Folk lekove za miševa i štakora u štali

Jun 2019

Video: Depressed dogs, cats with OCD -- what animal madness means for us humans | Laurel Braitman (Jun 2019).

Anonim

Szczury i myszy to prawdziwy ból głowy dla każdego gospodarstwa domowego. Towarzyszą one człowiekowi wszędzie, ale wzajemny kontakt z nimi nie przynosi żadnej korzyści właścicielowi i powoduje tylko jedną stratę. Dlatego udana walka z nimi jest kluczem do dobrobytu każdej gospodarki. To nie ma znaczenia - czy to letniska, mieszkanie, prywatny dom, szopa lub garaż - zawsze będą próbować interweniować w życiu człowieka i uczyć się od niego sobie przysługę, ze zawsze nam zaszkodzić. Ulubionym siedliskiem tego gryzonia jest oczywiście stodoła prywatnego domu lub domku. Uwielbiają też piwnice, piwnice i garaże. Dzisiaj damy ci narodowe doświadczenie walki z gryzoniami w szopie. I czy jest to przydatne, czy nie - zdecyduj sam.

Jak pozbyć się szczurów i myszy w stodole

Aby móc prawidłowo ocenić tradycyjne metody walki z gryzoniami, należy oczywiście wziąć pod uwagę wszystkie inne rodzaje radzenia sobie z nimi, że ludzkość opanowała. Pierwszą z nich jest tak zwana metoda biologiczna, którą można ogólnie nazwać metodą ludową. Sugeruje to użycie naturalnych wrogów tych gryzoni jako skierowanej broni. Na szczęście drapieżniki, które cieszą się, że mają ich dużo. Wśród nich głównie: koty, rasy myśliwskie psów i niektóre ptaki drapieżne, które są wykorzystywane do tego celu bardzo rzadko, ale bardzo skutecznie.

Przy prawidłowej umiejętności odpowiednio wyszkolonego drapieżnika żaden gryzoń nigdy nie zbliży się do twoich posiadłości. Poniższa metoda jest znacznie mniej niezawodna i nie zawsze jest skuteczna. dźwięk przestraszyć nigdy nie wykazały jednoznacznych stabilne wyniki, jak szczury niemal zawsze stopniowo przyzwyczaić nawet do ciągle zmieniających się częstotliwości i dźwięków wykorzystywanych dźwięków, a następnie zacząć całkowicie je zignorować.

Dlatego, jeśli gryzonie często odwiedzają twoją stodołę, zdecydowanie zalecamy, abyś najpierw pomyślał o możliwości jej wzmocnienia. W szczególności cementowanie podłogi i jej połączeń ze ścianami bardzo ci pomoże.

Środki ludowe

Bliznarstwo przestrcze jest raczej metodą ludową, ponieważ używają tylko naturalnych ziół. Odstraszacze chemiczne są znacznie mniej powszechne, ze względu na ich lepszą skuteczność przeciwko ludziom niż przeciwko gryzoniom. Wśród najbardziej skutecznych środków ludowej do odstraszania zapachów: czarna trawa, piołun, czarny bez, pole mięty, wrotycz pospolity, rumianek i Ledum.

Przepis swoich aplikacji internetowych i wyniki są bardzo zróżnicowane - od rozkładanie wszystkich tych ziół na rogach do fumigacji pomieszczeń, a nawet ogrody. Jednak nie wszystkie z nich nie zawsze działają, ponieważ zapach ma właściwość do osłabienia, a mysz może się do nich przyzwyczaić. Istnieją również inne środki ludowej, aby rozwiązać ten problem. Niektórzy uważają, że rozprowadzanie popiołu na norki może naprawdę pomóc. A ktoś próbuje je nakarmić pokrojone na pył spalony wapna, gipsu i gipsu, przeplatane z ich normalnego jedzenia, co oczywiście zabija żadnego gryzonia, który zgadza się go jeść.

Ale prawdopodobnie najbardziej legendarną metodą ludową jest morska. Jeśli na statku posadzono dużą liczbę szczurów, żeglarze złapali pewną liczbę osobników i zamknęli je w beczce. Z głodu zaczęli pożerać się nawzajem, dopóki nie przeżył tylko jeden, tylko ostatni osobnik, który został zwolniony z powrotem do stada. Po wypiciu krwi krewnych, ta legenda, zgodnie z legendą, nie mogła zatrzymać i pożreć całej trzody, bez względu na to, jaka była wielka. Tych grzeszników zdrajców nazywano frajerami szczurów.

Prawdopodobnie możesz pozbyć się szczurów w szopie środkami ludowymi. Ale stosując tak niejednoznaczne metody, które nie dają 100% rezultatu, ryzykujesz nie tylko marnowanie czasu i wysiłku, ale także przegapisz możliwość samodzielnej naprawy sytuacji, bez pomocy profesjonalistów.

Środki chemiczne i mechaniczne dla szczurów i myszy

Następną popularną metodą jest chemia. Używanie trucizn, trucizn i innych substancji śmiertelnych dla tego zwierzęcia jest dość prostym rozwiązaniem problemu. Jednak powinieneś być bardzo ostrożny i uważny, ponieważ masz do czynienia z silnymi chemikaliami. Spójrz na datę ważności leku, upewnij się, że jest on certyfikowany i nie jest fałszywy oraz zwróć uwagę na metodę jego wpływu na gryzonie. Silna i złej jakości trucizna może spowodować agonię i atak paniki, w których zwierzę będzie zachowywać się wyjątkowo agresywnie.

Nie można również pominąć metody mechanicznej. Pułapki na myszy, wnyki, pułapki, barykady, podpalenia i dymienie ze szczurów zawsze były najpopularniejszymi metodami zwalczania tych szkodników. Dlatego większość z nich można również przypisać do środków ludowej przeciwko myszom i szczurom.Jednak nieefektywne stosowanie takich technologii może uszkodzić twoją stodołę, a nie szczury. Bądź ostrożny!

Środki ludowe dla szczurów i myszy w mieszkaniu

Z całości powyższych ludowych pomocą szczurów i myszy na mieszkanie może odpowiadają tylko pułapka na myszy, korzystanie z powyższych ziół do odwrócenia i zapobieżenia od szczurów, a można spróbować karmić gryzonie zmiażdżone gipsu alabaster lub cement jako trucizna. Inne sposoby mogą tylko uszkodzić twoje mieszkanie lub prawdopodobnie będą bezużyteczne.

Szczury i myszy w domu prywatnym i przy domku

Chyba nie ma w stu procentach środka krajowego myszy w domu, które zostawiają na dobre. Lepiej jest użyć kilku takich narzędzi razem, aby naprawdę osiągnąć pozytywny wynik. Środki ludowe dla szczurów w kraju i w prywatnym domu mogą być używane tylko wtedy, gdy masz pewność, że twój problem nie wymaga interwencji specjalistów. W przeciwnym razie wyrządzisz sobie tylko krzywdę. Ponadto młody i aktywnie polujący kot będzie dobrym dodatkiem do ochrony twojej prywatnej własności przed myszami i szczurami.

Jak pozbyć się gryzoni w piwnicy i piwnicy

Kiedy myszy i szczury w piwnicy i piwnicy są również zaleca się stosowanie podłogi spoinowanie, jeśli nie został jeszcze wykonany, a także stawów podłogowych ze ścianami. To nie tylko ochroni twoją piwnicę lub dywan przed szczurami, ale także wzmocni samo pomieszczenie. Ponadto, można spróbować pozbyć się gryzoni w swojej piwnicy lub piwnicy i wyżej ludowych środków, rozsianych po całym pułapka pokojowej i odpowiednich ziół. Tak więc, jeśli nie działa straszenia traw i szczury by znaleźć sposób, aby dostać się do skarbca swojej farmie, masz dobry pułapka, na pewno będzie cię chronić.