczne), zgasić światło i poczekać na rozpoczęcie 2-3 godzin nocy.

Następnie światło musi być ostro włączone. Jeśli dom ma pluskwy, to przynajmniej kilka z nich będzie koniecznie na łóżku.

Kiedy pluskwy pluskoczą osobę, w przeciwieństwie do komarów nie wstrzykują krwi enzymu, co pomaga szybciej się krzepnąć. Dlatego natychmiast po ukąszeniu owada z rany wypuszcza się kilka kropli krwi. Oczywiście, podczas snu, osoba włącza się na łóżku i mała plamka krwi często pozostaje na prześcieradłach.

Aby je wykryć, trzeba zdjąć koc i uważnie rozważyć arkusz w świetle dziennym. Krople krwi na pościeli - jeden z najdokładniejszych znaków obecności pluskiew.

śladów życiowych pluskwy

Pluskwa domowa zaznaczyć swoją obecność w mieszkaniu, nie tylko zapach lub bite znaki na ciele ludzkim, ale także inne objawy i oznaki

  • Podobnie jak w innych istot żywych, trzymali proces trawienia, który kończy się wraz z wydaniem resztki niestrawionego jedzenia.
  • Alokacja pluskiew jest ciekła, ciemnobrązowa. Jednak w powietrzu szybko zestalają się i stają się twarde.
  • Zazwyczaj błąd wydziela kał krótko po jedzeniu. Dlatego, aby wykryć produkty przemiany owadów może być wszędzie, szczególnie wiele z nich nie będzie w pobliżu łóżka, i ewentualnie do siebie - jest to również pewien znak czai się gdzieś w pobliżu pluskwy. Kał z pluskwami ​​ma charakterystyczny zapach kiepskiej jakości koniaku.

Aby zidentyfikować populację pasożytów w mieszkaniu jest jeszcze jedna ważna cecha. Po wykluciu z jaja, nimfa pluskwy rośnie i wylęga się kilka razy. Owad odrzuca wierzchnią chitynową pokrywę, która za każdym razem staje się gęstsza i ciemniejsza.

Jeśli w mieszkaniu występuje duża liczba pluskw, niemal wszędzie można znaleźć takie "skórki".

Wszystkie oznaki obecności robaków w mieszkaniu z dużym stopniem dokładności będą determinować obecność owadów. Jednak najbardziej szokującym i najdokładniejszym potwierdzeniem faktu zainfekowania mieszkania owadami będzie zobaczenie pasożytów na własne oczy.

Gdy pojawia się najmniejsza wątpliwość, konieczne jest sprawdzenie wszystkich możliwych siedlisk pluskiew. Powinno to również nastąpić w przypadku, gdy pluskwy zostaną znalezione u sąsiadów. Prawdopodobnie wkrótce osiedlą się w sąsiednich mieszkaniach.

Skąd biorą się pluskwy w mieszkaniu i jak sobie z nimi radzić prawidłowo

Jak wybrać usługę, by zabić pluskwy?