Koliko i gdje živi krtica

Jun 2019

Video: BAKA I KRTICA - HIT dečja pesmica - Đorđe Kovačević (Jun 2019).

Anonim

Kluczowe siedlisko dom Moth - zapasy żywności i szafy, Paweł pyta: „Ile i gdzie mieszka mieszkania kreta? Dlaczego ona nie ma trąby? „

Wielu myśli - dlaczego żaden trąba ćma? Może ona nie jest motylem?

ćma - motyl, ale ciało w formie nieobecny trąba, ponieważ ona nie potrzebuje.

on potrzebuje motyle, aby mogli spożywać nektar. Więc możesz dostać się do głęboko zakorzenionych nektarników. Owady często żywią się prezentowanym sposobem.

Task ćma - mate i składają jaja

Cechy ćma

Mole "stoi samotnie". Osoby dorosłe nie żywią się. Więc trąba i organy do podjęcia żadnego jedzenia. W niektórych przypadkach, owad ma niedojrzałe narządy trawienne. Zadaniem ciem jest wiązanie i składanie jaj. Życie jest prowadzona kosztem odżywczych zgromadzonych w stadium larwalnym.

wszystkie problemy, które można zobaczyć - zepsute meble, futra, zboża - sztuczki z gąsienic. Owad ma silny aparat do gryzienia. Jest w stanie przegryźć półproduktów syntetycznych, ziarna kukurydzy.

brak trąba mole może być pierwszo- lub drugorzędowa. W zębatych owadów Urządzenie gryzienia pozostała od przodków. Drugi typ charakteryzuje się tym, że w przeszłości było to gębowe, ale stracił je jako zbędne, a jako dorosły nie był już obecny. Szkodniki domowe należą do drugiego gatunku.

Silne różnice gąsienice motyli z uwagi na fakt, że nie stworzyć konkurencję ze sobą.Tak więc gatunek ma większą szansę na przeżycie.

 • Na wolności ćmy mają pewien chronologiczny cykl rozwoju.
 • Gąsienica żyje w gniazdach zwierząt i ptaków, na resztkach organicznych.
 • Owad nosi wełnę, pióra.
 • Na jesieni lub w sierpniu gąsienice pupate, następnie formowane motyle składają jaja.
 • Jajka hibernują, a larwy pojawiają się na wiosnę.

Zepsute meble, futra, zboża - sztuczki torów

Cechy gębowe larwy

Struktura larw jest to, że można go spożywać dużo różnią się od siebie, rzeczy, aby przybrać na wadze szybko. larwy ćma rośnie wolniej niż inne tory, jedzą mało. Aparat doustny gryzie. Zawiera 2 żuchwy z siekaczami na każdym. Daje to możliwość szybkiego rozbicia włókien.

Cykl życia

Jak długo żyje szkodnik? Rozwój przebiega z pełną transformacją. Owad składa jaja (60-230 sztuk). Dają gąsienice po 13 dniach w temperaturze 20 stopni. Te ostatnie zajmują się budową kokonów z materiału odżywczego, na którym żyją. Jak długo ćma spędza w stanie motyla? Etap trwa około 7 miesięcy. Jako owad owad spędza do 44 dni.

Skrzydlaci mogą żyć do 4 tygodni. W ciągu roku szkodniki dają 2 pokolenia, jeśli znajdują się w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej.

Home mola w procesie ewolucji traci gębowego jako zbędnych

Ciekawostki

Teraz wiesz ilu mieszka dorosłych. Ale są jeszcze momenty do rozważenia.

 • Można zdecydowanie powiedzieć, że kret nie gryzie. Gąsienice nie są w stanie tego zrobić. Tak, że nie trzeba, jak w ludzkiej skórze pasożyta nie ma nic ciekawego i pożywne.Mit ukąszenia moli narodził się w mieszkaniach, gdzie komary chowają się w rogach, a motyle są w zasięgu wzroku. W nocy komary robią ukąszenia i wydaje się, że winę ponosi motyl. Ćma może siedzieć na żarówce, ale nie więcej.
 • Są gąsienice ćmy jedzą keratynę, która znajduje się w rogach afrykańskich antylop. Niektóre gatunki preferują wosk z uli.
 • Prawie wszystkie rodzaje ćm są podobne. Mają brązową głowę, lekkie ciało z różowawym lub żółtawym odcieniem. Larwy z wyglądu przypominają drzewa owocowe z jabłoniami.
 • Wszystkie rodzaje ćmy to szkodniki. Owady zadają obrażenia żywności, ubrań, grzybów, krzewów, drzew. Dla mężczyzny motyle nie stanowią zagrożenia.
 • Kret nie je syntetycznych rzeczy. Larwa może jeść rzeczy za pomocą syntetyków, ale jeśli zawierają naturalne włókna. Wzrost szkodników jest powolny.
 • Aparat do gryzienia pozostaje w wielu gatunkach ćmy. Motyle nie mogą niszczyć ubrań. Po prostu nie stracili niepotrzebnego jedzenia.

Pojawienie się od larw kokon ćmy (wideo)

Czytaj powiązany artykuł na naszej stronie, można również dowiedzieć się, jak niebezpieczne larwy ćmy.

Teraz już wiesz, ile może przeżyć kret i dlaczego nie ma żadnych trąb.