Fleas chihuahua: ozbiljna prijetnja za zdravlje bebe

Jun 2019

Video: How to get rid of fleas on your chihuahua small puppy dog? (Jun 2019).

Anonim

Pchły nie tylko zakłócają Chihuahua, ale są nosicielami wielu chorób zakaźnych ektopasożytów Chihuahua - jest to poważne niebezpieczeństwo dla małego zwierzaka. Wszy, kleszcze i pchły nie tylko wywołują lęk u zwierząt, ale także niosą wiele chorób zakaźnych. Szczególnie często pchły osiedlają się w futrze psów.

Miejsca, w których można zbierać pchły

Głównym źródłem infekcji jest ulica. Pchły mają doskonałą zdolność skakania i łatwo przemieszczają się od jednego zwierzęcia do drugiego.

W cieplejszych miesiącach, zwłaszcza w suchym upałów, naprawdę znaleźć pchły i na obszarach mieszkalnych. W poszukiwaniu pożywienia, te pasożyty opuszczają swoje miejsca hodowli (zwykle strychów i piwnic) i przenikają do mieszkania, gdzie natychmiast osiedlić się w sierści zwierząt.

Głównym źródłem infestacji pcheł - to ulica

Pchła niebezpieczne dla Chihuahua

dla małych ras psów, takich jak Chihuahua, pchły są szczególnie niebezpieczne, jak małe zwierzątko brakuje tylko kilka ukąszeń pasożytów chorować.

Szczególnie często występuje reakcja alergiczna na ukąszenia pcheł. Zwierzę staje się powolne, nieaktywne, traci ruchliwość i apetyt. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy alergii należy skontaktować się z weterynarzem i zapewnić opiekę zdrowotną zwierząt.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się pcheł, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Czytaj więcej …

Chihuahua często jest reakcja alergiczna na ukąszenia pcheł

Inną konsekwencją zakażenia przez pchły - zakażenie chihuahua tasiemiec. Dorosłe osobniki tego pasożyta niosą jaja pasożytnicze, psa, gryzą pchły, przyjmują owady i tym samym ulegają zakażeniu.

Jak ustalić obecność pcheł w Chihuahua

często , aby naocznie stwierdzić, czy dziecko pchły Chihuahua tam, to jest niemożliwe, jak te pasożyty są bardzo ruchliwe i nie siedzieć na ziemi. Główną cechą pojawiania się pasożytów ssących krew u psa jest zmiana w zachowaniu zwierzęcia.

Nawet posiadanie jednego lub dwóch pasożytów na Chihuahua może zniszczyć życie zwierzęcia. Pies staje się nerwowy, ciągle swędzi, próbuje odgryźć pchły z włosów przez zęby. Często miejsca ukąszeń ulegają zapaleniu, tam wypada wełna i pojawiają się owrzodzenia.

Często ugryzienie zapalny, to spada i pojawiają się wrzody wełny

Jeśli podejrzewasz, że twoje Chihuahua zarażone pchły, należy dokładnie zbadać skórę i sierść zwierzęcia. Głównym objawem zakażenia pchełami jest obecność śladów aktywności życiowej pasożytów w postaci małych czarnych kropek na ciele psa.

Jak pozbyć się pcheł Chihuahua

Istnieje wiele narzędzi, których można użyć, aby pozbyć psa pcheł:

Zoo Specjalny szampon

Na sprzedaż jest ogromna liczba różnych antibloshinyh szamponów dla psów.Dla chihuahua należy wybrać środki przeznaczone specjalnie dla małych ras, ponieważ taki szampon zawiera ograniczoną liczbę substancji toksycznych, który użyty nie spowoduje szkody dla zwierzęcia.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ!

Aby szybko usunąć pchły, istnieją tylko trzy skuteczne opcje:

 • Wywołanie usługi dezynsekcji (drogiej);
 • Zakup odstraszacza elektronicznego (1390 rubli);
 • Chemikalia (efekt wątpliwy).

  Czytaj więcej …

  Dla Chihuahua trzeba wybrać narzędzie zaprojektowane specjalnie dla małych psów ras

  Zoo szampon zawiera specjalne dodatki, które szybko uwalniają zwierzę przed pasożytami. Z reguły wystarczy jedna procedura kąpieli, aby pchły zniknęły. Aby zapobiec ponownemu zakażeniu pcheł, zaleca się ponowne kąpanie psa po 10-12 dniach.

  Krople z pcheł

  Jeśli zwierzę domowe nieodpowiednio przenosi zabiegi wodne, to wystawienie go na kąpiel po raz kolejny nie jest tego warte. W takim przypadku można stosować specjalne krople do zwalczania pcheł. Są one stosowane do kłębu psa i rozkładane równomiernie w całym kręgosłupie. Taki lek zaczyna działać w ciągu dnia , kiedy lek będzie wchłaniany przez skórę i rozprzestrzenia się po całym ciele. W tym czasie powinieneś próbować nie pieścić psa i chronić go przed dostaniem się wody na płaszcz. Czas trwania leku wynosi kilka tygodni.

  Specjalne krople mogą być używane do zwalczania pcheł.

  Krople na pchły są raczej toksycznym preparatem, więc często nie zaleca się ich stosowania.

  Aerozole z różnych pasożytów

  Środki w puszkach są przeznaczone do krótkotrwałej ochrony psa przed pasożytami. Czas trwania leku wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Aerosol jest nakładany na włosy psa i równomiernie rozprowadzany w rękawicy ochronnej w całym ciele zwierzęcia.

  Zaleca się używanie tego narzędzia przed podróżą do natury w celu ochrony zwierzęcia przed atakiem pasożytów.

  Obroża dla psów

  Obroża dla pcheł to taśma zaimpregnowana specjalną substancją, która w kontakcie ze skórą zwierzęcia penetruje i rozprzestrzenia się w ciele psa. Bloch, gryząc skórę ofiary, zostaje wyryty i natychmiast umiera.

  Czas trwania obroży wynosi kilka miesięcy , podczas gdy zwierzę musi ją nosić stale, a nie okresowo podczas spacerów. Kołnierz powinien przylegać ściśle do skóry zwierzęcia, więc długowłosa Chihuahua musi przyciąć włosy na szyi. Psy z krótkimi włosami mogą nosić obroże bez strzyżenia.

  Dla małych chihuahua, musisz wybrać krótkie obroże, produkowane specjalnie dla małych ras. Jeśli nie możesz uzyskać takiej próbki, możesz użyć standardowego kołnierza, skracając go do pożądanej długości.

  Obroża pcheł to taśma impregnowana specjalną substancją, która w kontakcie ze skórą zwierzęcia penetruje i rozprzestrzenia się po całym ciele psa.

  Obroża jest zwykle używana do celów prewencyjnych.

  Możesz także nauczyć się pozbywać pcheł od terierów yorkshire.

  Specjalne zasady stosowania

  • Nie zaleca się stosowania przez dłuższy czas tylko jednego środka przeciw pchłom, ponieważ owady powodują oporność na lek.
  • Wszystkie zastosowane środki muszą odpowiadać rasie i rozmiarowi psa. Leki zaprojektowane specjalnie dla małych ras psów, zawierają optymalną liczbę toksycznych substancji, które skutecznie zwalczają pchły, nie szkodząc zwierzęciu.

  Jak leczyć sprayu chihuahua (wideo)

  zapobiegawczych środków do zwalczania pcheł

  Po procedur medycznych niezbędnych do przeprowadzenia działań zapobiegawczych regularnie, aby zapobiec ponownemu inwazji pcheł domowych.

  • Przede wszystkim należy regularnie myć i leczyć za pomocą specjalnych środków miot psa. Pomoże to zapobiec występowaniu miejsc gniazdowania pcheł.
  • Regularne badania weterynarza pomogą zidentyfikować wczesne stadium infekcji pasożytami. Leczenie podawane zwierzęciu będzie skuteczniejsze, a szkody wyrządzone przez ukąszenia pcheł dziecku chihuahua zostaną zminimalizowane.
  • Jeśli rodzina, inna niż Chihuahua, ma inne zwierzęta domowe lub ptaki, to również muszą one być regularnie leczone z pcheł.

  Jak leczyć pchły z Chihuahua (wideo)

  Zwykłe środki zapobiegawcze, aby zniszczyć pchły pozwoli na małe zwierzę domowe w celu uniknięcia zakażenia poważnymi chorobami i prowadzić zdrowy tryb życia.