Features dom žohari uzgoj

Februar 2019

Video: The Great Gildersleeve: A Motor for Leroy's Bike / Katie Lee Visits / Bronco Wants to Build a Wall (Februar 2019).

Anonim

Ich hordy nie dać osobie resztę z nich w domu ściany są w ruchu, to one rój we wszystkich kątach. Coś podobnego z pewną dozą niechęci i strachu ludzie mówią o karaluchach, długo żyjących z nimi ramię w ramię. Wyimaginowane wyrażenia pomagają wyraźnie wyobrazić sobie, w jaki sposób karaluchy rozmnażają się, ignorując uporczywe próby pozbycia się ich i wykazujące niesamowitą płodność.

Rabid tempo wzrostu liczby osób, zdolność do stawienia się jak grom z jasnego nieba, ich niewrażliwość na wpływ wielu trucizn i promieniowania nawet zdumiewać, inspirować strach i stać się okazją do żartów.

"Rude włosy i wąsy" mogą się pochwalić, że jest głównym bohaterem wielu dzieł literackich, jednak najczęściej negatywnych.

Historia ludzkiej nienawiści do karaluchów

Jeśli chodzi o brak przedstawicieli najpiękniejszych typu stawonogów wrażliwych ludzi niesmak skurcze ramion. Ci, których mieszkania nie zagrażają reprodukcji karaluchów, odwrócą się obojętnie. I tylko nieliczni potrafią godzinami rozkoszować się gracją owadów. Można podziwiać niezwykłą zwinność tych specjalnych elementów ze świata fauny, jeśli nie historycznie zakorzenione nieprzyjaźń między Homo sapiens i Dictyoptera.

Naukowcy twierdzą, że karaluchy przodkowie istniały już w czasach ery paleozoicznej i bezpiecznie przenieść wszystkie globalne zmiany na Ziemi.Woleli klimat lasów tropikalnych. Właśnie tam rozwinęły się idealne warunki dla kociąt karaluchowych, miłośników ciepła i wilgoci.

Człowiek nauczył się budować domy, zapewniając całoroczny komfort dla siebie i swoich mniejszych braci - karaluchów. Owady wybrały budynki, zawsze istnieje żywność i ochrona przed klęskami żywiołowymi. Chętnie zajmowali niszę obok osoby, zmieniając się w Sinanthropus, co znacznie zwiększyło ich zdolność do sprowadzania potomstwa.

Nieśmiałe, wybredne stwory nadrukowane na fotografiach nie są zbyt atrakcyjne, a kiedy karaluchy zaczynają się aktywnie namnażać, stają się nie do zniesienia. Dawniej nikomu nie przyszło do głowy walczyć z karaluchami, które musieli znosić. Obecność takich gąbek w chacie była uważana za znak dobrobytu. Gdzie właściciele są biedni, a karaluchy nie mają nic do jedzenia.

Rosyjski cesarz Piotr I doświadczył silnej niechęci do takich nieproszonych gości, a jednocześnie do właścicieli, którzy pozwolili na reprodukcję owadów w ich chacie.

Nieznaczne na pierwszy rzut oka stworzenia odgrywają pewną rolę w życiu ludzkiego społeczeństwa. W poprzednich stuleciach prawie nikt nie mógł się pochwalić całkowitym brakiem błędów w domu.

Jeden znany piekarz, uciekając przed prawym gniewem generała gubernatora, wydał karalucha zapiekanego w bułce na rodzynki. w jego kuchni owady ośmielony, tak aby w sposób rzeczowy zamiatanie zakątki, dostał się do kadzi z ciasta. To ze względu na karaluchy ciekawości, inwencji i banalne nieczystości pojawiła bułki piekarz z rodzynkami.

im bardziej ludzie osiedlili się w swoich domach, szczególnie z wielkim zapałem karaluchy opanowali je w szybkim tempie rosnącej liczby ludności, ale ludzkość stała się nie do pogodzenia.Wielokondygnacyjna konstrukcja jest akceptowana przez owady na hurra. Zaopatrzenie w wodę jest największym osiągnięciem cywilizacji. Wycieki rur, grzejniki ogrzewania - po prostu raj dla karaluchów przyzwyczajonych do upału i wilgoci.

Doceniono niedbałe podejście ludzi do produktów karaluchów przez długi czas. I bez względu na to, ile oszczepów zajmą odpowiedzialni najemcy, broniąc ich praw do przestrzeni życiowej w zmaganiach z żałosnymi małymi kozami, którzy chcą czerpać zyski z cudzego kosztu, zawsze znajdą się.

Posiadanie takich współmieszkańców jest wątpliwą przyjemnością, ale nie jest tak źle. Hodowane karaluchy wkraczają na buty, książki i świętych - sprzęt gospodarstwa domowego, a tacy "obywatele" w sądzie nie będą się zaciągać. Od czasu do czasu naukowcy odkrywają nowe braki w pełzającym bractwie, deklarując, że jest winowajcą rozwoju astmy oskrzelowej i nosicielem czynników wywołujących wiele nieprzyjemnych chorób. Powyższe prowadzi do ostatecznego zerwania już napiętych stosunków człowieka z karaluchami.

Propagacja karaluchów

Karaczany domowe rozmnażają się jako typowi przedstawiciele swojej klasy, seksualnie. Specjalista łatwo odróżni mężczyznę od kobiety. Prawdziwe zainteresowanie hodowlą tych zwierząt i ich cechami seksualnymi, pokazują biologów i terraistów, entuzjastycznych egzotów. Biedak, niechętnie stając się posiadaczem armii karaluchów, nie podąża za nimi lupą, chcąc ustalić, jaką płeć pomnażały poszczególne osoby na jej terytorium.

Podrządek karaluchów charakteryzuje się ogromną różnorodnością gatunkową. Większość gatunków najbardziej znanych rosyjskiemu widokowi ma następujące cechy:

  • samiec jest nieznacznie mniejsza od samicy.
  • U dojrzałego samca można wykryć charakterystyczne przerośnięcia na ostatnim segmencie, larwy.
  • Samce mają nieco lepiej rozwinięte skrzydła, aw wyjątkowych przypadkach mogą wykonywać małe loty.

Samice karaluchów mogą lekko machać skrzydłami, zapraszając do krycia, - początkowy etap procesu reprodukcji. Samce w tym celu są gotowe do wyczynów: niektóre są w stanie odrobić trochę, syczące karaluchy Madagaskaru publikują groźne dźwięki i "rogi". Organizują prawdziwe bitwy, udowadniając swoje prawa kobiecie.

Po zapłodnieniu samica składa jaja. Z reguły mają kapsułę ochronną - obrzęk.

Zmiany zachodzące w strukturze owadów podczas życia nazywane są metamorfozą. karaluchy nieodłączną częścią transformacji typu: jaj na larwy, są one poddawane kilka molts, larwa każdy kolejny coraz bardziej przypomina dorosły, Imago.

Przez całe życie kobieta wielokrotnie wykonuje składanie jaj. Istnieje również interesująca cecha, po sparowaniu gametki samca są utrzymywane przez długi czas w ciele samicy, powtarzające się szpony występują nawet bez wcześniejszej kopulacji.

Większość owadów żyjących w mieszkaniu to larwy, które nie osiągnęły dojrzałości.

Żyjąc razem z ludźmi, owady wiele zyskały. Domy i mieszkania są niezawodnie chronione przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, gospodarstwa domowe hojnie zapewniają przepisy, które pozwalają na bardzo szybkie i wygodne mnożenie się karaluchów.

Wszechobecny czerwony karaluch

Let me introduce popularny zawodnik nowoczesnej kuchni rosyjskiej - czerwonego żuka, nazwany tak ze względu na kolor.Blattella germanica - nazwijcie to zoologami. Ma też wiele pseudonimów. Jeden z nich, karaluch, odzwierciedla historię przygód tego irytującego zwierzęcia. Uważa się, że sprowadzili do Rosji jego, Afrykanina z urodzenia, w swoich plecakach i płaszczach, żołnierzach powracających do domu po wojnie z Prusami.

Wręcz przeciwnie, Niemcy są przekonani, że karaluch przybył do Europy z Rosji, a w zachodnich Niemczech nazywany jest Francuzem. Odwiedził wszędzie. Udało mu się pokonać czarnego karalucha w konkurencji, ponieważ szybko osiąga dojrzałość, jest bardziej owocny i zajmuje się swoim potomstwem, a od czasu do czasu zjada jajka z czarnego karalucha, często porzucone na łaskę losu.

Samica karalucha jest wszędzie obrzękła i pozostawia go tylko do czasu, kiedy larwy są w pełni dojrzałe i gotowe do opuszczenia.

Rozwój karalucha od jajka do stadium dorosłego trwa około czterech miesięcy. Przy dostatecznie wysokiej temperaturze otoczenia jest on gotowy do wiązania po 3 miesiącach.

W okresie dojrzałości, który trwa do 30 tygodni, jedna osoba może dać życie co najmniej stu dzieciom. Powielanie wszechobecnych czerwonych karaluchów jest ograniczone tylko brakiem wody i pożywienia.

Gdzie zniknęły karaluchy i umrą jak dinozaury?

W ostatnim dziesięcioleciu i, być może, nieco więcej, mieszkańcy budynków mieszkalnych byli zaskoczeni brakiem karaluchów w ich kuchniach, wiecznymi osobami na utrzymaniu. Czy chemia naprawdę działa? Czy w tym samym czasie wszyscy sąsiedzi stali się niezwykle czyści, przestali przeciekać krany, a wszystkie karaluchy uciekały w poszukiwaniu jedzenia i picia? Jest mało prawdopodobne.

Naukowcy byli zaniepokojeni ich nagłym zniknięciem.Wersje są przedstawiane przez jeszcze jedną niewiarygodnie odmienną. Ktoś twierdzi, że w naszych mieszkaniach wydawało się zbyt wiele bez smaku, według owadów, rzeczy. Nie pasowały one do genetycznie modyfikowanej żywności, tajemniczych barwników i konserwantów, do których dana osoba jest już przyzwyczajona.

Nie podobał im się zapach linoleum, brak starych książek z przyklejonymi stronami w szafach. Zostali zabici przez komunikację komórkową lub zniszczoną warstwę ozonową i padli ofiarą cywilizacji.

Czy oni cierpieli los dinozaurów? Prawie. Karaluchy wielokrotnie udowodniły swoją zdolność do przystosowania się do najbardziej niekorzystnych warunków. Jeśli mogą wytrzymać promieniowanie jonizujące, fale radiowe o wysokiej częstotliwości mogą je uszkodzić? Prusak radzi sobie bez jedzenia nawet przez 20 dni, na pewno nie znosiłby przejściowych trudności.

Nie ukrywaj nadziei, że dwunożni wygrali zwycięstwa w walce z karaluchami. Nie ulega wątpliwości, że powrócą do naszych domów. Pogodzą się ze zmienioną dietą ludzką, spróbują syntetycznych szczoteczek do zębów na zębach, uszkodzą plastik. A z tymi osobami, które przetrwały w walce o byt, trudniej będzie im zarządzać. Mogą stać się silniejsi, bardziej przebiegli, bardziej zwinni.

Tak więc przed nami czeka na pewno nowy etap walki z karaluchami, walka z ich masową reprodukcją na naszym terytorium.

Dlaczego nie mogę wyciągnąć karaluchów z mieszkania

Wykorzystanie funduszy z karaluchów