Važno pitanje: kako izgledaju vaši i gnjide

April 2019

Video: Zvuk strasti (ceo film) (April 2019).

Anonim

choroba pasożytnicza spowodowana przez wszy nazywa się wszawicy. Niestety wielu nie wie, jak wszy wyglądają, więc nie mogą natychmiast zarejestrować swojej obecności. Bardzo ważne jest, aby być świadomym tego problemu.

Wiele osób jest dotkniętych pediculozą, niezależnie od wieku i płci. Zwłaszcza ci, którzy są stale w miejscach publicznych i wchodzą w interakcje z ogromną liczbą innych osób. Zasadniczo są to dzieci, ponieważ mogą komunikować się ściśle ze swoimi rówieśnikami i wymieniać się osobistymi rzeczami, nie rozumiejąc, co kryje się za tym wszystkim.

Wszy jesteś osobą, która może być 3 wersje:

 • Wiszące
 • Ludzkie głowy
 • lub łonowe ploschitsa

Główne miejsca wszy są przedszkola i szkoły. Jest to dość łatwe do pick up wszy w saunach i łaźniach publicznych i pościel, które oferujemy w pociągach i hotelach. Większość ludzi ma wszy.

Jak patrzeć na człowieka wesz głowowa

Wielu chorych nie wie, jak wygląda gnid i wszy. Dlatego choroba nie jest natychmiast określana. Zwłaszcza biegają wystarczająco szybko i mają prędkość około 23 cm na minutę. Ciężko nam je zobaczyć we włosach.

Długość owadów osiąga 3 mm, biegają na 6 nogach, a ich kolor jest białawy lub szarawy. Taki kolor pomaga im skutecznie maskować się na tle skóry głowy i blond włosów.Jaja, które leżą, zwane są gnidami. Nity do rozważenia na głowie osoby są dość proste. Pasożyty ludzkiej głowy przywiązują je do włosów w dużych ilościach. Zabarwienie gnidy ma barwy żółtobiałej. Nity są przyklejone do włosów specjalną substancją tak mocno, że pozbycie się ich jest dość trudne.

Parametry gnidów są raczej małe - 1, 5 mm. Zazwyczaj wszy i wszy są na głowie we włosach, ale czasami pojawiają się na rzęsach i brwiach. Ludzka wesz może żyć około trzech tygodni we włosach. Jeśli jest poza głową, umiera w ciągu jednego dnia, a nit po dwóch tygodniach, bo nie ma dostępu do źródła żywności - krew.

Jeśli gnidy są podobne do łupieżu, nie można powiedzieć, że głowa dorosła. Ma trądzik, który pije krew. Na każdej z sześciu nóg znajduje się mały pazur w formie haczyka, który przylega do jej włosów. Wszystkie te adaptacje pomagają wszy we włosach wszystko, czego potrzebują do swojego procesu życiowego.

Pediculus humanus i jego funkcje życiowe

Opracowanie, ludzi, włosy, owady te mają pewne etapy rozwoju:

 • gnid - jaja starsze osoby
 • Larwy
 • nimfy
 • owadów dorosłych - dorośli

Wybierz specjalną substancją, kobieta przywiązuje gnidy do włosów. Stopniowo rozwijają się w larwy. Dojrzewanie gnidy następuje za dwadzieścia dni.

Czas cyklu rozwoju od gnidy do dorosłych pasożytów zależy od temperatury środowiska, w którym rosną. Optymalny tryb temperatury to 35 ° C. Dorosła samica może odłożyć dużą liczbę gnidów, więc szybko się rozmnażają.

Odżywianie wszy

Dorosłe wszy muszą jeść tylko ludzką krew.Gryząc swoją zdobycz, emituje specjalny enzym, który zapobiega szybkiemu krzepnięciu krwi. Powoduje ciężkie swędzenie, a następnie zaczerwienienie całej głowy w głowie. Pojawienie się swędzenia pojawia się kilka tygodni po zakażeniu pasożytami. Sytuacja pogarsza się, jeśli dana osoba zaczyna niekontrolowanie przeczesywać ukąszenia, ponieważ prawdopodobieństwo zakażenia jest wysokie.

Wszy Habitat i Nit

Już wiemy, jak wszy i gnidy wyglądają w głowach, teraz musimy się dowiedzieć, skąd pochodzą. Przyczyny powstawania zgnilizny są następujące:

 1. Nie obserwuje się higieny żywiołów. Nie możesz używać produktów higieny osobistej nieznajomych. Następnie są osobiste, aby mogły być używane tylko przez jedną osobę. W tym przypadku mówimy o grzebieniach.
 2. Częsty kontakt z dużą liczbą osób. Ludzie, którzy są w dużych skupiskach innych ludzi, są narażeni na zwiększone ryzyko zachorowania.
 3. Niskie wskaźniki sanitarne i ekonomiczne w niektórych krajach świata, na przykład w Indiach lub wielu krajach afrykańskich.
 4. Bliski kontakt z zainfekowaną osobą. Dotyczy to głównie dzieci. Jak wszyscy wiedzą, małe dzieci nie rysują linii między nadmiarem przestrzeni a światem zewnętrznym, więc są zagrożone.

Ponieważ są 3 gatunki ludzkich wszy, można je znaleźć w następujących miejscach:

 • Wszy głowowe znajdują się na głowie i jej włosach. Gnidy znajdują się na samych włosach w pewnej odległości od powierzchni głowy. Wszy same kontaktują się ze skórą w celach spożywczych. Następnie ukąszenia pozostają na skórze głowy i może pojawić się podrażnienie i silne swędzenie.
 • Wszy wszy są w ubraniach, w miejscach kontaktu z ciałem ludzkim.Wynika to z potrzeby żywienia. Miejscami takimi może być kołnierzyk marynarski, koszule, golfy, rękawy w okolicy stawu łokciowego, spodnie w miejscu zgięcia kolana.
 • Wszy łonowe znajdują się na włosach w okolicy łonowej, narządów płciowych, odbytu. Może również pojawić się w strefie pachowych wgłębień, na klatce piersiowej, jeśli jest gęsta sierść.

Metody kontrolowania pediculozy i leczenia

Jeśli wykryjesz wszy i gnidy na głowie lub ciele, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zafundować sobie leczenie. Ale również pożądane jest wykonywanie lub wykonywanie pod nadzorem eksperta. Jeśli członkowie twojej rodziny również nabawili się pediculozy, powinni być traktowani z tobą. Lepiej zrobić to w tym samym czasie, co cała rodzina, aby uniknąć nawrotu choroby.

Sposoby prawidłowego leczenia niedorozwoju:

 1. Starannie rozciągnij wszystkie ubrania noszone podczas infekcji i choroby, w temperaturze 55 ° C i wyższej. Następnie dokładnie wyprasuj pranie, aby w końcu pozbyć się żywych pasożytów.
 2. Zdobądź leki z wszy i gnidy w aptece, po uprzednim skonsultowaniu się z lekarzem - trichologiem, niż możesz leczyć głowę wszy i wszy.
 3. Jeśli po upływie 12 godzin po zabiegu włosy przeżyją na włosach, należy rozczesać głowę małym grzebieniem. Jednocześnie usuwane są nie tylko martwe, ale także żywe pasożyty.
 4. Jeśli środek zaradczy nie wpłynął na wszy i pozostają aktywne, należy skonsultować się ze specjalistą, aby doradził inny środek zaradczy.
 5. Po dziesięciu dniach lek powinien być ponownie użyty.
 6. Jeśli po 20 dniach znikną wszystkie pasożyty, leczenie zakończyło się powodzeniem.

Wszy to małe stworzenie, które trudno dostrzec gołym okiem.Jeśli wiesz jak to wygląda wszy i gnid, w przyszłości nie mieszać ich z innymi szkodników domowych. Trzeba być piśmiennym i poważnie traktować swoje zdrowie.

Wczesne wykrycie oznak wszy i terminowego leczenia może pomóc wydawać mniej pieniędzy i wysiłku, aby z nim walczyć. Co się stanie, jeśli leczenie nie będzie skuteczne, a wszy nie zostaną wyjęte w domu? Musisz udać się do szpitala i wyjaśnić swoją sytuację specjaliście. Być może lek, którego używasz, nie jest śmiertelny dla pasożytów. I co najważniejsze, może ci to nie pasuje. Lekarz zrozumie przyczyny pojawienia się choroby i czas trwania leczenia. Oczywiście zabieg można opóźnić, ale lepiej jest cierpieć, niż pozostawić dowolny egzemplarz we włosach.

Doskonała znajomość objawów wszy i gnid:

 • kolor ludzką wesz
 • jak wesz wygląda
 • mogą pojawić się na rzęsach

Wczesne wykrycie oznak wszy i terminowego jej leczenia pomogą Ci wydawać mniej pieniędzy i siły do ​​walki z tym. Pomoże ograniczyć hodowlę szkodników.

Co należy zrobić, jeśli leczenie nie jest skuteczne i wszy nie są wyświetlane w domu, trzeba iść do szpitala i wyjaśnić swoją sytuację specjalisty. Rozumie przyczyny i czas trwania leczenia. Oczywiście zabieg można opóźnić, ale lepiej jest cierpieć, niż pozostawić dowolny egzemplarz we włosach.