Elk parazita ili lice opasno za velike životinje,

Jun 2019

Video: The Choice is Ours (2016) Official Full Version (Jun 2019).

Anonim

grzybiarzy często zbierają w lesie nie tylko grzyby i jagody, ale również przedstawicieli świata zwierzęcego - krwiopijne owady. Las może również dawać osobom pijącym krew, takich jak wszy łowne czy krwiopijcy.

Ten rodzaj pasożyta ma różne nazwy:

  • jelenia wesz
  • kleszcz łosia> Fly łosia
  • łosia wszy
  • Habitat i pochodzenie łosia wszy

Lasy ciała przystojny - jelenie i łosie żyją dużo owadów. Mucha łosia otrzymała swoją nazwę od jej żywicieli rodziny - przedstawicieli rodziny jeleniowatych. Mimo, że te owady są często spotykane w futra z lisów, psów, wilki, niedźwiedzie i dziki, większa liczba tych krwiopijców żyją na dużych zwierząt.

Duża liczba wszy łosi żyje na Syberii, w północnych Chinach, w krajach skandynawskich iw Ameryce Północnej. Do Ameryki dotarli przez emigrację.

Nowogród, Psków, Włodzimierz, Twer i inne regiony Rosji także mają pchły łosia w swoich lasach. Populacje jeleni i rodzin łosi w tych miejscach są dość duże, dlatego ten gatunek pasożytów żyje i rozmnaża się na nich. Resensem wszy jest wysoka trawa i liście krzewów. Atak na ich przyszłych gospodarzy odbywa się w suchej, bezwietrznej pogodzie.

Opis jelenia ssące krew wszy

Fly pasożyty zwane takie, ponieważ na odwrocie jej małych skrzydeł.Ale to jedyne podobieństwo do prawdziwych much. Jak naprawdę wygląda wszy łosi, zwykły człowiek nie wie. Opis ich wyglądu można znaleźć w encyklopediach lub w Internecie.

pchły elk Feature że emigrant do nowego hosta, resetuje swoje skrzydła i nogi włosy trzyma dość mocno. Po wykonaniu tych czynności staje się bardzo podobna do kleszcza, chociaż nie jest krewnym.

Wszy jelenia mają płaskie ciało o długości od 3 do 4 mm i szerokości 2 mm. Jego kolorystyka jest jasnobrązowa, w niektórych przypadkach bardziej ciemna.

Jeśli pasza wesz w krwi tych ofiar ich ciała jest rozciągnięta, w zależności od ilości cieczy wpływem alkoholu. Ostre pazury na wytrwałych i mocnych nogach pomagają im siedzieć ciasno na linii włosów zwierząt. Na dużej głowie znajdują się 2 oczy po bokach i 3 po środku. Z dość ostrą trąbą przebijają grubą zwierzęcą skórę, aby dostać się do krwi. Skrzydła umieszczone z tyłu, osiągają 5-6 mm długości.

Ofiary ataku łosia much

Istnieje wiele przypadków ataków tych pasożytów u ludzi. Atakują dużą dużą postać w ciemnych ubraniach. Jeśli dziecko lub osoba przechodzi w lekkim ubraniu, atakuje rzadziej. Wszy jelenia lubią naturalne tkaniny, które przepuszczają ciepło, ale nie potrzebują syntetyków.

Deer wesz jest dość niebezpieczne dla dużych ssaków, jak w kontakcie z włosami ona natychmiast zrywa skrzydłami u podstawy, że to nie było możliwe, aby zmienić inne gospodarza. Owady, gryząc swoje ofiary, piją krew, po czym szukają potencjalnego partnera do krycia. Karmią około 20 razy dziennie i piją 1, 5 litrów krwi.Samica, jedząca przez 15 dni, może już produkować potomstwo.

Zimą dorosłe samice rodzą potomstwo do początku wiosny. Rodzą od razu żyją przed-poczwarek, o rozmiarach od 3 do 4 mm, które następnie twardnieją i opadają na ziemię. Na ciele swojego żywiciela rodziny kobieta składa około 30 potomków, którzy jesienią zamieniają się w dorosłego krwiopijcę. Łosie kleszczy, które nie znalazły żywiciela rodziny, giną zimą. Nie są nosicielami zapalenia mózgu.

Niebezpieczeństwo gryzących łosi wszy u ludzi

Ludzie są przypadkowe ofiary Keds jelenia. Człowiek postrzega te owady jako zwykłe muchy. Ludzie gryzą wszy łosia bardzo boleśnie. Zasadniczo ich ukąszenia spadają na otwarte miejsca, takie jak szyja i dolna część głowy.

Na wesz człowiek jelenia nie jest niebezpieczny, ale po wędrówce w lesie co potrzebne jest dobre, by sprawdzić ubrania i naświetlonych obszarów. Włosy lepiej się grzebie z małym grzebieniem. Ludzie postrzegają ukąszenia tych pasożytów na różne sposoby. Niektórzy nie odczuwają ich wcale, a inni bardzo boleśnie odczuwają takie ukąszenia. Ukąszenia wystąpić na organizm człowieka, a indywidualnie:

są czerwone plamy

  • w ciągu kilku dni pojawiają się obrzęk
  • jest dotkliwe swędzenie
  • Jeśli ludzie są narażone na powtarzające się ataki tych owadów, ból staje się coraz bardziej dotkliwe.

Istnieją 3 powody łoś danger wszy u ludzi:

Kiedy istnieje ogromna populacja jeleni wszy, mogą atakować aż do 200 osób na osobę.

  1. Kiedy trafisz ofiarę, wspinają się na otwarte ciało lub włosy i żyją tam, dopóki ich nie znajdziesz.
  2. Na początku ugryziona osoba nie może wykryć oznak ataku wszy.Po 3 dniach pokażą się w pełni.
  3. Uczucie ukąszeń tych stworzeń nie musi wywoływać paniki. Miejsca, gdzie ukąszenia mają być leczone specjalnymi lekami. Jeleń nie rozmnaża się na ciele ludzkim i nie przenosi chorób zakaźnych, więc można bezpiecznie żyć bez obawy o niebezpieczne konsekwencje tej interakcji z wszy łosi. Główną ochroną przed ukąszeniami tych pasożytów będzie odzież syntetyczna i brak otwartego ciała.