Lijek za mrave deet

April 2019

Video: Više nikada nećete imati mrave u kući, a sredstva već imate (April 2019).

Anonim

pasuje do potrzeb armii amerykańskiej z powrotem w odległej 40-tych ubiegłego wieku, toluamidu dietylowy (w skrócie - DEET) po sprawdzeniu jego działania i najważniejsze - bezpieczeństwo ludzi - zaczął aktywnie wykorzystywane nie tylko do celów wojskowych, ale także do ochrony ludności cywilnej. Używali go myśliwi, rybacy, rolnicy, mieszkańcy północnych i tajgańskich regionów. Później właściciele domów zaczęli próbować używać DETA z mrówek, karaluchów i innych szkodliwych owadów w swoich domach.

I, jak się okazało, całkiem pomyślnie - DETA ma nie tylko odstraszające, ale także owadobójcze, trujące właściwości. A dzięki odpowiedniemu przetworzeniu terenu, środek przeciw mrówkom DETA pomoże pozbyć się tych szkodników w stosunkowo krótkim czasie.

Przegląd

„Wszystko było noszone z tymi Kombat i nalotów. I wziąłem prostą pshikalku komara z detoy i pokropił go do szczeliny w piwnicy, gdzie mrówki indeksowania. Więc są tam wszyscy wyglądają zatrzymany. Oznacza, że ​​mamy morze kosztuje to pensa, więc regularnie jeżdżę z nim raz w tygodniu po obwodzie piwnicy i nie ma już w domu żadnych mrówek. "

Sergey, Wołogdy

Właściwości DEET

Wcześniej, w latach od premiery i uwalniania DEET na rynku, wierzono, że lek ten blokuje przekazywanie impulsów nerwowych w receptory węchowe komarów. Mówiąc najprościej, owad traci "zapach" i nie postrzega substancji przetwarzanej przez substancję jako źródło pożywienia.

Jest oczywiste, że przy takim podejściu środek anty-mrówkowy DETA nie może być skuteczny. Po tym wszystkim, to nie odstrasza owady i zapobiega ich zbierania żywności, choć nieco utrudnione poruszanie się przestrzeń: mrówki wykorzystać zmysł powonienia w takim samym stopniu jak w wizji.

Jednak nowsze badania pokazały, że poprzednia hipoteza dotycząca mechanizmu działania leku była nieprawidłowa. DETA ma faktycznie drażniący wpływ na węchowe receptory owadów. w laboratoriach anten komarów nawet białka stwierdzono reagują z cząsteczkami DEET i następnie przekazują silnych impulsów w ośrodkowym układzie nerwowym owadów.

Wskazówka

Jak się okazało, nawet później, DEET skutecznie odpycha nie tylko owady, ale również kleszcze. Im większe jest stężenie DEET w samochodzie, tym dłużej chroni przeciwko pasożytom jeśli plam (lub dostanie) tylko czysty, 100% oznacza, działanie utrzymuje się przez 12-14 godzin w roztworze do traktowania ciała 30% - około 3-4 godziny.

Dzięki temu wyjaśnieniu stało się jasne, że DETA może być aktywnie wykorzystywana przeciwko mrówkom. Pierwsze eksperymenty pokazały, że lekarstwo jest naprawdę skuteczne, chociaż ma pewne cechy szczególne.

DETA mrówki jako środków skutecznego

mrówek Rozwiązanie DEET jest znacząco różny od innego insektycydu aerozolu, który nie niszczy ani nie zatruć owadów. Skutecznie odradza im to miejsce, z którego jeszcze nie wyparowały.

Oczywiście, aby zniszczyć mrówki, DETA tego nie zrobi. Ale regularne oczyszczalnie lek może być pewien, że owady wkrótce przestać wizytę.

DETA jest najskuteczniejszym środkiem zapobiegającym mrówkom w mieszkaniu. Więc działa bezpieczniej niż kreda, a nawet kwas borowy - owady po prostu boją się zapachu substancji. Dlatego skutecznie radzi sobie z wszystkimi sposobami wprowadzania owadów do domu, w tym skrzynkami drzwi wejściowych, zewnętrznymi zboczami okien i otworami wentylacyjnymi w domu.

Przegląd

„I ciągle doradza różnego rodzaju strasznie śmierdzące pyłów do mieszkania z mrówki chronią wszedłem prostsze wystartował z DEToy i posypane jej drzwi i okna na balkonie - przez te mrówki torują sobie drogę do mieszkania oznacza to normalny zapach.. i nieszkodliwe dla ludzi i psów. Nie można dostać się do mieszkania, a ja nie boję się dzieci i Roya.

Irina, Ufa

Jeśli znasz drogę wyjścia ze swoich schronów owadów - lukę pomiędzy płytami, cokoły i podłóg, nisz i otworów od sąsiadów, a oni muszą sobie narkotyki. Ważne jest, aby wybrać optymalną formę uwalniania produktu, w którym działa najdłużej i niezawodnie.

Formularz wydania i cena leku

Sam DETA od mrówek jest dostępny w kilku postaciach:

 • krem ​​przeznaczony do leczenia skóry. Aby walczyć z mrówkami, pasuje do większości: tam, gdzie nakłada się krem, będzie się utrzymywał i będzie działał skutecznie przez bardzo długi czas, dopóki nie zostanie zniszczony lub całkowicie wysuszony. Wadą kremu jest obecność gliceryny w jej składzie, dzięki czemu może ona pozostawiać tłuste plamy na miejscach jej aplikacji.

 • Aerozol, optymalna forma do przetwarzania znalezionych wkładów do gniazd. Zorganizowanie tych samych barier w ruchu owadów za pomocą aerozolu jest irracjonalne, ponieważ szybko paruje i wymaga częstego i regularnego stosowania.

 • Emulsja DETA - w przypadku stosowania przeciwko mrówkom praktycznie nie różni się od aerozolu. Różnica między tymi formami uwalniania jest tylko w sposobie stosowania: aerozol jest rozpylany z butelki, emulsja jest zwykle zanurzana w tkaninie, a powierzchnia jest rozprowadzana.

Wszystkie produkty oparte na DETA mają silny słodki zapach, a grube formy są białe.

Cena DEET przeciw mrówkom zależy uwalnianiu

 • rury krem ​​30 ml kosztuje około 30 rubli
 • sprayem - około 70 rubli
 • emulsja butelka 100 ml - około 100 rubli.

Kup DETA może być w dowolnym sklepie z artykułami żelaznymi lub online. Jest produkowany przez wiele przedsiębiorstw przemysłu chemicznego i nie ma sensu wyróżnianie jednego producenta. Ważne jest, aby przed zakupem sprawdzić, jaka jest zawartość rzeczywistej DETA w zakupionym produkcie.

Dodaj do listy życzeń

Na podstawie wydania DETA oznacza Off, Extreme, Taiga, Angara i wiele innych. Wszystkie są tak samo skuteczne, jak produkt o tej samej nazwie.

the DEET zasady bezpieczeństwa i zastosowanie techniki do zwalczania mrówek

do zwalczania mrówek oznacza się na podstawie DEET powinny być przetwarzane:

 • cokół
 • Połączenia ścian z sufitami
 • ram okiennych i drzwi skrzynki przodu do domu
 • zapinane na podłodze
 • dolnej stronie oraz wewnętrznej powierzchni szaf
 • powierzchnią, ukryte za meblami
 • odkryte mrówki penetracji przestrzeni w domu.

Jeśli mrowisko zostanie znalezione i łatwo do niego dotrzeć przez odkurzacz lub wrzącą wodę, NIE używaj DETA. Bardziej rozsądne jest mechaniczne zniszczenie. Ważne jest, aby pamiętać, że mrówki zwykle mają kilka gniazd, a zniszczenie jednego z nich rzadko się kończy.

eksperymentu, że przy stałej i długotrwałego użytkowania i kontakt z ludzką DEET dróg oddechowych może powodować pewne zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, drażliwość, utrata snu.

Jest to jednak ważne w przypadku natychmiastowego leczenia skóry za pomocą narkotyków. Podczas używania DETA w mieszkaniu będzie praktycznie nieszkodliwy. Ważne jest tylko, aby upewnić się, że dzieci lub zwierzęta nie mogły spowodować lek lizać.

W rezultacie DETA naprawdę może być używana przez mrówki. Wystarczy pamiętać, że jest to - odstraszający, a nie umieszczać go zbyt wysokie oczekiwania, mając nadzieję, że będzie on zniszczyć wszystkie owady w pomieszczeniu.

Najlepszym miejscem do korzystania z niego są domki i przejściowo kolonizować domy, w których musisz odstraszyć mrówki przez krótki czas. Poza tym, dzięki powszechności DEET może być stosowany zarówno do odstraszania mrówek i chronić pasażerów z pomieszczeń komarów i meszek.

Jak pozbyć się mrówek gospodarstwa domowego wskazówek

Przygotowanie zatrutych przynęt dla mrówek jaj i insektycydów get

Ciekawe film, który opisuje bardzo oryginalne podejście do otrzymywania środków na mrówki w domu