Bites posteljina lice

April 2019

Video: TEDxBoston - Noah Wilson-Rich - Urban Beekeeping (April 2019).

Anonim

Według objawów wszy gryzie bielizny w znacznym stopniu przypominają kęsy innych ludzkich pasożytów krwiopijnych, ale także swoje własne cechy. Zasadniczo bielizna wszołów są specyficzne dla ludzkich uczuć i zobacz zdjęcia swoich oczywistych różnic od ukąszenia, takich jak pchły i pluskwy trudnych.

Ważne jest, aby

Len wszy wszy popularnie zwanych Szafy - szczególna forma wszy, że przez większość czasu w fałdach odzieży danej osoby, podczas gdy jego ciało tylko pełzać, aby uzyskać wystarczającą ilość krwi. Wkładają też jajka do ubrań, a z powodu niezdolności do postu przez długi czas, najczęściej spotykają ludzi, którzy nie zdejmują ani nie zmieniają ubrania na długi czas. To wszy ubranie mogą ugryźć osobę za plecami, ramionami, nogami i bokami ciała - ani łonowy, ani wszy nie są w stanie tego zrobić.

Z reguły podejrzewane ukąszenia bielizna wszy występuje u ludzi, którzy odkryli na ciele niezwykłych świądu zmian, które przypominają ukąszenia owadów. Ich zadaniem jest dowiedzieć się, kto ich ugryzł i jakie środki należy podjąć w trybie pilnym.

Spójrzmy na głównych objawów bieliźnie ugryzienia pasożyt natychmiast móc je zidentyfikować i podjąć działania zanim wszy będą stanowić poważne zagrożenie dla dobrego samopoczucia.

Wygląd wszy wszy

Ukąszenia w bieliźnie wyglądają niemal tak samo jak ukąszenia łonowe lub głowy "krewnych".Każdy kęs to mały, czerwony swędzący obrzęk, zwykle dobrze zdefiniowany i umiejscowiony oddzielnie od innych części dotkniętej skóry. Pośrodku każdej takiej papuły widoczna jest czerwona kropka - dziura w otworze, przez którą pasożyt wysysał krew.

na zdjęciu poniżej pokazuje sobie lnianą wszy w momencie ukąszenia:

i następnego zdjęcia - oddzielna wszy użądlenia len:

Gdy ugryzienie wszy wstrzykuje do rany ślinę zawierającą środki przeciwbólowe, tak samo ukąszenie zupełnie bezbolesny i może powoduje jedynie uczucie łagodnego mrowienia. Poniżej kilka zdjęć, które pokazują, jak ugryźć lnianą wszy:

Przegląd

„Po tygodniu rodzicami we wsi, zaczęliśmy podejrzewać, że gryzą nas nie komary Przede wszystkim sami komary w domu nie było. i środek odstraszający owady, mamy włączone regularnie. a rano nadal cały porysowany, ciało gryzie czerwone, nawet tam, gdzie był cały koc noc. tej nocy ani nam, ani dziecko wydaje się być nic nie przeszkadza. zaczęli rozumieć, i stwierdził, że całe łóżko jest zainfekowane wszy i tylko na jednej kanapie, gdzie tata ogląda telewizję. i małe, we wszystkich fałdach posiedzenia. Natychmiast podjęte i pościel oraz z innych łóżek w pralni chemicznej w centrum dzielnicy, dom posypane złocienia, materace i poduszki vyzharili w słońcu, a jak to nie będzie coś przeszkadza. "

Anna Orzeł

wszołów pranie zlokalizowane są głównie w obszarach ciała, które jest w sąsiedztwie fałdy odzieży. Zwykle jest to schab i okolice pępka, ramionach, szyi, górnej części pleców, pachwinowych i udowych zgięcia, pach. Jednak ukąszenia pasożytów mogą być zlokalizowane na innych częściach ciała, aż do łydek nóg i przedramion.

Ukąszenia płóciennych wszy po pewnym czasie stają się dość bolesne i powodują silne swędzenie.

Normalny to mimowolna reakcja osoby, która przeczesuje miejsce ukąszenia, jednak przy ich odnajdywaniu należy kontrolować siebie i nie grzebień, aby uniknąć infekcji zadrapaniami.

Objawy wulgarności i wrażeń pacjenta

Z dużą liczbą lnianych wszy, ich ukąszenia są spowodowane chorobą zwaną pediculozą. Objawy są znacznie bardziej rozległe i wyraźne niż oznaki pojedynczych ugryzień:

 • Czerwone suche wysypki na całym ciele, nawet w tych obszarach, w których nie ma ukąszeń. Ta wysypka swędzi i powoduje ból podczas czesania. Na zdjęciu erupcje rumowiska, wywołane przez uszy płócienne:

 • Pojawiające się skurcze - małe miejscowe obrażenia ciała w postaci małych blizn. Są podobne do leczących porysowanych ugryzień, ale mogą również występować tam, gdzie w ogóle nie są pogryzione. W miejscu wykrzywienia, później, pojawiają się wystarczająco głębokie blizny.
 • Cyjanotyczne plamy pigmentowe w miejscach ukąszenia. Jest to dość charakterystyczny objaw, rzadko rozwijający się nawet w wyniku reakcji alergicznych na ukąszenia innych owadów.
 • W miejscach, w których gromadzą się ślady ugryzień, pojawiają się wrzody i owrzodzenia, w przypadku braku leczenia, które przekształca się w piodermię. Na zdjęciu poniżej - wywołana piodermia, spowodowana przez ukąszenia wszy.

 • Objawami "choroby włóczęgostwa" są: stwardnienie, zgrubienie skóry, nadmierna pigmentacja i ściemnienie skóry.

Jednak objawy pediculozy są typowe dla ludzi, którzy od lat nie pozbywają się wszy i żyją w niehigienicznych warunkach - włóczęgi, uchodźcy uwięzieni w obozach w tropikach.Rozwój wszy jest poprzedzone objawami tak oczywistych i nieprzyjemnych pasożytów ataków, że jeśli to możliwe, człowiek pozbywa wszy przed wystąpieniem poważnych uszkodzeń.

Jak odróżnić kąśliwe ugryzienia wszy od innych owadów

wszołów bielizna podobnie jak użądlenia innych owadów, a pojedynczy grudki jest łatwo pomylić z bite, takich jak pluskwy. Ale jeśli spojrzeć na cały obraz, możemy znaleźć różnice:

 • Z ukąszenia pluskiew gryzie wszy lniane różnią brak jasnych łańcuchów ran. Każdy błąd podczas karmienia próbuje kilka ugryzień w odległości kilku centymetrów od siebie. Każda wesz gryzie tylko w jednym miejscu i nie ma oznak porządku w miejscu rany na ciele.
 • Od ukąszeń pchły wszy można odróżnić ich bezbolesnością. Ukąszenia pcheł w czasie pobierania krwi są bardzo wrażliwe i przypominają nakłucie skóry igłą. Ukąszenia wszy zaczynają być wyraźnie odczuwalne dopiero po pewnym czasie po tym, jak pasożyt już opuścił ranę. Ponadto ślady pcheł ucztowania i niektóre miejsca są budowane w typowym krótkim torze, który gryzie wszy nie zdarza rzadko.
 • ukąszenia fajki są dobrze odróżnić od gryzienia wielkości bielizny wszy - po odłączeniu od kleszczy jest zazwyczaj duża i stałe ciastem, jak obrzęk. Ponadto, roztocza zwykle wysysają krew od kilku godzin do kilku dni i można je łatwo znaleźć w miejscu ukąszenia. Wszy karmią się siłą przez kilka minut.
 • Najprostszy sposób, aby pomylić gryzaki z ukąszeniami komarów. Jednak ukąszenia komarów zwykle nie pokazują dziury w otworze, jak we wszy. Ponadto, ubrania wszy gryzą tylko pod ubraniem, a jeśli Bites objawy podobne do pokazanego na zdjęciu poniżej, pojawił się w miejscach zamkniętych piżamę lub bieliznę nocną, jest prawdopodobne, aby były dokładnie lniane wszy.

Czasami ukąszenia wszy można pomylić z świerzbami (powodowanymi przez roztocza). Jednak świerzb ma widocznych oznak nakłucia skóry, i zazwyczaj występują takie błędy, kiedy swędzenie w miejscach, które nie są widoczne dla ofiary - na szyi, na ramionach, między pośladkami.

Niebezpieczeństwo wszołów

takiego zagrożenia wszołów jako ropne zapalenie skóry, oraz możliwość rozwoju chorób ropnych - nie są jedynie potencjalne kłopoty. Historia i Parazytologii wskazują, że znacznie bardziej niebezpieczne choroby przenoszone przez wszy, w tym

 • tyfus
 • nawracającą gorączkę
 • gorączka rowu.

Te choroby w jednym czasie spowodować śmierć wielu tysięcy ludzi na całym świecie, dziś populacji cierpi z nich tylko najbiedniejsze kraje rozwijające się.

Jest interesujące

Wszy jednym z gospodarzy Rickettsia - bakterii, które powodują dużą liczbę bardzo podobne do siebie choroby. W krajach tropikalnych, wszy przenoszą choroby nieznanych mieszkańcom strefy umiarkowanej, a więc lista zakażeń przenoszonych przez nich jest dość szeroki.

Pierwsze objawy chorób wywołanych przez zakażenie wszy większości przenośnych - gorączka, ból głowy, nudności i gorączka. Jeśli takie objawy wystąpią w ciągu kilku tygodni po silnych atakach wszy, zdecydowanie powinieneś skonsultować się z lekarzem.

i usuwania wszy leczenie bólu produkty ukąszenia

zazwyczaj przypadkowe i pojedyncze ukąszenia bielizna wszy nie wymagają leczenia i testowane bez wpływu na kilka dni później.

Gdy poważna plaga wszy i rozwój, aby pozbyć się swędzenie należy stosować:

 • nadtlenek wodoru - to przetworzone świeże ukąszenia z bardziej nezatyanuvsheysya Ranko punkcji.Przede wszystkim takie leczenie jest ważne dla dezynfekcji dotkniętych obszarów skóry.
 • Maść hydrokortyzonu, która zapobiega rozwojowi alergicznych wysypek.
 • Balsam "Ratownik" lub zwykła wietnamska gwiazdka, która może uspokoić swędzenie i zmniejszyć rozmiar samych grudek.

Jeśli masz wysypki krostkowe, wysypki na ciele lub inne objawy pediculozy, skontaktuj się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Samoleczenie - szczególnie z błędnie zdiagnozowaną diagnozą - może być niebezpieczne i może zaostrzyć sytuację.

Zakażenie wszy i sposoby pozbycia się tych pasożytów