Kako pronaći bubašvabe u kuhinji i uništiti ih

Jun 2019

Video: Više nikada nećete imati mrave u kući, a sredstva već imate (Jun 2019).

Anonim

Resztki jedzenia w kuchni - głównym powodem pojawienia się karaluchy i prusaki ich hodowla w kuchni mogą być różne. Zidentyfikuj odmianę łatwo z wyglądu.

Gatunki

Red Karaluchy

Red chrząszcz lub karaluch (łac Blatella germanica.) - widok z rodziny karaluchów Ectobiidae

Duże czerwone pasożyty są wszędzie tam, gdzie jest osobą. Kształt ciała - wydłużony. Kolor - czerwony z brązowym. Często gatunek nazywa się "Prusaki".

Hissing Madagaskar

Dorośli tego gatunku karaluchów czasami dotrzeć małych myszy

rozmiary przedstawił najlepszy widok. Długość owada może wzrosnąć do 9 centymetrów. Ten gatunek owadów w domach żyje jako zwierzęta domowe. Możesz dowiedzieć się, jakie karaluchy najlepiej kupić w celu stworzenia domowego terrarium.

Amerykański karaluch

karaluch amerykański (łac Periplaneta americana). - synantropijna Dictyoptera kosmopolityczny widok z rodziny Blattidae

To żyje w wentylacji kuchni. Kolor - brązowy, ciało - wydłużony. Występuje głównie w USA, Europie. Może siedzieć w szczelinach ścian, drzwi.

Biały karaluchy

Karaluchy światło lub prawie biały kolor wyłaniają się z tych samych owadów, które wcześniej były obecne w mieszkaniu

To nie jest odrębnym gatunkiem, tylko owady z niezwykłym kolorze. Chodzi o molting. Takie pisklęta zostały wyrzucone chitynową osłoną, nowa nie została jeszcze zabarwiona. Podczas pierzenia owady wolą nie być widoczne, ale czasami się to zdarza.Po 6 godzinach pasożyt będzie miał tradycyjny kolor. Pierzenie przez całe życie owada występuje około 9 razy.

Nie ma karaluchów albinosów. Biały owad może stać się po traktowaniu odczynnikami, powiedzmy, chlorem.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się karaluchów, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Czytaj więcej …

Czarny karaluchy

Ciało czarnym karalucha, typowy przedstawiciel klasy owadów, odcinki, podzielony na trzy części - głowy, klatki piersiowej i brzucha

Typ prezentacji jest szeroko rozpowszechniona w Afryce, Azji i Europie. Długość ciała dorosłego może osiągnąć 50 milimetrów. Pasożyt zjada prawie wszystkie produkty.

W przypadku czarnych karaluchów chityna ma metaliczny połysk. U kobiet elytra jest krótsza, u mężczyzn długa.

Karaluchy (wideo)

Obrażenia

Pozbądź się tych sąsiadów tak szybko, jak to możliwe, ponieważ mają one kontakt ze śmieciami, brudem, żywnością. W tym przypadku, pasożyty są nosicielami chorób strasznych:

 • czerwonka
 • jelit
 • cholery

chityny muszli odprowadzane karaluchy, może wywołać reakcje alergiczne.

Karaluch psuje kawałek chleba

Pozbycie się karaluchów jest ważne, mogą powodować następujące objawy: objawy astmy, podrażnienie skóry, katar sienny. W Stanach Zjednoczonych 10 na 15 milionów ludzi ma uczulenie na pasożyty.

Walcz z owadami w domu gorąco polecanym przez lekarzy. Zauważają ten fakt: ze względu na pojawienie się Prusaków w domu, liczba dzieci cierpiących na astmę gwałtownie wzrasta.W 37% przypadków objawy alergii są poważne.

Metody wykrywania

Aby skutecznie zwalczać szkodniki, powinieneś je znaleźć. Fakt, że owady wędrują po kuchni, jest nieprzyjemny. W tym przypadku pasożyty psują jedzenie.

Dla karaluchów w kuchni charakteryzuje się szybką reprodukcją. Jeśli nie zatrzymasz ich na czas, wkrótce pokój wypełni się owadami.

Pozbywanie się nieproszonych gości jest trudne, ponieważ wychodzą w nocy. Owady mogą się ukrywać przez długi czas.

Nie zostawiaj na stole lub w zlewie brudne naczynia lub uczynić czas do kosza

Jeśli słychać podejrzane chrzęst w kuchni, może to pasożyty. Jeśli, w tym światło, widzisz porozrzucane karaluchy, podejmij działanie!

Charakterystyczne dla karaluchów w kuchni jest brązowe ślady. To jest ruch jelit. Można je zobaczyć w pobliżu zlewu. Jeśli kuchnia małej ilości wody, owady pozostawia odchody do 2 milimetrów. W miejscach karmienia pasożyty opuszczają kapsułki jaj.

w odległych miejscach karaluchów można pozostawić nimfy. Ich dorosłe osobniki są porzucane do 5 razy na całe życie. Gdy lokal jest przeludniony, szkodniki mogą wytworzyć zapach spleśniały.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ!

Aby szybko usunąć pchły, istnieją tylko trzy skuteczne opcje:

 • Wywołanie usługi dezynsekcji (drogiej);
 • Zakup odstraszacza elektronicznego (1390 rubli);
 • Chemikalia (efekt wątpliwy).

  Czytaj więcej …

  Warunki wyzwolenia

  Niszczenie karaluchów wymaga treningu, ponieważ nawet gdy karaluch umiera, jego szczątki, zawierające chininę, wraz z kurzu domowego może spowodować poważne ataki astmy

  Pozbywanie się pasożytów nie jest łatwe. Nawet jeśli weźmiesz całe jedzenie i odejdziesz, owady nie opuszczą twojego domu. Przede wszystkim szukają wilgoci. Po zjedzeniu trucizny pasożyt nie umrze, jeśli woda się upije. Dlatego pierwszą zasadą w tej walce jest idealna czystość w pokoju.

  Ważne! Dźwigi są ważne do skręcenia, powierzchnie muszą być suche i czyste.

  W kontaktach z tych nieprzyjemnych owadów, ważne jest, aby pamiętać, że zawsze wrócić do gniazda, dlatego, zatruwając jednej osoby może zarazić całą kolonię. Pasożyty preferują przyjemne aromaty, można to również odtwarzać. Prezentowana wiedza pomoże zwalczać karaluchy za pomocą pułapek i insektycydów. W każdym razie pozbycie się owadów potrwa tylko kilka tygodni.

  Popularne sposoby

  Walka z karaluchami jest często prowadzona metodami ludowymi. Dobry efekt robią samodzielnie wykonane pułapki.

  • Wymieszaj boraks lub kwas borowy z żywnością. Mąka, trucizna, jajko, mieszanka cukru, z nich powstają kule. Są rozproszone w miejscach największej akumulacji pasożytów.
  • Możesz pozbyć się owadów, ponieważ zapach insektycydu przerywa aromat jedzenia. Gdy karaluch dotknie piłki, jest już zainfekowany. Potem wraca do gniazda, zarażając pozostałe osobniki.
  • Jeśli nie pozbędziesz się pasożytów za pomocą przedstawionej metody, stanie się to dobrą prewencją.

  ciasto z żółtek jaj oraz kwasu borowego - bardzo skuteczny wobec karaczanów

  Jest to metoda - kwas borowy i boraks można rozpylać na kartonach, na stół, na podłodze, przy umywalce. Dla ludzi droga jest najbezpieczniejsza. Z biegiem czasu, owady adaptują się i pozbywają się ich z pomocą boraksu będą trudne.

  Dobry efekt wywołuje proszek pyrethrum. W rzeczywistości są to kwiaty rumianku, które zostały wysuszone i poszatkowane. Pozbycie się owadów za pomocą tego narzędzia może wyglądać następująco: proszek jest rozpylany w miejscach, w których obserwowano pasożyty. Możesz być także zainteresowany artykułem, który mówi, jak pozbyć się Prusaka w mieszkaniu.

  Ważne! Dobry efekt będzie możliwy tylko wtedy, gdy feeria będzie świeża.

  Wykryj takie owady jak karaluchy, jest to trudne. Jeśli masz wystarczająco dużo przynęty i trucizny, nie możesz tego zrobić. Jeden zatruty karaluch może zniszczyć kolonię. Jeśli boisz się jedzenia, nie musisz używać środków owadobójczych, możesz użyć środków ludowych. Dobry efekt daje boraks, kwas borowy, złocień. Z zakupu funduszy możesz korzystać z aerozoli, żeli, kredek.

  Jak pozbyć się karaluchów (wideo)