Bites iz grinje kod djece

Februar 2019

Video: zaštita dečije kože od ujeda komaraca (Februar 2019).

Anonim

Bites od pluskiew u dzieci i powodować poważne nasilenie reakcji są rzadkie, ograniczony, co do zasady, typowego zaczerwienienie i małych fok w miejscu nakłucia skóry. Z reguły dzieci z łatwością tolerują ataki tych owadów, odczuwając tylko swędzenie, jak komar. Zdjęcie pokazuje, jak wygląda świeże ukąszenia pluskiew u dziecka z łagodnym zmian

Ale w tych nielicznych przypadkach, w których organizm dziecka reaguje na pluskwy gryzie ostro, reakcja może być bardzo silna. Dlatego rodzice muszą wiedzieć, co zrobić, jeśli gryzą błędy i jak ukąszenie błędu wygląda na dziecku w ogóle.

bardziej niebezpieczne błędy gryzie dla dzieci

Głównym niebezpieczeństwo pluskwy ukąszenia dla dzieci jest wystąpienie reakcji alergicznej na uszkodzenia skóry. Jeśli dziecko nie posypie ukąszeniami komarów, to po ugryzieniach pluskiew najprawdopodobniej nie jest otoczone wysypką. Chociaż nie ma tu wyraźnej zależności: sekret śliny tych owadów jest inny, a układ odpornościowy organizmu dziecka reaguje na te substancje na różne sposoby.

Specyfiką ukąszeń owadów jest to, że owad gryzie kilka razy w jednym posiłku, pozostawiając dobrze oznakowaną drogę od ugryzień. Zwykle, patrząc na naturę zmiany skórnej, jest ona dobrze zrozumiana podczas gryzienia błędów. Poniższa fotografia pokazuje również charakterystyczny wygląd gryzących błędów w postaci utworu:

Oczywiście, gdy istnieje wiele ukąszenia powodują one bardziej poważne swędzenie u dziecka.Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku niemowląt i dzieci w pierwszych latach życia: błędy w łóżeczku, nawet w niewielkich ilościach, nie pozwalają dziecku spać, ciągle krzyczy i skręca.

Reakcja alergiczna na ukąszenia robaków przejawia się w powiększeniu obszaru zaczerwienienia, wysypki zewnętrznej i swędzenia nawet na nienaruszonych obszarach skóry. Same ukąszenia stają się gęstsze, mocniejsze, z wyraźnie widocznym korkiem krwi w środku:

Znacznie rzadziej - w pojedynczych przypadkach może wystąpić uogólniona reakcja alergiczna. W tym przypadku możliwe jest zapalenie i powiększenie węzłów chłonnych, gorączka, bóle głowy i zaburzenia trawienia. Podobne objawy występują u dzieci, szczególnie podatnych na ukąszenia owadów.

W niektórych przypadkach ukąszenia pluskwy u dzieci powodują:

 • niedokrwistość z niedoboru żelaza - tylko kilka przypadków takiej reakcji było autentycznie zarejestrowanych. We wszystkich tych przypadkach dziecko zostało ukąszone przez robaki w bardzo dużej ilości, a objętość utraconej krwi i wpływ enzymów ze śliny owadów spowodował zmianę całkowitego składu krwi.
 • Wstrząs anafilaktyczny jest skrajnym stopniem reakcji alergicznej związanej z utratą przytomności, ciężkim obrzękiem, zaburzeniem funkcjonowania narządów wewnętrznych.
 • Infekcja stron ukąszenia. Należy pamiętać, że same błędy są nosicielami czynników wywołujących wiele chorób, nigdy nie przekazują ich osobie, która jest ukąszona. Przynajmniej w całej historii medycyny żadne takie przypadki nie zostały odnotowane. Zakażenie występuje w wyniku tego, że swędzące ukąszenia są drapane paznokciami przy zgrzeblarkach, a bakterie dostają się do rany z brudnych palców.

Ukąszenia pluskw prawie zawsze uniemożliwiają dzieciom normalne spanie i normalne spanie. U wrażliwych dzieci, aby uświadomić sobie, że sen może kogoś ugryźć lub co owady są w łóżku, może być przyczyną koszmarów i obniżenie nastroju.

są szczególnie niebezpieczne błędy w przedszkolu: tu w jednym zakażonych pomieszczeń, mogą gryźć dziesiątki dzieci - szczególnie w zimie, kiedy robi się ciemno wcześnie i opieki dzień pozostał w ogrodzie aż do wieczora.

Ocena:

Nightmare, jesteśmy już na drugi dzień, na czele małego przedszkola w ogóle ugryziony. A nauczyciel nawet tak sarkastycznie powiedział, że żaden z rodziców nie narzeka. Napisał już oświadczenie w SES i dopóki nie otrzymam od nich powiadomienia o przetwarzaniu, nie zabiorę już tam dziecka.

Katarzyna Slobodyaniuk

Bites inne rodzaje błędów mogą być jeszcze bardziej bolesne, ale nie wiele. Tylko życie w tropikalnej Ameryce, buziaki atakują kilka części i niosą czynnik sprawczy śmiertelnej choroby Chagasa. Ale w naszym kraju nie spotykają się.

Przetwarzanie i od ukąszenia pluskiew: Medycyna i ludowych środków

Wiedząc, co zrobić, gdy ugryziony przez błąd, można szybko złagodzić swędzenie od ukąszenia i zapewnić dostateczne szybkiego zanikania samych ugryzienia. Wskazówki w zakresie obsługi kilku ukąszenia

 • Jeżeli ostra reakcja tam ukąszenia, wystarczy przetrzeć z zimną wodą lub alkoholem. To zmniejszy swędzenie i zapobiegnie infekcji rany.
 • W przypadku silnego bólu i stanu zapalnego, dziecko powinno otrzymać lek przeciwhistaminowy. Uniwersalnym lekiem jest fenistil w kroplach - można go podawać dzieciom w każdym wieku.Balsam też jest dobry. Dzieci powyżej drugiego roku życia mogą podać ćwierć tabletki Suprastin, Tavegil lub Dimedrol.

 • Jeśli temperatura wzrasta, dziecku należy podawać środek przeciwgorączkowy i otrzymywać dużo płynów.

Możesz również używać maści z ukąszeń owadów.

W każdym razie, jeśli temperatura po ugryzieniach ciągle wzrasta lub dziecko rozwija obrzęk, należy to pokazać lekarzowi.

Do ludowym sposobem na pluskwy ukąszenia są wywar z rumianku i roztwór sody oczyszczonej, która rozmazany sobie ugryziony lokalizację. Znana jest również słynna gwiazda od czasów radzieckich, która wciąż jest produkowana przez Wietnamczyków. Należy pamiętać, że środki ludowe na ukąszenia owadów są przeznaczone tylko do zewnętrznego leczenia skóry, a przy poważnym wzroście temperatury lub obrzęku nie pomoże.

Jakby ugryziony przez pluskwy-Reduviidae lub ktoś z błędów wody, dziecko może być bardzo rozległe i bolesne guzki, które są łatwo pomylić z użądlenia pszczół. W przypadku efektów ubocznych należy stosować takie same środki zaradcze, jak w przypadku ugryzień pluskiew.

Wskazówka

Aby dowiedzieć się, jak pozbyć się pluskiew gryzie na skórze prawdopodobnie nikomu nie powiem: jeśli reakcja skóry na ukąszenia, a następnie w ciągu kilku dni, punkty te będą wyraźnie widoczne na ciele. Najlepszym sposobem zapobiegania pojawianiu się nowych jest jak najszybsze niszczenie pluskiew, a jeśli zdarzy się to podczas podróży, zmień hotel.

Wideo: pluskwy piją krew

Ważne jest, aby zacząć używać wszystkich środków tak wcześnie, jak to możliwe. Jeśli umyjesz kęsy pluskiew zimną wodą natychmiast po przebudzeniu, najprawdopodobniej nie zaczną obrzęk.A leki przeciwhistaminowe podejmowane na czas zapewnią brak obrzęku i powiększenie węzłów chłonnych u dziecka.

Na zdjęciu poniżej pokazuje przykład umiarkowanej reakcji alergicznej u ukąszenia potomnych pluskwy:

Jak mogę określić, że dziecko został ugryziony tylko błędy

Pomimo faktu, że ukąszenia owadów są traktowane jako całość u dzieci jednakowo, w przypadku ukąszenia Błędy zawsze muszą dokładnie wiedzieć, co ugryzły. Jeśli popełnisz błąd i zapiszesz wszystko dla komarów, wtedy dziecko będzie skazane na cierpienia ukąszeń każdej nocy.

Recenzja

Nigdy nie myślałem, że te pasożyty mogą żyć w moim mieszkaniu. Kiedy dziecko zaczęło swędzić, grzeszył we wszystkim: alergie, niedożywienie, przedszkole. Dwóch lekarzy dermatologa zaprowadziło nas do biura, podejrzewali zarówno ospę wietrzną, jak i różyczkę, ale nie powiedzieli nic konkretnego. A syn dosłownie nie mógł spać! Ale co powie jednoroczne dziecko? Kilka razy spotkałem kilka insektów w mieszkaniu, ale nawet nie podejrzewałem, że może to być pluskwa. I tylko lekarz w płatnej klinice powiedział dokładnie, że dziecko jest pogryzione przez owady. A kiedy mąż domu przewrócił koc w łóżeczku, prawie wymiotowałem. Potem prawie zatruła się, gdy zostali zatrute przez dichlorfos. Ale teraz przynajmniej jest spokojnie: te złe duchy nie są w domu, a dziecko śpi normalnie.

Alla, Kaliningrad

Główne objawy pluskwy ukąszenia są

 • wyraźnie widoczne łańcuchy trzech lub pięciu ukąszenia każdego
 • występowania ugryzienia w nocy lub rano, prawie zawsze - w wygodnym łóżku
 • swędzenie, ale nie ból
 • lokalizacja ukąszeń dotyczy głównie tych części ciała, na których podczas snu nie było ubrań.

Na zdjęciu wyraźnie widoczne utworów ukąszenia:

pluskwy gryzie inne mniej szczegółowe i bardziej łatwo pomylić z użądleniu osy czy pająki.Jednak definicja, która ugryzła inny rodzaj błędu, nie jest tak ważna: owady te gryzą rzadko iw wyjątkowych przypadkach.

Ale ukąszenia pluskiew są łatwiejsze do ostrzeżenia niż cierpienia po leczeniu z dzieckiem. Dlatego na koniec - kilka wskazówek, jak obliczyć obecność robaków w pokoju:

 • zapach pluskiew. W pokoju, w którym się ukrywają, można złapać delikatny zapach kwaśnych malin lub koniaku.
 • Na łóżku przypadkowo zmiażdżone w nocy, pluskwa pozostawia brązowe plamy.
 • Przed spaniem w pokoju sprawdź spody materacy na wszystkich łóżkach. Zwykle, jeśli w pokoju są pluskwy, to na materacach można znaleźć kilka owadów.

Jeśli taka kontrola nie ujawni obecności pluskw, to dziecko może zostać tu na noc. W najgorszym przypadku ukąszeń następnego ranka będzie niewiele.

Jak wybrać odpowiednią usługę usuwania błędów

Dobry przykład ukąszenia pluskiew