Koji su razlozi za pojavu buba u stanu?

Mart 2019

Video: 101 Hair Clinic - DIFUZNI GUBITAK KOSE (Mart 2019).

Anonim

Pluskwy często pojawiają się nawet w nowoczesnych budynkach mieszkalnych, które są wyposażone we wszystkie korzyści cywilizacyjne. Oczywiście, schludni i czyści właściciele są zdezorientowani, dlaczego pasożyci zdecydowali się żyć w swoim mieszkaniu, gdzie nie ma gruzu, brudu ani zwierząt. I w jaki sposób te pasożyty wniknęły w życie? …

W przypadku pluskiew nie ma znaczenia, jak starannie utrzymywana jest czystość domu. Głównym i jedynym celem i ofiarą pluskiew jest osoba (czasami - małe zwierzęta), dzięki czemu mogą osiedlić się tam, gdzie ludzie spędzają ciemność.

Aby uniknąć infekcji, zawsze należy być czujnym i uważnie obserwować najmniejsze zmiany, które występują w mieszkaniu. Ponadto będzie niepotrzebne okresowe przeprowadzanie konserwacji zapobiegawczej i stosowanie insektycydów wzdłuż obwodu możliwych miejsc penetracji owadów, komunikowanie się z sąsiadami i zwracanie uwagi na stan ich mieszkania.

Ponadto, zniknięcie pluskiew w mieszkaniu może być przypadkowe, a tutaj tylko od właścicieli pokoju określa, czy przyznają się do takiego wypadku. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób pluskwy mogą pojawić się w mieszkaniu, aby móc chronić się w czasie przed pasożytami we właściwym czasie.

Sposoby infiltracji pluskiew w mieszkaniu

Na pytanie, w jaki sposób pojawiają się błędy w mieszkaniu, trudno jednoznacznie odpowiedzieć.Wszystko zależy od podłogi, na której znajduje się mieszkanie, od pasożytów od sąsiadów, od tego, czy właściciele jeżdżą ostatnio pociągami czy samochodami innych ludzi. Istnieje wiele sposobów infiltracji pluskiew w domu, więc przyczyny pojawienia się błędów w mieszkaniu mogą być zupełnie inne.

Najczęściej pluskwy pochodzą z sąsiednich pokoi, co jest szczególnie ważne w starych domach. Owady mogą pełzać po ścianach, pęknięciach lub na zewnętrznej ścianie domu.

Błędy często przechodzą przez szyby wentylacyjne. Pluskwy mogą trwać długo (do kilku tygodni) bez jedzenia i pozostają aktywne, więc długie przejścia dla nich nie stanowią problemu.

Ponadto struktura ciała owada i jego małe wymiary znacznie ułatwiają wnikanie w bardzo małe dziury i pęknięcia.

Jeśli dom jest na wsi, często pluskwy mogą trafiać do ludzi z małych zwierząt hodowlanych, na których pasożytują. Oczywiście, gruba skóra królików lub kóz nie jest tak atrakcyjna dla tych owadzich krwi owadów, jak człowiek.

"Odbierz" błąd i prześlij go do swojego mieszkania, możesz spędzić noc w nowym miejscu. Może to być jak zagraniczny hotel, hotel w innym mieście i mieszkanie przyjaciół, a także pociąg lub dworzec kolejowy.

Wymiary robaki są małe, więc nawet jeśli owad przypadkowo nie mają czasu na odczołgać bezpieczeństwa zanim ludzie wstać i ubrać, a jego obecność na koszuli lub spodni nikt nie zauważy.

Poszczególne przyczyny pojawiania się pluskiew mogą być dość oryginalne, a nawet nieprzewidywalne.

  • Urządzenia gospodarstwa domowego. Pluskwy lubią chować się w zacisznych miejscach, chronić przed jasnym światłem dziennym i źródłem ciepła.Często błędy dni wznoszenia bloków w systemie operacyjnym komputera, a jeśli taka jednostka została przeniesiona do naprawy lub do stałej pracy w nowym mieszkaniu, jest przenikliwy i pasożyty.

Ocena:

„I pluskwy przyniósł jeden z klientów przyniósł do naprawy sistemnik Gdybym to pojawiło się natychmiast i zobaczyłem te istoty byłby wyrzucony i jednostka systemowa, a klient i on noc stał pod stołem i pluskwy.. rozproszone po całym mieszkaniu. mieliśmy kilka tygodni później, kiedy zaczęli gryźć, zalać mieszkanie kata, a następnie powiadomić kata i do klienta … „

Oleg Petersburg

  • Inną przyczyną występowania błędów w mieszkaniu może przynieść je do domu na jego ubraniach. Pluskwy nie mogą gryźć ubrań, ale bardzo łatwo się w nich ukryć. Zauważ, że krwiopijca nie zawsze jest ze względu na swój mały rozmiar. Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że po odwiedzeniu mieszkania zamieszkałego przez pluskwy, przyprowadzisz jednego lub więcej pasożytów do swojego domu. Przyczyną pojawienia się pluskiew może być również zakup skażonej odzieży, co jednak zdarza się rzadko.
  • Jedną z najczęstszych przyczyn pojawiania się pluskiew w mieszkaniu są nowe lub stare meble wniesione do domu. Nowe meble sprowadzone z magazynu rzadko są zainfekowane - w sklepie, po prostu nic do jedzenia owadów, ale takie przypadki to możliwe (na przykład - błędów na meble z IKEA) są również dostępne. Znacznie częściej miejscem robaków są meble, kupowane "rękami" i już używane. Pluskwy wypełniają jego wewnętrzne powierzchnie, pęknięcia. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić meble, a przede wszystkim - środek.

Ocena:

„Jeśli chcesz wiedzieć, że będziemy przynieść te rzeczy do mebli, nie będzie nawet sowy na magazynie.Nigdy nie myślałem, że pluskwy w meblach z Ikei mogą być. Ale jak dowiedzieliśmy się w sklepie, wszystko było czyste i został zainfekowany komoda z magazynu. Nie wiem, czy przetwarzają to z czymś, czy nie, ale nawet takie fajne meble mogą zostać zainfekowane. W skrócie, przed dokonaniem zakupu, sprawdzać wszystko dokładnie. „

Inga, Stawropol

  • ptaków domowych. Pluskwy pasożytują na nietoperzy, ptaków, chomików i szczurów, jeśli nie są one bardzo długie i gęste pokrycie wełny. Pluskwa domowa nie pije krew kotów lub psów, ponieważ ich skóra jest zbyt gęsty dla tych owadów. z tego powodu nie są one pasożytami u bydła.
  • błędy mogą pojawić się w mieszkaniu, wraz z przypadkowej osobie. Jeśli dom jest człowiekiem, który żyje w zakażonym gospodarstwie, może zostać przeniesione do Ich ubrania bug. Zdarza się, że po naprawie z właścicieli apartamentów znaleźć populacje pluskwy, „lewy” artystów. Pluskwa domowa to bardzo lubiący dużym tłumie ludzi, więc często żyją w, kabiny wagonów schroniska. Jeśli wynajęty do naprawy zespół żyć w takich warunkach, to jest bardzo prawdopodobne, że błędy będą próbować przenieść z nimi

Przegląd:.

„mam po pojawieniu opuszczające Tadżyków pluskwy. I tak bardzo, że pomyślałem, naprawa będzie musiała zostać przebudowana. Wygląda na to, że ci faceci w ogóle nie robią błędów. Prawdopodobnie mieszkają w swoich materacach. Miał kolejny tydzień, aby wypełnić malation mieszkaniu, zanim lokatorzy mogli zacząć … „

Alexander, Moscow

Błędy mieszkalne Zakażenie z punktu widzenia biologa

Pluskwy są niebezpieczne nawet i fakt, że szybko rozmnażać i osiedlić się wokół domu. Nawet jeśli w domu przyniósł tylko jedna kobieta, może ona stać się protoplastą nowej populacji.Jak to jest możliwe?

Samice buszu mają zdolność utrzymywania zapłodnionych komórek w ciele przez okres do kilku miesięcy. Oznacza to, że może on czekać na warunki sprzyjające życiu, a dopiero potem narodzić potomstwo. Na tym etapie mężczyzna nie jest już potrzebny, ponieważ wcześniej wniósł swój wkład.

Samica składa 5-6 jaj co kilka dni, co daje w życiu do 500 potomstwa. Biorąc pod uwagę fakt, że młode robaki mogą się rozmnażać po miesiącu od wylęgu z jaj, ich liczba w mieszkaniu rośnie wykładniczo.

Podczas gdy populacja jest mała, pluskwy zajmują bardzo małe terytorium w mieszkaniu. Mogą one żyć, na przykład, pomiędzy szwami materaca lub z tyłu kanapy.

Kiedy liczba owadów rośnie, możesz oczekiwać, że osiedlą się one we wszystkich ustronnych miejscach. Najprawdopodobniej pasożyty zostaną znalezione na ramie łóżka, na kanapie, za szafami, w urządzeniach gospodarstwa domowego i za płótnami obrazów.

Jeśli sytuacja staje się krytyczna, a populacja rośnie niesamowicie, owady szukają sposobów na powiększenie swoich zasobów. Mogą zacząć odwiedzać mieszkania sąsiadów, aw końcu pojawią się tam nowe kolonie.

Hodowla błędów jest niesamowicie szybka. Zaledwie kilka tygodni może zwiększyć liczbę owadów. W szczególności sprzyja temu dobry mikroklimat mieszkania - komfortowy poziom wilgotności, ciepła.

Jajka na kluski leżą przez cały rok, ale w złych warunkach środowiskowych proces ten zostaje zawieszony, a następnie wznawiany z taką samą siłą.

Objawy pojawienia się pluskw w mieszkaniu

Istnieje kilka charakterystycznych znaków wskazujących na pojawienie się w mieszkaniu szkodliwych owadów.Również te oznaczenia pomagają ustalić, że były to robaki, a nie pchły lub inne żywe stworzenia:> Charakterystyczny zapach zepsutego koniaku, który jest tajemnicą, alokowany przez dorosłe robaki.

  • Niespokojny sen w nocy, uczucie swędzenia i pełzania owadów wzdłuż ciała. Następnego ranka - duża liczba ukąszeń w otwartych miejscach w formie utworów.
  • Brązowe plamy krwi na pościeli. Po ukąszeniu owadów, krew nie zgina się natychmiast i może zabrudzić prześcieradła. Ponadto dobrze odżywione robaki mogą zostać zmiażdżone przez osobę podrzucającą
  • Kał pluskwy w postaci ciemnych kropek w rogach mieszkania i pod łóżkami. Mogą wyglądać jak nasiona maku.
  • Chitynowa przykrywka owadów wyrzucana po linieniu. To on pierwszy rzuca okiem na badanie zainfekowanego łóżka.
  • Jeśli odkryjesz przynajmniej niektóre oznaki obecności pluskw w mieszkaniu, powinieneś natychmiast zacząć szukać i niszczyć pasożyty. Walka z nimi nie jest tak łatwa jak zapobieganie pojawieniu się pluskiew w mieszkaniu, a każdy dzień zwłoki będzie wymagał wielkich starań w walce z coraz większą liczbą krwiopijców.

Skąd biorą się pluskwy w mieszkaniu i jak sobie z nimi radzić

Jak pluskwy atakują mieszkania