Može li se uši pojaviti na živcima?

April 2019

Video: Objavi svetu - film (Tell the World) - kliknite na CC za prevod (April 2019).

Anonim

Tylko nerwów, bez innych przyczyn infekcji i od innych ludzi na wszy nie mogą pojawiać. Istniejące pojęcia, że ​​jaja lub wszy się śpi w skórę głowy, aż dana osoba jest spokojny i zaczyna roić i powodować swędzenie tylko wtedy, gdy podniecenie nerwowe są pseudonaukowych mity, nielogiczne i nieobsługiwane przez jakiekolwiek badania.

Niemniej jednak spekulacje o tym, jak wszy występują w układzie nerwowym są powszechne, nie tylko w obszarach prowincji, ale także w miejskich, dobrze wykształconych mieszkańców. To powinno być traktowane jako pozostałość popularnych wierzeń.

Pomysł, czy wszy mogą się pojawić na nerwach, pod pewnymi względami ma nawet związek z nauką.

Przegląd

nie wiedziałam, kiedy moja babcia powiedziała mi, gdzie są ludzkie nerwy wesz. Bez względu na to, jak nerwowa jest dana osoba, same wszy są owadami i po prostu się nie pojawiają. Ale na uniwersytecie dokładnie tak się stało. Zerwałem z moją ukochaną, skandalem i łzami, byłem bardzo zdenerwowany, rozpocząłem studia i zacząłem. Podrapałem się w głowę, zgrzeszyłem na alergię, nie mogłem spać, a potem zacząłem wykrywać gnidy. Kilka razy na poduszce znaleziono wszy się i musiałem jechać do moich rodziców na tydzień to rzeczy trucizna nafty. Teraz rozumiem, że wszy ze stresu - to całkiem realne.

Alena, Mirgorod

Jak wszy pojawiają się na twojej głowie?

Specjaliści-parazytolodzy od dawna dowiadują się, jak pojawiają się wszy na głowie i innych częściach ciała. Jedynym sposobem na wszy na głowie lub ciele osoby jest bezpośredni transfer od innej osoby. Zazwyczaj taka infekcja występuje przy bliskim stosunku, pocałunkach, uściskach, aktach seksualnych, grach, zapasach.

Możesz również nosić wszy przez higienę i produkty do pielęgnacji włosów - grzebienie, ręczniki, opaski do włosów, spinki do włosów. Jednak ta metoda jest rzadsza i nie odgrywa ważnej roli w rozprzestrzenianiu się wszy.

Uwaga:

Wszy łonowe mogą być również przenoszone w stojących zbiornikach wodnych przez wodę - wszystkie wszy są odporne na niedotlenienie i nie giną w wodzie przez dwa dni. Zdarzają się przypadki zarażenia dzieci wszy łonowe w Indiach podczas pływania na publicznych plażach rzek w biednych regionach.

Wszy, która spędza większość swojego życia na ubraniu i bieliźnie, może z tym ubraniem i rozprzestrzeniać się, pod warunkiem, że kilka osób nosi ubrania. Nawet wszy głowowe mogą być przenoszone przez futrzane czapki.

Istnieje opinia, która nie jest odrzucana przez naukowców, że osoba w stanie emocjonalnego podniecenia jest bardziej atrakcyjna dla wszy. Pasożyty te kierują się przede wszystkim zapachem, a osoba nerwowa bardziej aktywnymi gruczołami potowymi i wytwarza mocniejszy i silniejszy smak.

Jednakże, biorąc pod uwagę niską ruchliwość wszy i ich niezdolność do latania, ich reakcję na zapach osoby nerwowej można wytłumaczyć tylko przez przeniesienie z jednego hosta do drugiego, ale nie spontaniczny wygląd. Dlatego też, nawet jeśli występuje zależność prawdopodobieństwa przeniesienia wszy z nerwów, wówczas na rozprzestrzenianie się tych pasożytów ma ona bardzo niewielki wpływ.

Home także popularna teoria, że ​​można dostać jeśli wszy w układzie nerwowym, ma następujące pozycje w swej istocie:

  • wszy i ich jaja drzemią w głowie, nie sprawdzi się w spokojnej osoby.
  • Wszy stres pojawia się, czy w odpowiedzi na myśli w głowie, czy na stałe alokacji potu, a zaraz po rozpoczęciu jeść i gryźć ludzi.

W takiej teorii jest wiele nielogicznych.

Po pierwsze, nie wyjaśnia, jak wszy są początkowo w głowie i skąd pochodzą od nerwów. Po tym wszystkim, nie odziedziczył transmitowany, a jeśli przeniesione z innej osoby - dlaczego zamrozić na pewien czas?

Po drugie, dziś wiadomo, że wszy nie mogą głodować przez więcej niż kilka dni. W związku z tym sen w ich głowie od wielu lat jest naukowym nonsensem.

I wreszcie, nie jest jasne, co dana osoba nerwowy jest tak dużo bardziej atrakcyjne źródło pożywienia niż spokój, który w ostatniej wszy nie mogą nawet aktywnie nakarmić.

Uwaga

Ta teoria ma kilka opcji. Wśród nich - pojawienie się na czubku szyszek, w których roi się wszy. Podobno dostępne są nawet zdjęcia takich stożków. To także fikcja: wszy nie mogą się osadzić pod ludzką skórą. Często jednak inny pasożyt - roztocza podskórne są mylone z wszy podskórnych.

Jest oczywiste, że takie teorie - rodzaj atawizm ludowego obrazu świata, które stopniowo stają się przestarzałe. Jednak ze względu na swoje istnienie wiele osób używa niewłaściwych sposobów kontrolowania pasożytów, a nawet przyczynia się do ich rozprzestrzeniania.

Wszy ze stresu: czy to wszy?

Inna odpowiedź na pytanie, czy istnieją wszy od nerwów, to jest zupełnie inna płaszczyzna: wszy od stresu - nie jest to wszy, a zwykle alergia lub zapalenie nerwów.

W rzeczywistości, pojawienie się wszy w układzie nerwowym można łatwo pomylić z objawami jakiejkolwiek choroby skóry na głowie, udając swędzenie. Na przykład, łuszczyca charakteryzuje się swędzeniem o podobnej do fali intensywności manifestacji. Przede wszystkim oddaje się w momentach emocjonalnego podniecenia. Zanim doświadczony dermatolog dokładnie zdiagnozuje samą chorobę, pacjent może poczuć, że ma wszy na nerwach.

Zapalenie skóry może również pojawić się na nerwach, a wszy do nich nie mają najmniejszego związku.

Czasami wygląd wszy układu nerwowego mogą być przyjęte świerzb, który jest czynnikiem sprawczym nie wszy i roztoczy. Owszem, świerzby są częściej zlokalizowane na dłoniach i na ciele, ale roztocza mogą również osadzać się na głowie. Tutaj są i żyją w samej skórze, nie pokazując się na zewnątrz i powodując silne swędzenie podczas ich ruchów. Oczywiście świerzb nie pochodzi z nerwów.

odróżnić od świerzb wszy (wszy) może być pojawienie się swędzenie na części ciała, które nie są pokryte włosami, a także przez brak gnid na włosy i widocznym miejscu ukąszenia.

Na zdjęciu poniżej widać ślady obecności wszy - to nie ma znaczenia, nerwy były drapania wokół ukąszenia lub po prostu swędzenie:

Na pozostałych zdjęciach - ludzką ręką, zakażonych świerzb:

, jednakże, aby dowiedzieć się, czy może istnieć wszy z nerwów, czy nie, nie wystarcza osobie, która już cierpi. Potrzebuje szczegółowych instrukcji do działania.

Jak leczyć wszy?

Niezależnie od powodów może przypisywać wygląd wszy - nerwy, a nawet poprzez przeniesienie z innej osoby - leczenie należy rozpocząć natychmiast.

W szczególnie zaniedbanych przypadkach skóra głowy, gryzienie i swędzenie można leczyć kojącymi balsamami lub balsamami.Ale pierwszeństwo w infekowaniu wszy wymaga zniszczenia samych pasożytów. Znikają - objawy choroby znikną.

Walczące wszy są dość kłopotliwe, ale nie trudne. Wcześniej głowa zakażonej była leczona nafty i zakładana na kilka godzin. Wszy z tego zginą. Dzisiaj, w tym samym celu, stosuje się specjalne szampony zawierające wszy, toksyczne dla owadów, ale nieszkodliwe dla ludzi.

Specjalne grzebienie przeciwko wszy, które są wyczesywane przez dorosłe owady i gnidy, są również dość skuteczne. Jeśli jednak za pomocą szamponu nafty lub insektycydu uda się pozbyć wszy w ciągu kilku godzin, grzebień będzie musiał majstrować przez kilka dni.

Specjalne maści i szampony są używane do zwalczania wszy łonowych. We wszystkich przypadkach kontrolowania wszy, golenie osłony włosów jest skutecznym środkiem, szczególnie w lecie, gdy głowa jest wystawiona na działanie słonecznego światła.

Kilka mitów o wszy

Mit o tym, jak wszy pojawiają się z nerwów, nie jest jedynym związanym z tymi pasożytami. Istnieje jeszcze kilka zachowanych wierzeń, w których duża liczba ludzi wierzy chętniej niż w fakty udowodnione przez biologów. Na przykład wielu jest przekonanych, że wszy i gnidy to różne owady. W rzeczywistości, gnidy to wszy w specjalnych muszlach.

Udowadniając, czy wszy są od nerwów, niektórzy eksperci upominają wyjaśniać, że wszy pojawiają się z błota na głowie lub w domu. Teorie te są zbliżone do tych, które wyznawano w starożytnej Grecji, a dzisiejsza nauka w przekonujący sposób udowadnia, że ​​wszy nie mogą samozrastać z brudu.

Istnieje nawet teoria, że ​​wszy są rodzajem komórek nowotworowych, które mogą pojawiać się w ciele na glebie nerwowej i umierać tylko po śmierci organizmu gospodarza.Ta opowieść jest tak absurdalna, jak okropna. I wreszcie, ludzie są bardzo popularni wśród wszy. Wielu uzdrowicieli jest przekonanych, że specjalne zaklęcia będą wystarczające, aby uwolnić chorego od pasożytów. Oczywiście, bez względu na to, skąd pochodzą wszy na ciele lub głowie, nie można ich wypędzić samymi czarów.

Niektóre mity na temat wszy, a także cechy zwalczania tych pasożytów