Da li bube mogu grize kućne ljubimce (mačke, psi, pilići)?

Jun 2019

Video: Ubijena najveca zmija na svijetu (Jun 2019).

Anonim

Pluskwy w naszych domach pasożytują tylko na człowieku - ich trąba jest przystosowana tylko do nakłuwania cienkiej i miękkiej ludzkiej skóry. Tylko w "najtrudniejszym" przypadku pluskiew, gdy ludzie opuszczają lokal przez dość długi okres, robactwo gryzie zwierzęta domowe.

Na ogół jednak jest to nienaturalne dla zachowania pluskiew - nawet dorośli pasożytów z ich długie trąba trudem przebijają skórę zwierząt, a małe larwy w większości przypadków nie można jeść w ogóle u kotów i psów.

Niemniej niektóre błędy dla zwierząt domowych są całkiem zdolne do dostarczania błędów.

Przegląd

„Nie mogłem zrozumieć, dlaczego mój organizm szczurów pojawiają się krwawiące rany. Myślałem, że to gronkowiec, ale zwykle po prostu powoduje, ropiejące rany. I tu kłuje, że samo zwierzę jest też zarysowania. Tylko kilka tygodni później okazało się, że był ktoś zaczął gryźć okazało -. pluskwy banalne to była niespodzianka, że ​​mają zgryz szczur, myślałem, że są tylko ludzie piją krew Podobno są gdzieś w pobliżu komórek pierwotnie ustalonych.. i było bliżej niej niż przed moim łóżkiem. "

Sasha, Moskwa

Być może jedynymi zwierzętami domowymi, które cierpią z powodu pluskiew są nie mniej niż ludzie to ptaki (w tym kurczęta).

Ich miękka, cienka skóra jest również dostępna do przekłucia trąbicy trąbką, jak człowiek, a pasożyty z powodzeniem jej używają.I mogą żyć z kurami tak samo dobrze jak ludzkie mieszkanie.

Błędy u kur: czym one są niebezpieczne i jak sobie z nimi radzić?

W naturze nie ma owadów z kurczaka. Kurei gryzie albo pluskwy, atakuje osobę, albo inne pasożyty, które właściciel ptaka może pomylić z pluskwami. Na przykład pchły.

Na zdjęciu poniżej znajdują się "ptasie pluskwy" przylgnęły do ​​oczu ptaka. W rzeczywistości jest to typowy pcheł kurczaka, znamienny tym, pluskwy małej wielkości i skłonność do spożycia w ciągu dnia

Pluskwy mają kurczęta pasożyty są rzadkie lecz, gdy pojawiają się w kurniku i szybko kolonizują się i spowodować masowe uszkodzenie skóry ptaków. Sami gryzące robaki wielce zaniepokojony ptaków i podczas masowych ataków zmniejszyła składanie jaj kur, są wolniejsze do przybierania na wadze, nie może być młody Zamora. Ponadto kurczęta stale wyrywają pióra w miejscach, w których odczuwają swędzenie od ukąszeń, w wyniku czego ozdobne ptaki tracą swój reprezentacyjny wygląd.

W niektórych przypadkach pluskwy mogą spowodować, że kurczęta opuszczą składanie jaj ze względu na ciągłe ataki owadów, nawet na stosunkowo późnych etapach inkubacji.

Błędy kurniku ukryć się pęknięć oraz wszelkich ciemnych wąskich przestrzeniach: między komórkami i desek w ścianach, na śmieci warstw, żerdzi i gniazd. Gryzą ptaki zazwyczaj w nocy, ale po południu mogą polować na polowania.

Zimą pluskwy zwykle przeżywają temperatury do minus 10 ° C, a zatem prawie zawsze hibernują właśnie tam.

Uwaga:

Podobnie, pluskwy mogą zarażać pasożytami każdy domowy drób, od kanarków po perliczkę. Tylko ptactwo wodne (kaczki, gęsi) jest dobrze chronione przed nimi przez wystarczająco gęsta skórę.

Aby pozbyć się pluskiew u kur, ptaków jest usuwany z kurnika i w pokoju, wszystkie powierzchnie są przetwarzane trichlorfon lub malation w tych samych stężeniach, w których narzędzia te są stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych.

Następnie przeprowadzane jest dokładne czyszczenie: śmieci i śmieci są usuwane, wszystkie klatki i grzędy są myte, ściany są czyszczone. Takie leczenie powinno być wykonywane dwukrotnie w odstępie 10-14 dni.

Błędy u kotów i psów

Pluskwy ukąszają te zwierzęta bardzo rzadko - koty i psy mają zbyt grubą skórę i grubą wełnianą osłonę.

Niemniej jednak, robaki gryzą koty kiedy tydzień lub dwa ludzie opuszczają salę, a zwierzę pod opieką sąsiadów - z braku innego źródła świeżej krwi, pluskwy są po prostu zmuszeni do ataku na zwierzęta.

Sytuacja z robakami i psami jest podobna - tylko sporadycznie pasożyty mogą je gryźć z powodu braku innego źródła pożywienia. W tym przypadku pluskwy zazwyczaj gryzą psy tylko w nocy, a tylko części ciała o najdelikatniejszej skórze.

Przegląd

„Nasz Toya zaczął ciągle gryzie niektóre pasożyty. Myślałem, że to pluskwy, bardzo boi się, że zostały przeniesione. W uszach były zawsze wpada na ukąszenia na szyi. Zabrali się do kliniki, tam powiedzieli, że to nie było pluskwy i roztoczy, a on łapie je na ulicy. mówili kupić specjalną obrożę lub rozmazać spada więdną, które odpychają kleszcze. a przy okazji, weterynarz powiedział, że pluskwy pies nie gryzie w ogóle. "

Victoria, Irkutsk

Jeśli "bugi" u kotów lub psów występują w ciągu dnia, a nawet w bardzo dużych ilościach - to zdecydowanie nie są pluskwy. szansa, pasożytów na zwierzęciu - roztocza, mające w przybliżeniu taką samą wielkość, ale inną liczbę nóg (z błędów ich 6 kleszcze - 8), kolor (roztocza zwykle szary, zielony lub czarny i pluskiew brązowy) oraz brak poprzeczne paski na ciele. Dodatkowo, błąd u psa, kiedy go znajdzie, zawsze próbuje się wycofać, a roztocza przyczepione są bez ruchu i wyglądają jak mały wzrost na skórze.

Dezorientacja błędów pchłami jest niezwykle trudna - pchły są bardzo małe i mogą skakać. Błędy biegają jak karaluchy i nie mogą skakać.

Nie jest wymagana specjalna ochrona kotów i psów przed robakami: pasożyty atakują je znacznie rzadziej niż ludzi. W związku z tym konieczne jest zniszczenie robaków w pomieszczeniu, w którym się gniazdują, a nie zwierząt domowych.

Kto jeszcze gryzie pluskwy?

Pluskwy były pierwotnie owadami pasożytującymi na małych ssakach w ich norach i gniazdach. Najczęściej w przyrodzie bugi osadzają się w norach gryzoni w kształcie myszy, świstach i owadożernych zwierzętach. Tutaj mają stały dostęp do jedzenia.

Ale jest o wiele bardziej atrakcyjny dla robactwa kolonii nietoperzy - przynajmniej dlatego, że nietoperze mają kilka obszarów na ciele, które nie są pokryte włosami. To na takie obszary robaki i ukąszenia.

Ponadto jaskinie, w których osiedlają się kolonie nietoperzy, mają bardziej stabilny mikroklimat niż jakiekolwiek inne miejsce na wolności, nawet nory gryzoni. I tak dla pluskiew tutaj jest prawdziwy raj: obfitość jedzenia, stała temperatura i minimum naturalnych wrogów.

To jest interesujące

Najbardziej znanymi jaskiniami "jaskiniowymi" są jaskinie w Turkmenistanie - tutaj są znane największe kolonie niektórych rzadkich gatunków nietoperzy. Pluskwi w nich tak bardzo, że czasami prowadzą do masowego zamrożenia nowonarodzonych nietoperzy.

Które pluskwy są niebezpieczne dla ssaków i ptaków?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele różnych rodzajów błędów, które mogą gryźć osobę lub zwierzę domowe.

  • Na przykład u psa wodnego może przypadkowo ugryźć pociechę lub wodnego skorpiona - to także pluskwy.
  • Od czasu do czasu zwierzę chwyta się ukąszenia drapieżnika. Jednak takie przypadki zdarzają się tylko wtedy, gdy zwierzę przypadkowo przeszkadzać błąd, na przykład, wchodząc na łapą lub rani, ulegshis na trawie.

Błędy, które stale pasożytują, są bardziej niebezpieczne dla zwierząt domowych. Większość z nich znajduje się w rodzinie robaków drapieżnych. Z nielicznymi wyjątkami, te owady nie zadowalać w ludzkim mieszkania, ale może zaatakować odpoczynku zwierząt na ulicy.

W naszych szerokościach geograficznych Reduviidae bitowe, i oni stwarzają szczególne zagrożenie dla zwierząt. Ale w tropikach, te pasożyty przeprowadzenia wielu groźnych chorób, w tym śmiertelnej choroby Chagasa, a więc podróżowanie na własną rękę powinny być zabezpieczone i przechowywane z dala od nich ich czworonożnych przyjaciół.

Jak pozbyć się pluskiew - praktyczne wskazówki

Ciekawe wideo: pluskwy i ich larwy gryzie człowiek