Kako izgledati posteljina buha i kako da biste dobili osloboditi od njih

Jun 2019

Video: Kako se rešiti vašaka i gnjida u kosi (Jun 2019).

Anonim

Pokój pchły żyją w mieszkaniach lub za osobę bielizny Indoor pchły żyją w mieszkaniach lub za osobę lnu. Często są one mylone z takimi pasożytami, jak wszy lniane. Jednak te owady mają różnice, które muszą być znane.

Opis i wygląd

Len pasożytów - krwiopijne owady, które żyją na ludziach. U młodych osobników czerwonawe ciało, ale dojrzałość płciową w wieku pchła zmieniła kolor na czarny. Rozmiar pasożytów może osiągnąć długość 2 milimetrów. Na zdjęciu i życiu lniane pchełki można rozpoznać po wskazanych zewnętrznych znakach.

Życie pchły trwa około 4 miesięcy. Ale czasami pasożyty żyją do półtora roku. Owady charakteryzują się aktywnością i wytrzymałością. Pościel mała pchła, pozbyć się tego bardzo trudnego, wolą bawełnianą szmatką i dobrze żyć w niehigienicznych warunkach. Impulsem do wzrostu i rozwoju owadów są ludzkie ciepło i dostępność ubrań, do którego przyłączona jaj pasożyta.

Owady inną aktywność i wytrwałość

Przyczyny pcheł może być inna. Pierwszy - użycie cudzej pościeli, zainfekowanej pasożytami. Owady mogą być wnoszone do mieszkania przez czyjeś ubrania i przez kontakt ze skażonymi rzeczami. W domu, pchły szybko rozmnażać, a do ich identyfikacji nie jest łatwe, bo przecież te pasożyty upić krwi ludzkiej, chowają się w pralni.

Cała grupa pcheł może pochodzić od jednej samicy. Często, aby pozbyć się pasożytów, trzeba wyrzucać ubrania, inaczej kolonia będzie stopniowo odnawiać.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się pcheł, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Przeczytaj więcej tutaj …

Konsekwencje ukąszenia

Jakie ryzyko wiąże się z ugryzieniem pcheł? Pasożyty pozostawiają nieprzyjemne czerwone plamy na ciele, które swędzą strasznie i mogą tolerować różne infekcje. Ukąszenia pcheł mogą powodować alergie.

Ludzkie upały i obecność odzieży, do której pasożyty przywiązują jajka, stymulują wzrost i rozwój owadów.

Lista chorób, które tolerują pchły jest imponująca:

 • tyfus epidemiczny;
 • Salmonella;
 • kleszczowe zapalenie mózgu;
 • zapalenie wątroby;
 • brucella.

Pchła na zdjęciu, a w życiu wyglądają jak czerwone plamy z czerwoną aureolą, które znikają po kilku godzinach. Najpierw pasożyt gryzie skórę, a następnie wstrzykuje pod nią śliny, która zawiera różne enzymy, które nie pozwalają na krzepnięcie krwi.

Ukąszenia mogą puchnąć i powodować świerzb i alergie. Uleczą rany zadawane przez pasożyty przez długi czas, ciągle swędzą i mogą się ropieć.

Możesz pozbyć się nieprzyjemnych wrażeń podczas gryzienia mydłem antyseptycznym - po prostu traktuj je ranami. Kostka lodu pomoże usunąć guz w domu. Wyeliminuj swędzenie, stosując krem ​​steroidowy, na przykład "Hydrokortyzon". Możesz go kupić w zwykłej aptece.

Jak zdobyć pchły w mieszkaniu z ludowymi środkami zaradczymi (wideo)

Oznaki posiadania

Stwierdzenie, że pchły są w twoim łóżku, nie jest łatwe.Pasożyty są trudne do odróżnienia nawet w dłoni. Bloch robi wszystko, aby nie być w zasięgu wzroku. Ze względu na potężne tylne nogi, skacze dobrze i szybko, i nie jest możliwe, aby prześledzić pchły skoki ludzkich oczu. Wygląda na to, że pasożyt po prostu rozpuścił się w powietrzu.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ!

Aby szybko usunąć pchły, istnieją tylko trzy skuteczne opcje:

 • Wywołanie usługi dezynsekcji (drogiej);
 • Zakup odstraszacza elektronicznego (1390 rubli);
 • Chemikalia (efekt wątpliwy).

  Czytaj więcej tutaj …

  Nie można wykryć pcheł na łóżku. Będę musiał sprawdzić wszystkie wewnętrzne zagłębienia mebli, ponieważ pasożyty chowają się w ciemnych kątach. Na łóżku owad porusza się tylko wtedy, gdy doświadcza głodu.

  Dowiedz się, że masz pchłę w domu, możesz gryźć nogi. Wiele osób uważa, że ​​jest to działanie moskitów, ale w rzeczywistości pasożyt może je również ugryźć.

  Ukąszenia mogą puchnąć i powodować świerzb i alergie

  Jak inaczej możesz wiedzieć o obecności pcheł?

  • Zwierzęta zaczynają czuć się niespokojne. Pchła ich gryzą znacznie częściej niż człowiek.
  • Odchody pasożytów są widoczne na pościeli. Na zdjęciu i w życiu wyglądają jak czarne kropki i są szczególnie zauważalne, jeśli tkanina, na której się znajdują, jest lekka.
  • Wciąż znajdowałeś kilka pasożytów w łóżku.

  Sposoby na pozbycie się

  Teraz już wiesz, jak wyglądają pasożyty, pozostaje nauczyć się radzić sobie z nimi. Niszczenie owadów jest odpowiedzialną firmą, która nie wymaga opóźnień.

  Aby wycofać pchły, powinieneś użyć całego arsenału środków. Przede wszystkim wszystkie owłosione i tkaniny w mieszkaniu powinny być traktowane odkurzaczem.W nich pasożyci składają jaja. Po przetworzeniu konieczne jest dezynfekowanie odkurzacza, inaczej insekty będą z niego stale wybierane.

  Stwierdzenie, że pchły w łóżku nie jest łatwe. Pasożyty są trudne do rozróżnienia nawet na dłoni

  Aby dalej zwalczać pchły, potrzebne będą proste narzędzia:

  • szmaty;
  • mopa;
  • woda;
  • wiadro;
  • Środki dezynfekujące.

  Nie zapomnij zaopatrzyć się w osobiste wyposażenie ochronne - gumowe rękawice, respirator. Jako środek dezynfekujący może działać "Dichlophos".

  Zużycie wielu aerozoli wynosi 1 butelka na 10 m 2 , więc musisz obliczyć wymaganą kwotę z góry. Najskuteczniejsze działanie wykazują narkotyki w sklepach, ale będą one kosztować więcej. Z tego rodzaju funduszy popularne są:

  • "Chlorpyrimarck";
  • "Biorin";
  • "Efektywny Ultra";
  • The Sinuzan.

  Po pierwsze, wszystkie owłosione i płaskie powierzchnie w mieszkaniu

  powinny być traktowane odkurzaczem.Przed przeprowadzeniem leczenia pcheł należy wykonać kilka środków zapobiegawczych:

  • Przeprowadzić czyszczenie na mokro pomieszczenia.
  • Zamknij akwarium, wyłącz sprężarkę.
  • Załóż obrożę na pchły.

  Po 2 godzinach od dezynfekcji pomieszczenie powinno być wentylowane, a czyszczenie nie będzie możliwe przez kolejne 2 dni.

  Możesz także nauczyć się rozpoznawać i usuwać pchły z dywanu.

  Środki zapobiegawcze

  Wiele środków przeciwko pchłom jest naprawdę skutecznych, ale po pewnym czasie następna generacja pasożytów może zostać usunięta i wyhodowana. Aby zapobiec takim problemom, lepiej nie zmywać ze środka insektycydu. Jeśli jest to niewygodne, po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu w mieszkaniu warto ponownie je uruchomić, wtedy pasożyty nie będą miały szansy na ponowne rozmnażanie.W celu zapobiegania można ułożyć gałązki piołunu pod łóżkiem. Zapach tej rośliny jest nieprzyjemny dla pcheł.

  Metody zwalczania pcheł (wideo)

  Ustalanie pcheł do prania według ich lokalizacji. Pasożyty wolą zakamarki w łóżku, a jeśli są głodne, wybiera się je do pościeli. Ze względu na niewielkie rozmiary i zdolność do szybkiego poruszania się, aby zobaczyć owady jest trudne. Łatwiej jest określić obecność pasożytów przez ekskrement na łóżku i ukąszenia na nogach. Jeśli istnieje podejrzenie, że owady zrosły się w domu, należy je natychmiast zwalczać, ponieważ pchła szybko rozmnaża się i może zajmować mieszkanie.

  Konsekwencje ukąszeń owadów mogą być smutne: pasożyt niesie wiele niebezpiecznych chorób. Zwalczanie pcheł odbywa się za pomocą środków owadobójczych. Aby pasożyty po leczeniu nie pojawiły się ponownie, należy ostrożnie odkurzyć mieszkanie i nie używać pościeli innych osób.