Amazing i opasne vode bugova

April 2019

Video: Week 4 (April 2019).

Anonim

pluskwiaki wodne można znaleźć w wolno płynących wodach stojących lub robaki wodne (backswimmers, skaterów i wioślakowate) należą do rzędu pluskwy. Często można je znaleźć w wolno płynących lub stojących wodach.

Opis owadów

Gigantyczny plusk wody jest duży. Na długość może osiągnąć 1 centymetr, w kształcie przypominającym łódź. Pasożyt to sprytny drapieżnik. Jego grzbiety są pomalowane na zielono i nie zwilżone wodą. Pod wodą gladysh świeci i wydaje się "gładka", co usprawiedliwia jej nazwę.

Water bugs pływają pod brzuchem. W tym samym czasie ich oczy, znajdujące się z tyłu, patrzą na dno, szukając ofiary. Często koktajl po prostu wisi na powierzchni wody. Długie tylne nogi pozwalają na unoszenie się łóżka bez większego wysiłku. Zarządzają nimi bardzo sprytnie.

Gigantyczny błąd woda jest dużym rozmiarze

różnorodności gatunkowej> Striders wodę

Jeden z najbardziej znanych robaków wodnych. Występują w różnych zbiornikach wodnych, od kałuż po oceany.

Gladyshi

Dorosły ma około 15 mm długości. Skrzydła mają kształt dachu, brzuch jest płaski. Kolor elytry całkowicie zależy od tego, w jakim drobiu żyje wirus. Brzuch jest ciemniejszy niż elytra. Jeśli przeszkadzasz reszcie owadów, będzie to żądło. W związku z tym często nazywa się turzycę wodną.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się pluskiew, nasi czytelnicy powinni odrzutnik Pest-Reject.Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Przeczytaj więcej tutaj …

Nogi radości znajdują się w okolicy klatki piersiowej. Owady są w stanie poruszać się w głąb lądu, ale wyglądają wyjątkowo niezgrabnie. Z tyłu brzucha jest pęcherzyk powietrza. Zostaje schwytany przez robaka z powierzchni i oddycha śluzem. Bańka wpływa również na pływalność błędu.

Ukochani pływają z powrotem. Są drapieżnikami i wolą polować jawnie, a nie z zasadzki. Jedz glushysh robi wrażenie, ponieważ ruch w wodzie wymaga dużych kosztów energii. Po zjedzeniu robaki są ukryte w pobliżu roślinności wodnej, aby nie stać się ofiarą innych drapieżników.

Jeśli zakłócisz spokój glazurów, on będzie żądlił. W związku z tym jest często nazywany whisky wody

Gladyses są szeroko rozpowszechnione, ponieważ są w stanie latać na duże odległości. Start ze zbiornika odbywa się bez wsparcia. Okazuje się, że robak jest w stanie podnieść brzuch. Również owad może zacząć od ziemi.

Rappers

Ukazuje się w umiarkowanych i północnych szerokościach geograficznych. Długość może dochodzić do 16 milimetrów. Przypomnij mulish, ale popłyń po plecach. Głowa jest mobilna. Trąba krótka, całkowicie ukryta pod wargą. Mężczyźni mają specjalne guzy na przednich nogach, za pomocą których pasożyty gadają. Dźwięk można usłyszeć, gdy stoisz blisko wody i słuchasz.

Błędy nie mają napierającej trąby.

Po prostu otwierają szeroko usta i doprowadzają do nich jedzenie z przednimi łapami. Wioślarze są aktywni nawet w zimie. Najczęściej występują w stojącej wodzie.Pluskwy mogą szybko wylecieć z wody. Ogólne fakty dotyczące gigantycznego plusku wodnego (wideo)

Siedlisko

Wodny mieszkańca tego gatunku zwykle żyje w zarośniętych i płytkich zbiornikach wodnych. Dlatego kolor jego odpowiadającego: strona skierowana w dół jest lekka, a część zwrócona w kierunku powierzchni wody jest ciemna. W rezultacie błąd staje się niewidoczny po obu stronach, bez względu na to, jak wyglądasz.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ!

Istnieją trzy skuteczne opcje szybkiego pozbycia się pluskiew:

Wywołanie usługi dezynsekcji (drogiej);

 • Zakup niedrogiego odrzutu elektronicznego (1390 rubli);
 • Chemikalia (efekt wątpliwy).
 • Czytaj więcej tutaj …

  Gladysh nie tylko doskonale pływa, ale także potrafi latać.

  Dlatego można go zobaczyć w kałużach deszczowych lub w różnych zbiornikach wodnych (lata od jednego do drugiego). Gladysh potrafi latać w nocy iw świetle lampy. Zagrożenie dla ludzi

  Wodne pluskwy smoothie są niebezpieczne dla ludzi. Ich ukąszenia są bardzo bolesne, więc pasożyty często nazywane są wodorostami.

  Łódki przypominają radości, ale pływają w górę z tyłu

  Przydzielono owady wodne z różnych gatunków. Tak więc największy przedstawiciel - gigantyczny brzuchostan - może jeść smażone ryby i małe żaby. Jednocześnie bardzo mocno gryzie, co powoduje wielką niedogodność dla osoby.

  Niemniej jednak warto zauważyć, że błędy gryzą tylko w celu samoobrony. Jeśli ich nie dotkniesz, nie wyrządzą one żadnej szkody.

  Inne gatunki robaków żyjących w wodzie pozostawiają w rękach bardzo nieprzyjemny zapach.

  Oto następujące pasożyty: błąd jest złym błędem;

  • narzędzie do usuwania błędów;
  • Włoska tarcza.
  • Nie zaleca się ich dotykać.

  Jeśli próbujesz usunąć owady z domu, zachowaj ostrożność. Wodomierze nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Są małe, więc są prawie nieszkodliwe. Kontakt z pluskiem może wystąpić całkowicie przypadkowo podczas kąpieli. Jeśli wystąpił problem, po prostu potraktuj ranę zieloną.

  Giant Belfast - może jeść smażyć ryby i małych mieszkańców stawu

  Ale w niektórych przypadkach woda może być niebezpieczna - jeśli żyją w krajach tropikalnych. Takie pluskwy mają żądło i ból z ich ukąszenia jest porównywalny do tego u pszczoły. Dotknięta kończyna może stać się odrętwiała, a ból utrzymuje się przez godzinę. Czasami może wystąpić alergia, co oznacza, że ​​należy przyjmować leki przeciwhistaminowe.

  Interesujące fakty

  Okazuje się, że pluskwy nie tylko źle pachną i kąsają, ale potrafią dorastać nawet do 15 centymetrów. W łóżku nie można spotkać takich pasożytów, ale można je zobaczyć podczas pływania w wodzie.

  • Białe mamuty dobrze pływają i mają specjalne zaczepy na przednich łapach. Schwytają i ustalają pozycję ofiary.
  • W nagłych wypadkach owady wodne mogą latać.
  • Błędy częściej gryzą ludzi palcami rąk i nóg. Ale ich ukąszenie jest bardzo bolesne.
  • Duże błędy, z reguły, żyją w krajach tropikalnych - Indiach, Ameryce Wschodniej, Tajlandii. Czasem można je znaleźć w Ameryce na Florydzie. Lokalni mieszkańcy nazywają pasożyty "roztoczami aligatora". Siedliskiem pluskw są kanały i zbiorniki wodne.
  • Pasożyty wodne są prawdziwymi drapieżnikami. Ponieważ mają imponujące rozmiary, ich ofiarą mogą stać się ryby i kijanki. Bug leży na glonach i śledzi ich zdobycz.Po tym, jak owad zobaczy rybę, przyciąga ofiarę z przednimi roztoczami i przynosi ją do ust. Następnie robak wstrzykuje w ciało ofiary truciznę, która rozrywa jej narządy wewnętrzne. Ponadto pasożyt po prostu wysysa zawartość ciała ofiar.
  • Rurki oddechowe są narządami oddechowymi pluskiew. Są na przedzie brzucha. Ponieważ pod wodą pasożyt nie może oddychać, okresowo unosi się na powierzchni.
  • Na stronach naszego zasobu można znaleźć odpowiedź na pytanie: jaka jest szkodliwość robali-żołnierzy i jak mogą się ich pozbyć.

  Gatunki pluskiew (wideo)

  Błędy mogą żyć nie tylko na lądzie, ale także w wodzie. Istnieje kilka rodzajów owadów - grzebienie, gladysy, wodomierze. Siedlisko - stawy ze stojącą lub spokojną wodą. Ciekawe, że robaki zamieszkujące wodę potrafią latać, a czasem nawet przyzwoicie. Zagrożenie dla owada zależy od wielkości owada. Im większy błąd, tym bardziej namacalny będzie jego ukąszenie.