Važno pitanje je da li je lice žive u kosi obojena

April 2019

Video: Indigo 2003 - ceo film sa prevodom (April 2019).

Anonim

Wszy - to z pewnością niezwykle negatywne zjawisko. Wszy powodują silny dyskomfort, ponieważ głowa swędzi od ukąszeń i zostaje pokryta czerwonymi swędzącymi plamami. Dlatego tak ważne jest znalezienie sposobu na usunięcie tych pasożytów. Metody pozbycia się tych owadów są liczne. Dowiedzmy się, czy wszy żyją na nie ufarbowanych włosach i poplamione. I czy możliwe jest wycofanie wszy. Istotne jest również pytanie: czy wesz może pojawić się ponownie po zniszczeniu.

Zacznijmy od tego, że te owady mogą uruchomić dowolną osobę. I nie chcą opuścić miejsca zaostrzenia, a nawet umrzeć. Przed rozważeniem metody zniszczenia warto przypomnieć przyczyny ich pojawienia się.

Głównym sposobem infekowania wszy jest przeniesienie ich "z chorej głowy na zdrową". Oznacza to, że mogą być wywołane przez kontakt z osobą cierpiącą na pediculozę. Istnieje wiele sposobów transmisji. Najbardziej wrażliwe są dzieci. Wynika to z faktu, że dzieci codziennie odwiedza miejscach publicznych, takich jak szkoły i przedszkola, które są nierozerwalnie związane z bliskiego kontaktu z innymi dziećmi.

Konieczne jest użycie farby jako sposób pozbycia się pasożytów

Jeśli zdecydujesz się pozbyć wszy i gnid, to lepiej wybrać specjalistyczne produkty do usuwania tych pasożytów. Pediculosis jest poważną chorobą i wymaga specjalistycznego leczenia. Ale tradycje, które przyszły do ​​nas od naszych dziadków, wprowadzają własne poprawki.Wszy są możliwe dzięki środkom ludowym. W rzeczywistości niektórzy ludzie używają farbowanie włosów jako metoda pozbycia się wszy i gnid, i to naprawdę pomaga, świadczą niektóre z opinii. A jednak ta metoda nie jest skuteczna we wszystkich przypadkach.

Jak działa lakier weszny

Czy farbowanie włosów zabija wszy? Wszystko będzie zależeć od używanego barwnika. Na przykład mało prawdopodobne jest, aby substancje naturalne miały szkodliwy wpływ na gnidy i wszy. Ale niektóre składniki mogą pomóc pozbyć się szkodników.

Jak dokładnie zabarwiają się wszy w farbie do włosów? Pigmenty, które bezpośrednio zmieniają kolor, nie działają w żaden sposób. Jedyne, co może się stać, to niewielka zmiana w kolorze owadów. Większość tuszach obejmują nadtlenek wodoru, włosy, które odgrywa rolę utleniacza i niszczy naturalne barwniki do włosów, które są w istocie ich odbarwienie. I bardzo podobny sposób substancja ta może mieć również wpływ na powłokę z chityny wszy lub ich jaj, to znaczy, nitów. Powłoka zostaje zniszczona, co powoduje śmierć owadów.

Niektóre kolory włosów zawierają również amoniak. On otwiera łuski każdego włosa, a tym samym zapewnia maksymalne pigmenty penetracji. Powłoka pod wpływem tej substancji może również zapaść. Ponadto amoniak ma ostry i silny zapach, który odstrasza szkodniki. Pozostaje przez chwilę na włosach, więc efekt można nazwać długotrwałym.

Jak przeprowadzić barwienie

Farbowanie na pozbycie się wszy i gnid odbywa się w taki sam sposób jak w innych przypadkach, Hair, to znaczy, aby zmienić kolor.Uważnie przeczytaj instrukcje i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami w nim zawartymi. Ściśle przestrzegać czasu przetrzymywania i nosić rękawice.

Niebezpieczeństw i zagrożenia

Jeśli barwnik do włosów zostanie wykorzystane przez wszy, że konieczne jest przestrzeganie pewnych środków ostrożności i zasady:

  1. Aby proces był skuteczny przeciwko wszy oraz gnid wybrać środek barwiący z amoniaku i nadtlenku wodoru. Pamiętaj jednak, że może to mieć negatywny wpływ na twoje włosy.
  2. Przed zabiegiem, pożądane jest, aby tak zwany test alergiczny, aby upewnić się, że wybrany środek nie powoduje alergii. Aby to zrobić, na nadgarstku lub zgięciu łokcia, nanieść niewielką ilość kompozycji, i czekać na zegar ocenić reakcję skóry.
  3. Nie farbuj włosów, jeśli liczba wszy i wszy jest znaczna, a na głowie są ukąszenia. Jeśli farbować włosy na głowie, który został uszkodzony obszary, może to powodować poważne podrażnienia i oparzenia chemiczne tkanek miękkich. W tym przypadku powinieneś wybrać inne narzędzie.
  4. Po barwieniu, trzeba dobrze się rozczesują grzebień do włosów lub grzebień z częstymi zębów, aby usunąć wszystkie martwe wszy i gnid.
  5. Jeśli procedura nie działa, nie należy jej ponownie uruchamiać. Więc po prostu zrujnujesz włosy, chociaż wszy prawdopodobnie umrą. Ale nadal nie powinieneś podejmować ryzyka.
  6. Wielu się zastanawia, czy wszy mogą żyć farbowanymi włosami. Tak, całkiem, zwłaszcza jeśli procedura była dawno temu, a farba nie miała ostrego zapachu. Jeśli barwienie przeprowadzono niedawno, jest prawdopodobne, że będzie odstraszyć szkodniki zapach, jak również cząstki substancji pozostających na włosy i skórę głowy.
  7. Jeśli głowa zacznie swędzieć po aplikacji, natychmiast dokładnie ją umyj, aby uniknąć niechcianych reakcji. Wszy oczywiście nie mają czasu na śmierć, ale zapobiegniesz podrażnieniom.

Wszy prawdopodobnie umrą po nałożeniu farby, ale nie zawsze tak się dzieje. Ponadto procedurę barwienia można nazwać szkodliwym dla włosów. Jeśli owady zmarły po zabiegu, mogą pojawić się ponownie.