Upotreba borne kiseline iz mrava u apartmanu

April 2019

Video: Praktična žena - Napravite deci ljigavca (April 2019).

Anonim

Spośród wszystkich środków ludowej wobec szkodliwych owadów w domu kwasu borowego jest najbardziej znany. Był używany nawet wtedy, gdy nie były znane proste analogi współczesnych insektycydów. I zastosowane z powodzeniem i skutecznie. Stosowanie kwasu borowego z mrówek nie traci swoje znaczenie dzisiaj: wciąż radzi sobie z siłami szkodników w różnych mieszkań, domów i budynków przemysłowych.

Jak działa to narzędzie i jak prawidłowo go używać, aby uzyskać naprawdę pożądany efekt? Rozumiem.

Właściwości kwasu borowego

Kwas borowy jest szeroko znanym środkiem antyseptycznym. W okresie przedwojennym wykorzystywano go nie tylko do leczenia otwartych ran, ale także do podawania doustnego.

Ale później, badania sugerują, że regularne specjalne zastosowanie kwasu borowego jest wydalane przez nerki w organizmie człowieka wolniej niż robi. A kiedy gromadzisz się do pewnej ilości, staje się toksyczny. Kwas został zastąpiony innymi, bardziej nowoczesnymi środkami antyseptycznymi, ale nadal był aktywnie wykorzystywany w produkcji.

Sam kwas borowy jest białym, krystalicznym proszkiem, bezwonnym i bez smaku, słabo rozpuszczalnym w wodzie. Jest szeroko stosowany w przemyśle i działalności naukowej, do przygotowania nawozów, w fotografii, energetyce jądrowej i wielu innych.

Jesteśmy również zainteresowani jego wykorzystaniem przeciwko mrówkom domowym.

Przy okazji …

W pewnym momencie kwas borowy był nawet używany w przemyśle spożywczym jako dodatek do E284, ale później zakazano jego dodawania do produktów spożywczych.

W reakcji ze związkami sodu kwas borowy tworzy sól boraksową, nie mniej niebezpieczną dla mrówek niż sam kwas. Ze względu na podobieństwo właściwości tych substancji w różnych przepisach, można je łatwo zmieniać jeden na drugi.

Kupuj boraks i kwas borowy z mrówek w prawie każdej aptece: sprzedawane są w postaci proszku lub w postaci roztworów i są dość tanie. Jednakże, aby przygotować wystarczającą liczbę przynęt, konieczne będzie zakupienie kilku opakowań lub butelek substancji, ponieważ lek jest wydawany bez recepty.

Jak skuteczny jest kwas borowy przeciwko mrówkom

Kwas borny przeciw mrówkom jest skuteczny, ponieważ wpływa na pracę układu nerwowego. Po wchłonięciu w jelicie rozprzestrzenia się na nerwy obwodowe mrówki i powoduje poważne zakłócenia w pracy układu nerwowego, które w ciągu kilku godzin przechodzą w paraliż i śmierć owada.

Ciekawe, że nawet jeśli kuzyni zjadają resztki mrówki wypadającej z kwasu borowego, będą mieli ten sam los: na śmierć pojedynczej mrówki wystarczy dość mała ilość trucizny. Jeśli znajdziesz gniazdo mrówek i posypiesz je solidnym kółkiem zawierającym zawartość jednej saszetki kwasu za 50 rubli, wtedy prawie cała kolonia umrze.

Jednakże, jeśli znana jest lokalizacja kolonii, łatwiej jest ją zniszczyć za pomocą odkurzacza lub wrzącej wody. Tylko jeśli nie znaleziono mrowiska, konieczne jest "zabawę" kwasem borowym.

Wiertło z mrówek działa dokładnie tak samo.

Recenzja

"Wszyscy wokół kupują setki rubli za wszelkiego rodzaju czołgi od mrówek, a potem wciąż są dręczeni podczas ich przetwarzania.Jestem rada twoja matka kupiła pięć pakietów kwasu borowego, rozrzucone wzdłuż listew przypodłogowych w kuchni i wokół kosza i ogólnie o mrówki zapomnianych „

Xenia, Teplodar

kwas borowy dla ludzi:. niebezpieczny lub nie

Dla osoby kwasu borowego i wywiercić praktycznie niebezpieczne Ponadto, są one zupełnie nieszkodliwe dla wszystkich zwierząt:. toksycznych właściwości substancji ma głównie na owady, dlatego niezależnie od tego, czy jest to w mieszkaniu karaluchy, pchły i mrówki gospodarstwa domowego, kwas borowy będzie skuteczna tak dalej. () Toksyczny dla ludzi, kwas borowy może być spożywany tylko przez spożywanie jego zbyt dużej ilości.

Jednak nawet całe opakowanie proszku (10 g), przypadkowo spożywane dziecko jest mało prawdopodobne, aby nawet bardzo słabą reakcję alergiczną. na poważne zatrucie jest, aby ilość leku, który nie jest używany do wytwarzania trucizn z owadami. W sposób bardzo trujący kwasem borowym mrówki możliwe jest przygotowanie wielu popularnych receptur i mogą być stosowane w postaci, w jakiej jest sprzedawany w aptece.

Przegląd

„Myślałem długo i nauczył się otruć mrówki kwasu borowego. Wreszcie postanowił. Powiedziano mi, że ona nawet nie toksyczny dla dzieci. Crap przynęt z gliceryną, rozłożone tyłu lodówki i szafek, dwa tygodnie są tam Mrówki nie zniknęły całkowicie, ale stały się mniej oczywiste, a potem doradzono mi posypać je w aptece, w której kupiłem kwas, w skrzynce wentylacyjnej w kuchni.Widocznie tam i mrówki przyszedł, bo wtedy żadne z tych domów nie są widoczne. „

Alena, Kijów

kwas borowy i boraks przed mrówkami są dobre przez fakt, że poszczególne ziarna są przywiązanie z owadami jogging na plasujących proszkowych nogi i podróży na nich tak długo, jak szkodnik nie usuwa ich z ich szczęk i trucizny. w ten sam sposób, te ziarna dostać się do samego gniazda, gdzie zaczynają się skręcać nawet te mrówki, które nigdy nie opuszcza kolonię.

Więc W ten sposób kwas borowy umożliwia zniszczenie gniazda mu ravev nawet gdy położenie mrowisko jest nieznany.

Przepisy i reguły kwasu borowego przed mrówkami

W najprostszym przypadku, kwas proszek borowy w kontroli mrówek rozpadające się w miejscach najbardziej częste spotkania z owadami. I właśnie pod cokoły pod Szafki w kuchni, pod kosza posypać środki w każdym przypadku: mrówki będzie pewny, aby znaleźć coś do jedzenia tutaj w

Ale jeszcze bardziej niezawodnie i skutecznie przyciągnąć mrówki do kwasu borowego i spowodować ich ani jeść, ani nadana. mrowisko, aby nakarmić swoich krewnych trucizną.

do tego celu kilka receptur trucizn z kwasem borowym, przed mrówkami w pół szklanki wody wlewa się 5 g boraks lub kwas borowy, następnie umieszcza się 10 g miodu lub jam i 40 gramów cukru miesza się, przelewa do płaskiego naczynia. Powinien być umieszczony w pobliżu kosza: ta przynęta dla mrówek domowych jest bardzo skuteczna, ponieważ owady dobrze pachną słodko.

  • 2 albo dwie łyżki żółtka jaja miesza się pół łyżeczki boraks lub kwas borowy, i otrzymaną mieszaninę przygotowuje się małych kulek, w których rozkłada się mrówki częściej.
  • Ważne!

W ostatnim przepisie nie można zwiększyć dawkę boraks lub kwas borowy: zmniejszone stężenie ma być, że nawet jeśli mrówka feed blisko przynęty, wtedy czas włączenia śmierć więcej kawałku gnieździe. Konieczne jest zwiększenie dawki, a mrówki robotnice umrze tuż obok koryta, a kolonia w tym czasie będzie produkować nowe.

w łyżce wody dodać 2 łyżeczki gliceryny, łyżeczkę miodu, trzeci łyżeczki boraksu i 1, 5 łyżek cukru, wszystkie ostrożnie przeniesiono i masa rolki przynęty. Uzyskane kulki nieschnące mogą być rozkładane wszędzie tam, gdzie mrówki mogą się poruszać.

  • Oczywiście nie jest pożądane, aby zwierzęta domowe znajdowały przynęty i je zjadały. Nie ma w tym nic groźnego, ale żadne zwierzę nie odniesie takiego skutku.

Należy rozumieć, że nie jest możliwe szybkie usunięcie mrówek za pomocą kwasu borowego.

W najlepszym przypadku proces ten potrwa dwa do trzech tygodni. Ale ta metoda jest skuteczna, nawet jeśli gniazdo mrówek znajduje się poza mieszkaniem. W tej sytuacji nawet najsilniejsze aerozole będą bezużyteczne, a prosty kwas borowy lub boraks poradzą sobie z tym. Więc Uzbrój cierpliwość i kwasu borowego, a mrówki są bardzo szybko dostanie domu długą podróż … Jeśli ktoś z ich kolonii jeszcze w stanie chodzić … Przygotowanie zatrutej przynęty kwasu borowego i żółtka