Malation od grinje

Jun 2019

Video: Spraying Malathion - This Week In the Garden (Jun 2019).

Anonim

Malationu - akcja dla nowoczesnych środków insektoakaritsidnogo przeznaczone dla obiektów odwszenie domowników synantropijnych owadów. Stosując prawidłowo karbony z błędów, można osiągnąć zniszczenie owadów na 2-3 zabiegi.

Opis preparatu

Główną substancją czynną środka owadobójczego jest malation. Ogólnie dostępny wariant ciekłego karbofosu w jego składzie ma 50% stężenie substancji. W proszku stężenie malationu wynosi 10%. W nierozcieńczonej formie malation jest klarowną cieczą, ale w kompozycji karbofu ma żółtawy odcień. Kolor gotowego koncentratu waha się od żółtego do brązowego. Ma rozpoznawalny zapach - intensywny, szorstki, nieprzyjemny. Koncentrat emulsyjny łatwo rozpuszcza się w wodzie.

NASZE CZYTELNICE POLECAMY! W walce z owadami, naszym czytelnikom doradza odstraszacz Pest-Reject. Technologia elektromagnetyczna i ultradźwiękowa o 100% wydajności radzi sobie z pluskwami, karaluchami i innymi owadami. Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Czytaj więcej tutaj …

Karbofos jest klasyfikowany jako związek chemiczny fosforoorganiczny. Przez poziom efektu toksycznego odnosi się do substancji umiarkowanie niebezpiecznych. Na działania zmierzające do naprawienia błędów, że jest w kontakcie z ciałem szkodnika penetruje pokrywa chityny do ciała i natychmiast rozpoczyna destrukcyjne działanie.Malation w ciele owada przekształca się w inną, bardziej toksyczną substancję - malaokson. Działa na pluskwę w sposób paraliżujący, blokując procesy życiowej aktywności, co prowadzi do jej szybkiej śmierci.

Jajka larw szkodliwych owadów są słabo wrażliwe na działanie tej substancji, dlatego po okresie inkubacji pojawiają się ponownie. Aby całkowicie pozbyć się szkodników, konieczne jest powtórzenie procedury przynęty kilka razy w odstępie 3-7 dni.

preparatów producenci oferują kilka rodzajów karbofos

 • płynny koncentrat 50% emulsja (5 ml ampułek, fiolek 100ml puszki 5 litrów);
 • Opakowany zwilżalny proszek - 10% koncentrat malationu (w opakowaniach po 30 lub 60 gramów).

Inne formy karbofosu - aerozol "Carbozol" lub "ołówek" na bazie parafiny z dodatkiem karbofosu.

Zalety malationowi

 1. 1Effektivnost
 2. jest szkodliwe dla składu błędów i działań karbofosom prędkości pozwalają pozbyć komensalnych szkodniki.

 3. 2 Nie-wysokie koszty
 4. Produkt jest produkowany w Rosji. Średni koszt małego opakowania 30 gramów waha się w granicach 50 rubli.

  NASZE CZYTELNICE POLECAMY! Aby pozbyć się klaśnięć, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Czytaj więcej tutaj …

 5. 3 Niska toksyczność
 6. Malation, który jest szkodliwy dla pasożyta, działa słabo na człowieka, powodując jedynie lekkie zatrucie.

 7. 4 Łatwy w użyciu

Substancja robocza do obróbki powierzchni jest po prostu przygotowywana i łatwa do nałożenia za pomocą pistoletu natryskowego.Carbofos jest wygodny do samodzielnego użytku bez uciekania się do specjalistów.

Fakt! Reakcja przekształcania substancji czynnej w toksyczną malaxon jest charakterystyczna dla organizmu owadzia, podczas gdy reakcje takie nie mają wpływu na organizmy ciepłokrwistych zwierząt i roślin. Dlatego możesz bezpiecznie używać karbofos w pobliżu roślin doniczkowych.

Wady preparatu

Ładowanie …

Główną wadą jest utrzymujący się nieprzyjemny zapach. Eksperci nie zalecają używania karbofosu w domu, w którym żyją osoby żyjące z wrażliwymi alergiami. Niewłaściwe stosowanie tego leku jest obarczone rozwojem reakcji alergicznej, pojawieniem się bólów głowy i innych objawów zatrucia.

Carbophos ma krótkotrwały efekt. Dwa tygodnie później, pokój, w którym zatracono karbofos robaków, został całkowicie uwolniony od toksycznych substancji. Krótki okres działania narkotyku wielu użytkowników przypisuje brakom, ponieważ jeśli gdzieś są larwy lub niedorozwinięte dojrzałe osobniki, nie można uniknąć powtarzanego rozprzestrzeniania się pluskiew.

Instrukcja użycia

Najwygodniejszym sposobem leczenia pluskiew jest użycie pistoletu natryskowego. Wlewając do niej gotowe rozwiązanie zostać spryskane absolutnie wszystkich powierzchniach pomieszczenia, zwracając szczególną uwagę na małych kątach, z tyłu mebli, szwy w tapety, pęknięcia w sofy i cokołów, nisz do obrazów i paneli. Drewniana powierzchnia mebli bez przykrycia - ulubione miejsce pluskiew, które powinny być obficie obrobione roztworem. Obfite stosowanie zalecane jest dla wszystkich powierzchni o wysokiej chłonności.

Ważne! Dla wygody przetwarzania trudnodostępnych miejsc, takich jak szczeliny za listwami przypodłogowymi, należy użyć dużej strzykawki lub wąskiej szczotki zwilżonej roztworem.W przypadku braku pędzla zaleca się nałożyć bawełniany wacik gęsto zaimpregnowany zawiesiną.

Jeśli pluskwy długo zamieszkały w pomieszczeniu, trudniej będzie z nimi walczyć. Dla większego efektu zaleca się usunięcie ścian ze starej tapety i równomierne naniesienie na nie roztworu chemicznego.

Przygotowanie do obróbki mieszkania

Przed zastosowaniem środków należy przeprowadzić prace przygotowawcze, a mianowicie:

 • Znajdź miejsce na tymczasowy pobyt rodziny. Po zabiegu nie zaleca się wizyty w mieszkaniu w ciągu 24 godzin, więc trzeba zadbać o miejsce na nocleg, gdzie gospodarstwo domowe może czekać na czas działania chemikaliów. Ewentualną opcją byłaby podróż do rodziny lub przeprowadzka do domu jednorodzinnego.
 • Dowiedz się, czy w sąsiednich mieszkaniach są szkodniki. Dezynsekcja powinna być przeprowadzana jednorazowo we wszystkich zainfekowanych mieszkaniach, tak aby robaki nie mogły wycofać się do obszaru wolnego od trucizny. W przypadku, gdy sąsiedzi odmawiają przeprowadzenia dezynsekcji, należy starannie zablokować luki między mieszkaniami, aby uniknąć przemieszczania się owadów.
 • Przygotuj pomieszczenia do kontroli szkodników. Konieczne jest przesunięcie mebli na środek pomieszczenia, zapewniając w ten sposób dostęp do listew przypodłogowych, łączeń tapet i tylnych ścian mebli, na których prawdopodobieństwo zlepków jest najwyższe.
 • Usuń z widocznych ograniczeń naczynia, sztućce, jedzenie, artykuły higieniczne, pościel.

Podczas przetwarzania:

 • Unikać kontaktu z koncentratem lub roztworem na skórze i błonach śluzowych.
 • Zapewnij wentylację pomieszczenia podczas przetwarzania. Zaleca się otwieranie okien i drzwi, zapewniając ruch powietrza.
 • Wyeliminuj posiłki i płyny, a także palenie podczas zwalczania szkodników.
 • W przypadku kontaktu z ciałem konieczne jest płukanie żołądka.
 • Lek, pozyskanych na skórę i błony śluzowe, muszą natychmiast przemyto wodą i mydłem.
 • Po zabiegu elementy ochronne i pozostała część roztworu muszą zostać poddane recyklingowi.

Zalecenia dotyczące przygotowania roztworu

Preparat należy rozpuścić bezpośrednio przed podaniem. Gotowe rozwiązanie do przechowywania nie jest przeznaczone.

pokojowej temperatury, wodę wprowadza się do naczynia z karbofosom i dokładnie wymieszano, z wytworzeniem jednorodnego roztworu. Jeśli podstawą płynu roboczego jest proszek, wówczas litr wody wystarczy na 4-5 gr. Jeśli roztwór zostanie przygotowany przy użyciu ciekłego koncentratu, wystarczy 10-15 ml na litr, aby go przygotować.

Rada! Eksperci twierdzą, że równomierną dystrybucję substancji chemicznej można uzyskać poprzez uzupełnienie emulsji roztworem mydła.

Zakończenie procedury

Nie wyruszą w ciągu najbliższych kilku dni, jako środek do czyszczenia musi działać na maksymalnej liczby owadów. Jeśli nie można znaleźć miejsca do tymczasowego zakwaterowania, a kilka godzin później musiał wrócić do domu, to najlepiej przetrzeć szmatką nasączoną w roztworze sody mydłami, powierzchnie, do których najczęściej dotykane członkowie rodziny (klamki, podłokietniki, blatu). Ogólne czyszczenie nie powinno być wykonywane wcześniej niż 2-3 tygodnie po ostatniej dezynsekcji. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po zabiegu należy dwukrotnie powtórzyć procedurę przynęty.

Przechowywanie

Gotowe rozwiązanie nie podlega przechowywaniu. Koncentrat jest przechowywany w suchym, wentylowanym miejscu w temperaturze nie wyższej niż +25.Przechowywanie w pobliżu żywności lub lekarstw jest niedozwolone. Ograniczenie dostępu do dzieci i zwierząt jest obowiązkowe. Lek nie jest kompatybilny z ogniem, prawdopodobnie z zapaleniem.