Svi bubašvaba žive u stanovima

April 2019

Video: Ovo je NAJJEDNOSTAVNIJI TRIK kojim ćete se riješiti KOMARACA I MUHA u kući i napolju! (April 2019).

Anonim

Karaluchy to owady, które nie budzą sympatii mieszczan. Karaluchy mieszkające w apartamentach mogą prowokować nie tylko strach, ale i różne choroby. Te małe szkodniki osiedlili liczne kolonie w najcieplejszym i obfite dziedzinach, wybierając ich siedlisko szafki kuchenne, rury ciepłej wody użytkowej i systemów grzewczych. Pozbycie się ich jest bardzo trudne.

Jeśli hodowane karaluchy mieszkanie, nie zauważamy ich w pobliżu Breadbox, płyta gazowa lub jest po prostu niemożliwe. Bardzo lubią ciepło, wilgotne środowisko, dużo okruchów i resztek jedzenia. Ale nie wszystkie typy karaluchów osiedlają się w mieszkaniach obywateli.

Amerykański karaluch

Z 7,5 tysiąca gatunków karaczanów tylko kilka można nazwać mieszkańcami mieszkań. Jednym z nich jest Amerykanin. Ci, którzy spełniają te owady po raz pierwszy, mogą mylić ich z Prusami, zna wszystkie czerwone brodatych szkodniki, które zalewają mieszkania, wracając na szybu wentylacyjnego i przez wiele małych pęknięć i szczelin, ścian i podłóg. Bardzo trudno jest wydobyć takie karaluchy na zawsze środkami ludowymi.

Amerykański karaluch jest bardzo podobny do karalucha z powodu koloru. Ale ten gatunek ma imponujące rozmiary. Duże samce osiągają niekiedy długość pięciu centymetrów. Funkcja - umiejętność latania. Natura przyznała im aktywne, dobrze rozwinięte klapy. Koniuszki skrzydeł poza jamą brzuszną czynią je wizualnie jeszcze bardziej. Taki owad ma czerwonobrązowe ciało z jasną żółtą obwódką na przednim grzbiecie, a dokładniej na górnej powierzchni. Samica amerykańskiego karalucha łatwo odróżnić od samca wzdłuż jego długości, co nie jest widoczne, w przeciwieństwie do wystających skrzydeł samca. Pozbycie się takich owadów na zawsze jest bardzo trudne.

Dojrzewająca samica okresowo pierze, zmieniając kolor i ciemniejąc. Wyrostek powtarza się od 9 do 13 razy, następnie pojawia się okres dojrzałości płciowej, a samica amerykańskiego karalucha jest gotowa złożyć jaja. Dzień po tym, jak kobieta staje się osobą ukształtowaną, odrzuca ona ootheca i powtarza ten proces przez całe życie kobiety do pięćdziesięciu razy. Są to bardzo płodne owady, które są w stanie uformować około 16 jaj w każdej kapsułce po upuszczeniu ootheca. Cykl życia tych szkodników Baleen wynosi około 15 miesięcy, chociaż samce żyją mniej. Jak je wydostać? Pozbycie się takich karaluchów na zawsze jest trudne. Możesz użyć dichlorfosu.

Do czasu, kiedy nowe osoby wylęgają się z jaj i rozbiegają się po mieszkaniu, trwa to co najmniej 50 dni. Wtedy okres dojrzałości płciowej młodych samic trwa nieco ponad 900 dni.

Ulubione środowiska:

 • Łazienka.
 • Pomieszczenia magazynowe.
 • Ciepłe piwnice.
 • Ciemne i wilgotne pomieszczenia pomocnicze.
 • Miejsca przejścia rurociągu (szczególnie pod zlewem w kuchni).

Wszystkie są wszystkożerne, ale pierwszeństwo mają gnijące resztki jedzenia. Niemniej jednak segregatory do książek i stary papier, słodycze i okruchy, zepsute warzywa i owoce, w tym suszone owoce przechowywane w wolnym dostępie, porównane do nich.Jak je wyciągasz? Możesz wypędzić takie owady środkami ludowymi.

Karaluchy do mebli

Są to małe owady, których długość nie przekracza jednego centymetra. Ciało kobiety jest znacznie szersze niż ciało mężczyzny. Cechą charakterystyczną są lekkie poprzeczne opaski z tyłu. Te owady doskonale latają i skaczą dobrze, gdy pojawia się niebezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do Amerykanina, okruchy te żyją w miejskich mieszkaniach, ukrywając się:

 • Za kadrami obrazów.
 • Listwy przypodłogowe.
 • Pod sufitem.
 • Za lodówkami w pobliżu silnika.
 • W urządzeniach.
 • Gniazda i przełączniki.
 • Na antresoli.

Dojrzałe seksualnie kobiety rzuciły oothekę 14 razy w całym swoim życiu. Każda kapsułka zawiera do 18 jaj, których okres parowania wynosi 50 dni. Proces dojrzewania nimfy trwa około 160 dni, a dorosła kobieta ma niewiele ponad rok. Jak się ich pozbyć? Możesz je wyposażyć za pomocą różnych sprayów.

Rzadko można je znaleźć w kuchni lub w łazience, ponieważ te karaluchy nie mają ostrej potrzeby na wodę. Karaluchy meblowe jedzą wszystko, co mogą znaleźć w szafce do przechowywania. Jak na ironię, syntetyczne włókna i substancje takie jak klej do tapet przydały się. Dlatego można je znaleźć w pudełkach z pończochami lub na słabo naklejanych tapetach. Na zewnątrz budynków takie owady nie żyją. Jak się ich pozbyć? Bardzo trudno jest je wydobyć. Możesz użyć środków ludowych.

Czerwone karaluchy

Wszyscy obeznani z karaluchami długo i mocno osadzonymi w miejskich mieszkaniach, znajdujący tutaj i schronienie, i jedzenie, i wszystkie warunki dla wygodnej egzystencji. Jest to najczęstszy rodzaj karaluchów. Mają skrzydła, ale raczej planują niż latają. Ale skaczą, zauważając niebezpieczeństwo, są całkiem dobre.Prusowie pojawiają się wszędzie tam, gdzie człowiek się osiedla.

Można je znaleźć:

 • W mieszkaniach miejskich.
 • W kraju.
 • W domach wiejskich przeznaczonych do całorocznego życia.
 • W komfortowych domkach.

Samica czerwonego karalucha łączy się z męskim osobnikiem i przechowuje komórki płciowe do przechowywania, które następnie wykorzystuje do wielokrotnego zapłodnienia. Ona rzuca ooteca nie więcej niż 9 razy w ciągu całego swojego życia, ale w każdej kapsułce jest do 80 jaj. Nimfa dojrzewa od 60 do 130 dni, a dorosła kobieta żyje około 10 miesięcy. Aby pozbyć się takich karaluchów na zawsze, możesz użyć specjalnych żeli.

Siedlisko czerwonych karaluchów to ciepłe i wilgotne pomieszczenia, w których zawsze można znaleźć wodę i jedzenie. Można je znaleźć:

 • W szafkach kuchennych.
 • W piekarniku.
 • Z tyłu kuchenki gazowej.
 • Pod zlewem.
 • W magazynach, w których przechowywane są produkty.

Żywią się resztkami pożywienia, okruchów, zepsutych lub przeterminowanych pokarmów. Bardzo lubi cukier, syropy, suszone owoce. Przyciągają ich produkty mączne i zboża. do normalnego życia czerwonych karaluchów potrzebują wody, więc większość ich nagromadzenie może być wykryty w pobliżu umywalki w łazience iw kuchni, za toaletę, wannę na prysznic na rurach z ciepłą wodą. Te szkodniki mogą zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu. Łatwo rozprzestrzeniają infekcję, przechodząc przez rynnę śmieci i wentylację z jednego mieszkania do drugiego, po wizycie w piwnicach i wysypiskach śmieci. Możesz usunąć takie karaluchy za pomocą kwasu borowego.

Czarne karaluchy

Są bezpośrednio związane z owadami synantropijnymi. Oznacza to, że osiedlają się tylko tam, gdzie dana osoba żyje.Są one mniej powszechne niż karaluchy karaluchów i meble, ale nadal dość powszechne w ludzkich osiedli. Apartamenty miejskie stały się prawdziwym schronieniem dla czarnych karaluchów, w których stworzono wszystkie warunki do wygodnego życia.

Długość tej próbki osiągnie 2 cm, a czasami są szczególnie duże jednostki, rośnie do 5 cm długości. Ich kolor może różnić się od szarego do czarnego. Taurus spłaszczony, szeroki, lśniący. Samce mają większe skrzydła niż samice, ale nie są przystosowane do lotów. Ich główną cechą odróżniającą - zdolność wydzielać nieprzyjemny zapach, odstraszając wrogów. Pozbycie się ich jest bardzo trudne.

Żywią się resztkami jedzenia, rozkładającym się lub zepsutym jedzeniem. Charakterystyczne jest, że gdy w mieszkaniu pojawiają się Prusaki, rozpoczyna się prawdziwa konfrontacja między tymi gatunkami. Podczas wojny czerwone karaluchy jedzą jajka, które są układane przez samicę czarną. Więc możesz pozbyć się czarnych karaluchów.

Biały karaluchy

Wiedząc, że karaczany apartament posiada inny kolor, ale kolor chityny muszli waha się od jasnobrązowego do czarnego węgla, ludzie są zaskoczeni, a nawet przerażony, widząc w białym mieszkaniu owadów. Pierwsze osoby spowodowały prawdziwy strach. Większość ludzi zdecydowała, że ​​są prawdziwymi mutantami, ale po chwili wszystko stało się jasne.

Po zapłodnieniu żeńskiego kapsułce tworzy część w organizmie Ootheca w którym znajdują się jaja. Dumping Ootheca samica opuszcza układanie jaj, z których po pewnym czasie wyklutych młodych ptaków, zwane nimfami. Są one bardzo podobne do dorosłych karaluchów, ale ich powłoka nie ma jeszcze niezbędnego stopnia sztywności i nie nabył pewien kolor.Po kilku godzinach chitynowa muszla ciemnieje i staje się jędrna. Taki pocisk chityny nie może się rozciągać, a larwa zmienia powłokę kilka razy podczas wzrostu i dojrzewania, to znaczy, że zanika. Odrzucając małą i wąską pancerz, która stała się mała, larwa ponownie nabrała białego koloru przez kilka godzin. Ponieważ pierzenie odbywa się u osobników tego samego gniazda w tym samym czasie, wielu ludziom udało się zobaczyć dużą grupę białych karaluchów. Zdecydowano więc, że białe osobniki są odrębnym gatunkiem owadów. Naukowcy udowodnili, że białe karaluchy nie są spokrewnione z mutantami i nie stanowią szczególnego zagrożenia dla ludzi.

Niezależnie od rodzaju karaluchów mieszkalnych, wszystkie one stanowią pewien poziom zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Nawet te gatunki, które nie opuszczają granic mieszkalnych, migrują i cierpią na wiele infekcji. Ponadto są w stanie spowodować powstanie ich budowy urządzeń gospodarstwa domowego, urządzeń oświetleniowych, elektroniki. Sugeruje to, że należy pozbyć się tych owadów, bez względu na ich kolor.