Ugrize bube i njihovo lečenje

Februar 2019

Video: 10 Najbolnijih Ujeda Buba na Svetu (Februar 2019).

Anonim

Ukąszenia pluskiew są nie tylko nieprzyjemne i nieestetyczne, ale także dość bolesne. Ponadto u niektórych osób mogą wywoływać alergię lub nawet cięższe stany patologiczne. Dlatego w apteczce domowej lub turystycznej zawsze warto mieć odpowiednie lekarstwo na ukąszenia owadów. Warto również wiedzieć, co dokładnie i jak leczyć ukąszenia.

Leczenie ugryzień pluskiew

Z reguły ukąszenia pluskiew nie powodują poważnych uszkodzeń. Zwykle maksymalną szkodą z nich jest krótki swędzenie i uzdrawiające czerwone kropki na całym ciele. Zdjęcie przedstawia dość poważne uszkodzenie skóry po ukąszeniu przez dużą liczbę pluskwy:

Jak je leczyć? Aby usunąć swędzenie i dyskomfort, możesz użyć prostych środków, które łatwo znaleźć w domu lub kupić w najbliższej aptece.

Główne metody leczenia po ugryzieniach są następujące:

  1. Przemyć ugryzienie wodą za pomocą zwykłego mydła lub spłukać wodą sodową.
  2. Zastosuj lód lub potraktuj miejsce ukąszenia sokiem z pietruszki lub świeżymi ziemniakami.
  3. W leczeniu ciężkiego świądu pomoże maść Afloderm lub znana od dawna wietnamska gwiazdka. Ten, nawiasem mówiąc, jest nie tylko dobrym lekarstwem na ukąszenia robaków, ale także sposobem na uniknięcie infekcji rany.
  4. Nalewka z alkoholu propolisowego dobrze dezynfekuje i usuwa stany zapalne.
  5. Jeśli błędy często się psują lub zaczyna się reakcja alergiczna, można zaolejkować zainfekowany obszar za pomocą Menovazin.

Na ogół w leczeniu alergii należy stosować leki przeciwhistaminowe, takie jak Diazolinum lub Dimedrol. Ale przypisanie ich sobie jest wystarczająco niebezpieczne, dlatego przed podjęciem działania należy skonsultować się z lekarzem.

W domowej apteczce musi być środek przeciwko ukąszeniom owadów. Są przydatne nie tylko przy pluskwach, ale także po zaatakowaniu przez komary lub osy. Możesz użyć następujących opcji:

  1. Amoniak. Dezynfekuje i łagodzi swędzenie.
  2. Żel Fenistil lub maść Ratownik. Nawiasem mówiąc, oba te preparaty nie tylko łagodzą stan ukąszenia, ale także zapobiegają wystąpieniu reakcji alergicznych.

Wiedząc, jak leczyć ukąszenia, możesz bezpiecznie wybrać się w podróż do krajów, w których są znalezione nawet w dużych ilościach niż my. Jednak nie trzeba wspiąć się na kłopoty i zatrzymać się na oczywistych "buggers".

W większości przypadków, nawet przy poważnych ukąszeniach, możesz zrobić bez specjalnego leczenia. Ale maści i żele zwykle przyspieszają gojenie się zmian.

Jakie są usterki błędów i jak długo one trwają?

Na pytanie: "Czy ukąszenia w łóżkach są niebezpieczne?" - trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Większość ludzi toleruje je normalnie, ale w niektórych przypadkach możliwe są komplikacje wymagające specjalnego leczenia.

Najczęstszą skargą jest reakcja alergiczna na ukąszenie. Może wystąpić nagle i jest leczona (zatrzymywana) za pomocą leków przeciwhistaminowych. Niestety nie można zapobiec alergiom, z wyjątkiem regularnego zażywania tabletek.

Infekcja rany jest bardzo rzadka, ponieważ w nocy ugryzienie wysycha i pokrywa się skórką. Jednak aby się zabezpieczyć, lepiej jest dezynfekować ukąszenia.

Przy okazji, ukąszenia robactwa mijają się wystarczająco szybko - przez 2-3 dni lekkie zaczerwienienie może trwać nieco dłużej.

Tip

Pluskwy mogą być nosicielami patogeny następujących schorzeń: koksielleza, tularemii, choroba Chagasa, trąd, gruźlicę, dżuma, wąglik. Jednak do tej pory żaden przypadek nie został udokumentowany, gdy osoba zaraża te pluskwy tymi chorobami. Niemniej jednak jest czysto hipotetyczne, że takie prawdopodobieństwo istnieje.

W najgorszym przypadku ukąszenia przez robaki mogą wywołać zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny. W takim przypadku leczenie należy rozpocząć natychmiast.

To jest ciekawe:

wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) - stan natychmiastowych ostrych alergii, zagrażających życiu pacjenta. Istnieje skurcz naczyń krwionośnych i mięśni, oddychanie jest znacznie utrudnione, ciśnienie krwi spada, tkanki mózgowe nie otrzymują niezbędnej ilości tlenu. Osoba potrzebuje natychmiastowej hospitalizacji.

Dzieci reagują najchętniej na ukąszenia pluskiew. W związku z małą masą ciała mikrokrążenie po ciągłych ukąszeniach często prowadzi do niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Poniżej znajduje się zdjęcie dziecka alergicznej reakcji na ukąszenia pluskiew:

ukąszenia pluskiew w czasie ciąży nie wpływa na rozwój i zdrowie płodu. Jednak ogólne obniżenie nastroju matki nie może jednak wpłynąć na stan embrionu.

Ocena:

„Mamy mieszkanie na dłuższy czas przeprowadzono pluskwy, nie mógł się im wycofać pierwszy kęs tylko ja i mój mąż, a następnie przeniósł się do pokoju małej (3 lata), a on też zaczął się budzić ugryziony Tydzień zaczął.. zauważ, że dziecko stało się apatyczne i blade.Pediatra stwierdził, że wystąpienia niedokrwistości z niedoboru żelaza, ponieważ ukąszenia były dużo „

Olga, Kijów

Przegląd:.

” W całej mojej rodziny fatalny uczulony na ukąszenia pluskiew. Dziesięć lat temu pojawili się, musiałem natychmiast zwrócić się do SES. Teraz sytuacja się powtarza. Budzimy się z kilkoma ukąszeniami, z których temperatura wzrasta, a całe ciało zaczyna swędzić. Tylko tabletki i jesteśmy traktowani. Czekamy na przybycie Exterminator, który położył kres tego koszmaru. „

Oleg Pawłowicz, Kazan

Stres jako najczęstsza wyniku ukąszenia pluskiew

Chociaż ukąszenia pluskiew, nawet jeśli nie są leczone, nie są bardzo niebezpieczne dla większości ludzi, jednak mogą znacznie wpływać na stan psychiczny. Dlaczego tak się dzieje? uśpienia

  • niespokojnych nocy prowadzi do ciągłego zmęczenia, depresji. osoba często budzi się czuje na sobie pasożytów, a przez długi czas nie może spać.
  • ludzie wrażliwi mają ugryziony nieprzyjemne owady prawdziwy szok. poważnie biorą fakt, że zainfekowany bezpośrednio przez ich mieszkania, ich łóżko. Czują to brudny i „sabaty”.
  • reakcja dzieci na ukąszenia pluskiew mogą być różne. Niektóre reagować spokojnie, podczas gdy inne mogą być nawet boi się iść spać. Ponadto, ukąszenia pluskiew sprowokować koszmary. często w te sny pojawiają się obrazy owadów.

Czasami, oprócz uczenia się, jak leczyć ukąszenia pluskiew, ludzie zaczynają szuka lekarstwa na stres lub silne środki nasenne. To też nie przynosi żadnych korzyści zdrowotnych.

Ocena:

„Raz w domu były robaki, dziecko bałam się iść spać mieliśmy go przekonać, żeby iść z nim do łóżka, jeśli widoczne rankiem gryzie ciało, rozpoczął prawdziwą histerię …

My, oczywiście, też, był zdegustowany, ale takie skrajności nie są osiągane. Wkrótce pluskwy złagodzić „malation” a oni już nie przeszkadzał. Ale dziecko wtedy mieliśmy psychologa do prowadzenia pojazdów - nie mógł uwierzyć nie mogłem spać i nikt nie będzie na niego wspiąć Moja teściowa wybredny do horroru „

Anna, Siergijew-Posad

.”. Kiedy jej pracownicy dokonali napraw, przyjechała spędzić noc z moim mężem. I w tym czasie mieliśmy skądś błędy. I to pomimo faktu, że zawsze schludny, zawsze czysty, sąsiedzi są całkiem normalne.

Obudziliśmy się w nocy przez prawo krzyk-in-strasznego - zauważyła jej bug siedzi. Zganił nas strasznie, zwany półdupkami i dziwkami. Obraźliwe było słyszeć takie rzeczy. Zwłaszcza, że ​​to zdecydowanie pokazał swój wstręt, nie chciał spać i reszta nocy siedział w kuchni. Teraz mówi, że ona wtedy prawie zawał serca nie stało. „

Elena, Moskwa

Ogólnie można powiedzieć, że to specjalna uczta ugryzienia pluskiew nie potrzebują i nie panikować, gdy tworzą one. Jednak, jeśli ktoś zna ich skłonność do alergie, to lepiej być bezpieczne i leczenia maść zgryz antyhistaminowy.

Środki z ukąszeniami owadów jest pożądane, aby w każdej apteczce. mogą robić dobrą pracę, nie tylko w walce z użądlenia, a nie tylko błędów, ale również inne owady.

jest szczególnie ważne pamiętajcie o tych ludziach, którzy często zhayut naturę lub podróżować na dłuższych dystansach. agent specjalny w wędrówka pierwszej pomocy uniknąć dyskomfortu i

reakcje na użądlenia. Podsumowując, najlepsza ochrona przed ukąszeniami pluskwy jest brak tych pasożytów w domu.Aby to zrobić, ważne jest, aby nie tylko skutecznie wybrać odpowiedni środek owadobójczy (patrz na przykład "Przegląd najskuteczniejszych środków owadobójczych"), ale także prawidłowo podejść do procedury leczenia pomieszczenia.

Często okazuje się, że po szybkim przerobieniu pokoju właściciele naprawdę niszczą prawie wszystkie pasożyty i zapominają o swoich ukąszeniach przez kilka tygodni. Jednak jajeczka robactwa przeżywają, a po chwili młode larwy znowu zaczynają gryźć pechowych zapaśników. Dokładne przestudiowanie instrukcji dotyczących leków i przestrzeganie go zazwyczaj pozwala uniknąć takich problemów.

Jak wybrać odpowiednią usługę do niszczenia pluskiew

Przydatne wideo: co zrobić z alergią na ukąszenia owadów