Kod kuće lijekovima protiv žohara

Jun 2019

Video: Najsnažniji prirodni preparat protiv svih insekata u kući! (Jun 2019).

Anonim

Obecność karaluchów w mieszkaniu jest wyjątkowo nieprzyjemnym problemem, którego rozwiązanie musi być natychmiastowe i złożone. A jeśli wyspecjalizowane środki powodują nieufność lub strach z powodu ich toksyczności, wówczas możliwe jest korzystanie z domowych. Dowiedz się, który z nich jest najbardziej skuteczny.

sprawdzonych receptur

Jeśli zdecydowaliśmy się karaluchów trucizny, które żyją w mieszkaniu, w domu, czyli bez pomocy środków owadobójczych, należy wybrać dobre narzędzie, które dokładnie pomóc pozbyć się tych szkodników.

Kwas borowy

Skutecznym domowym środkiem zaradczym przeciwko żywym karaluchom w mieszkaniu jest kwas borowy. Chociaż dla zwierząt i ludzi jest praktycznie bezpieczny, owady mają szkodliwy wpływ, powodując paraliż. Jednak aby uzyskać pożądany efekt, konieczne jest osiągnięcie tego, że składnik wszedł w organizm szkodnika. A ponieważ nie ma atrakcyjnego zapachu i smaku, musisz użyć dodatkowych składników - przynęt. Można więc mieszać w równych proporcjach kwas borowy i cukier puder, a za zapach dodać wanilinę. Mieszankę tę rozprowadza się na płaskich pojemnikach (na przykład na pokrywkach) i układa je wokół mieszkania, szczególnie w miejscach, w których znajdują się szkodniki.

Do surowego ciasta można dodać kwas borowy. Kulki ciasta powinny być rozrzucone nad pokojem, w którym pojawiły się szkodniki. Aby zrobić ciasto, wystarczy po prostu wymieszać mąkę i wodę.Aby uczynić tę przynętę bardziej atrakcyjną dla karaluchów, dodaj trochę cukru.

Bura

Innym skutecznym środkiem domowym jest boraks, to jest sól sodowa kwasu borowego już opisana. Do trawienia karaluchy miesza się 150 - 200 g danego składnika, około 70 gramów cukru pudru i skrobię, jak również kilku saszetkach wanilina (nadać jej atrakcyjny zapach). Następnie dodaj wodę do mieszaniny, aby uzyskać kompozycję przypominającą strukturę pasty. Podziel go na porcje, połóż na miseczkach lub kawałkach papieru i rozłóż po mieszkaniu.

Buru może być używany i nieco inaczej. Ugotuj małe ziemniaki i jajka (z pewnością na twardo). Obierz ziemniaki, wymieszaj z żółtkiem. W tej gotowej masie wprowadź jedną lub dwie łyżki boraksu. Dostaniesz przecier, który pomoże zatruć karaluchy. Rozłóż to po mieszkaniu i poczekaj.

jaj kwas borowy

szkodliwy wpływ na karaluchy i trucizny wytworzonych z dwóch łyżek kwasu borowego i jednego żółtka jaj na twardo. Pierwszy osiągnięcia masy jednorodności, po czym dzieli się na porcje i rozprowadzać mieszkania, zwracając szczególną uwagę na miejsca gromadzenia szkodników: przestrzeni pod stołu kuchennego i na obszarze wokół miski zlewu zwierząt i pojemnika, wzdłuż listwy przypodłogowe.

Pułapka

Spróbuj stworzyć swoistą pułapkę w domu. Aby to zrobić, weź mały słoik (na przykład litr) i napełnij go piwem, sokiem lub słodkim winem. Krawędzie i ściany wewnętrzne należy nasmarować olejem roślinnym, wazeliną lub tłuszczem. Na noc zostaw to urządzenie w kuchni.Sutra na pewno znajdziesz w ofiarach, ponieważ owady będą reagować na zapach i pęd do banków, aby wpaść w cieczy, a nawet w pewnym stopniu narażony na działanie alkoholu. Ale nie mogą wydostać się z pułapki, ponieważ jej ściany i krawędzie będą śliskie.

Można też użyć pułapki: Wyciąć kawałek taśmy, lepkie w środku dłoni umieścić niewielką ilość miodu lub dżemu. Zrób kilka takich przynęt i rozrzuć je po całym obwodzie pomieszczenia, w którym najczęściej zauważasz szkodniki. Karaluchy poczują słodki zapach i rzucą się na szkocką, przyklejają się do niej.

Inne środki ludowe

  • Jeśli zdecydujesz się zatruć szkodniki przy użyciu środków ludowych, spróbuj użyć tego przepisu. W wiadrze wody rozpuszcza się kilka łyżek ciekłego amoniaku (uwaga: w przygotowaniu roztworu) i przemyto podłogę płynu w korytarzu przy drzwiach, na wejściu i w łazience i kuchni. Ostry zapach odstraszy szkodniki i opuści terytorium.
  • Wymieniając krajowe przepisy, możemy nazwać naftę, która została przetestowana na więcej niż jedno pokolenie. Jest on używany z tkaniny, gąbki lub szczotki należy położyć na cokole na obwodzie mebli oraz w innych obszarach występowania lub gromadzenia się owadów. Ten przepis działa, ponieważ zapach głównego składnika jest dość ostry i odstraszy szkodniki.
  • Silne i mocne zapachy terpentyny, dzięki czemu mogą być również wykorzystywane do nękania szkodników. Jest używany w taki sam sposób jak nafta.
  • Kolejnym nieprzyjemnym zapachem jest metanol. Nakłada się go za pomocą gąbki lub pędzla na miejsca zatorów karaluchów.
  • Jeśli istnieje kilka szkodników, można użyć wegetatywnych środków ludowych. Zasada ich działania to raczej ostry i często nieprzyjemny zapach. Możesz wybrać takie rośliny, jak geranium, piołun, starszy, wrotycz pospolity, liść laurowy i inne podobne. Postaraj się po prostu ułożyć świeże lub wysuszone gałęzie lub przygotować wywary lub napary.
  • Połącz ze sobą olejki eteryczne, np. Cedr, eukaliptus, goździk.

Ważne reguły walki

do środków stosowanych wobec karaluchów, które żyją w mieszkaniu, działały i były tak bezpieczne, jak to możliwe dla wszystkich lokatorów powinny przestrzegać pewnych zasad:

Miejscowe

agent powinien być używane w miejscach, gdzie karaluchy pojawiają się najczęściej (czyli tam, gdzie jest jedzenie i woda) lub poruszają się. Należą przestrzeń wokół cokoły pod zlewem i stołem, o dźwigu obok miski zwierząt, łazienki, jak również na całym obwodzie niektóre meble (stoły, cokoły).

Można użyć kilku narzędzi walki jednocześnie, co znacznie zwiększy efektywność.

Bezpieczeństwo

Przez plagi karaluchów w mieszkaniu, nie należy zapominać o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, zwłaszcza dzieci i zwierząt, ponieważ mogą one przyjąć lekarstwo na leczeniu i spróbować, a to grozi zatrucie. Aby tego uniknąć, lepiej jest pozostawić przynęty tylko na noc (to wystarczy, ponieważ omawiane owady są nocne) i zamknąć pomieszczenia, aby zwierzęta nie straciły na wadze.

Nawet jeśli jesteś pewien, że karaluchy w mieszkaniu nie bardziej w lewo, a zaraza być skuteczne, to nie znaczy, że owady nie wróci ponownie, mogą migrować na podłogach i różnych pomieszczeń przez drzwi lub sufitów.A więc jako środek zapobiegawczy powinien być okresowo powtarzane leczenie, aby zapobiec drugi atak „nieproszonych gości”.

Food and Water izolacji

Pamiętaj, że szkodniki mogą pojawiać się tylko w mieszkaniu, który ma dopasowanie żywności przeznaczonej do spożycia przez ludzi. A te owady mogą jeść niemal wszystko, w tym pozostałości żywności, odpadów, zawartość kosza. Więc dla prawdziwie skutecznego zwalczania i zapobiegania ponownemu pojawieniu się karaluchów, wszystkie potencjalne źródła zaopatrzenia pomieszczeń powinny być usunięte. A to oznacza, że ​​jest to niezbędne do terminowego utylizować śmieci lub szczelnie zamkniętym wiadrze dokładnie iw odpowiednim czasie do mycia naczyń i sprzętów kuchennych, codzienne ćwiczenia sprzątanie kuchni, sprzątanie w nocy miskę karmy dla zwierząt i wysyłać w lodówce wszystkich produktów lub ich Pozostaje ze stołu i innych mebli.

Uważany owady nie mogą żyć długo bez wody, dzięki czemu można zniszczyć je z pragnienia. Nocą (główną cechą karaluchy - Nocne życie) usunąć lub pokryć szczelnie wszystkie źródła wody (czajniki, zaworów, miski zwierząt), aby ograniczyć dostęp do nich.

, był nieskuteczny Jeśli jedno narzędzie wykorzystywane w domu, zacząć używać innego. Nawet jeśli zauważyć, że trucizna działa przeciwko karaluchów, to należy wymienić regularnie rozplanowane na płaskich częściach świeże, ponieważ wydajność będzie się zmniejszać wraz z upływem czasu, co uczyni szkodniki zaraza mniej skuteczne.

Warto pamiętać, że rozważa owady posiadają unikalne zdolności adaptacyjne, czyli mogą nawet przyzwyczaić do efektów toksycznych i trucizn.Dlatego fundusze używane w domu powinny być okresowo zmieniane, dzięki czemu walka będzie skuteczniejsza.

Aby kontrola szkodników była skuteczna, bezpieczna i prosta, użyj sprawdzonych receptur ludowych.