Znači protiv moljaca najefikasnije i najpopularnijih sredstava za

Jun 2019

Video: Unistavanje stenica detaljan pregled priprema prostorija i samog postupka izvrsenja (Jun 2019).

Anonim

Być może nie każdy wie, że istnieje kilka gatunków motyli. Najczęstsze z nich to: kapusta, meble, ziarno, wełna, dywan (również preferuje skóra), inne.

Ale oprócz siebie owady, nadal trzeba pozbyć się ich jaj, gąsienic. Latające motyle, dla których jesteśmy goni - to mężczyźni, nie powodują żadnych szkód do naszych rzeczy, pewne niebezpieczeństwo są tylko kobiety, wewnątrz szafy opóźniające nowe larwy żarłoczne.

Środki ćmy w mieszkaniu, które można wybrać?

najskuteczniejszym środkiem ćmy w mieszkaniu i domu każdej rodziny we własnym zakresie. Niektórzy ludzie wolą fumigacji, takie można wygodnie umieścić na półce lub szuflady z ubraniami. Emanują z nich odparować w domu są w stanie poradzić sobie z szybko szkodnika i jego potomstwo. Ale najlepsze preparaty w aerozolu do leczenia dywanów, mebli, książek.

Ponadto, istnieją narzędzia na owadobójczych i repelentów sposób. Pierwszym z nich jest działanie chemiczne leków, są one ukierunkowane na zniszczenie, a drugi - nieszkodliwy warzyw, mają skutek odstraszający. Szczególne miejsce poświęca się receptur ludowych, zyskali dużą popularność w przeciwieństwie do chemicznych, są w stanie pomóc bez narażania zdrowia.

Rozwiązanie dla moli spożywczych w mieszkaniu

Z uwagi na fakt, że żywność będzie musiał walczyć pasożyta w kuchni, to powinno być wykonane bardzo starannie i nie ufaj zniszczenie aktywów pasożyta zawartych w trucizną dla ludzi.Nie zaleca się stosowania środków owadobójczych, ponieważ może to prowadzić do zatruć dostępnych zapasów żywności lub przypadkowo dostać się do przyborów kuchennych, o czym świadczą odpowiedzi ofiar. Efektem ubocznym w tym przypadku jest reakcja alergiczna na truciznę i inne dolegliwości.

W warunkach kuchennych możliwe jest zwalczanie szkodników owadzich w inny dobry sposób. który składa się z następujących elementów:

 • wszystkie produkty spożywcze są badane, wykryty zakażony musi zostać zniszczony lub, jeśli to możliwe, szczotkowany;
 • miejsca składowania są traktowane specjalnymi preparatami antymonu (aerozole: Armol, Raptor, Clean House), aby wzmocnić i przedłużyć efekt, można użyć sekcji z ciem (Raptor, Mosquitall, Raid);
 • zainstalowany jest fumigator (DiK-3, Mosquitall, Raid);
 • aby pozbyć się latających okazów, efektywne długie muchy są zawieszone w środku.

Środki z moli z ziemniaków

Motyle z ziemniaków powodują ogromne szkody w uprawach zarówno na polach rolniczych, jak i ogrodach warzywnych zwykłych letnich mieszkańców.

Zwalczanie szkodników za pomocą chemii zapewnia stosowanie tych samych leków co przeciwko chrząszczowi Colorado. Może to być: Zolon, Decis, Arrivo. Przetwarzaj natychmiast po wykryciu motyli i larw, w odstępie 10-12 dni. Pod koniec lata warto też wykonać 1-2 zabiegi. Podczas dojrzewania bulw, a także pod warunkiem ich długoterminowego przechowywania w domu, najlepiej jest stosować biologicznie bezpieczny dla zdrowia i środowiska: Lepidocide, Bitoksibatsillin.

Ćma woskowa

Ćma wosk to ból głowy większości pszczelarzy. Nie tylko zatruwa życie pszczół, ale także prowadzi do gotowości pszczół wraz z rojem do opuszczenia ula na zawsze.

Skuteczne środki kontroli podczas przechowywania wosku:

 • Systematyczne kontrole ramek woskowych, oczyszczanie z osadzonego pasożyta.
 • Eliminacja luk między ciałami, blokowanie innych możliwych opcji dostępu.
 • Wewnątrz uli środków przeciwmolowych, płyta "Stop Mole" jest dobrze dopasowana.
 • Fumigacja dymem przy użyciu "Strąconej siarki" (1 łyżka stołowa na węgiel).

Środki na ćmy w zadach

Jak pozbyć się ćmy w kuchni w grupach środków ludowej? Rozwiązanie tego problemu wymaga specjalnej wersji produktu. Pierwszym warunkiem jest usunięcie zbóż, z zapełnionymi owadami. Czasami można sortować kasze, a następnie smażyć w piekarniku. Po użyciu wielowiekowych receptur ludowych:

 • Umyj półki z szafkami roztworem mydła do prania, przetrzyj octem, ostrożnie przewietrz pomieszczenie.
 • Pasożyt bardzo negatywnie reaguje na zapachy lawendy i cytrusów. Można stosować kwiaty, masło, skorupy pomarańczy, mandarynki, które można rozłożyć między puszki zbóż.
 • Czosnek, liść laurowy zaleca się umieścić bezpośrednio w puszce zadu.

Jak pozbyć się ćmy w domu za pomocą środków ludowych

Jeśli chodzi o pasożyty pokarmowe, środki ludowe są najbardziej odpowiednią opcją. I nie jest to chęć oszczędzania zbóż i innych pokarmów, które zostały skażone, ale uniknięcia zatrucia substancją chemiczną, która może być zaangażowana w proces zabijania owadów.

Kolejna rzecz, kiedy chcemy pozbyć się owada, który psuje futra i inne wełniane rzeczy.

Co oznacza przetwarzanie futra z ćmy?

Jedną z najlepszych metod ochrony płaszcza przed obsesyjnym owadem jest zapobieganie infekcjom w przebieralni.Aby to zrobić, musisz przestrzegać pewnych warunków:

 • Trzymaj futrzane ubrania z dala od codziennych ubrań, możesz w innej szafie;
 • , aby używać specjalnych przypadkach ich domu mogą być impregnowane olejków eterycznych lub ekstraktów z lawendy, geranium i cytrusów, które będą odstraszać intruzów;
 • Możesz rozłożyć bawełniane waciki zwilżone wyżej wymienionymi produktami lub naftaliną w szafce;
 • do wykonania kwarantanny dla nowo zakupionych przedmiotów, które będą w bezpośrednim sąsiedztwie futro (kilka dni stoją w słońcu lub na zimno).

Jak pozbyć się ćmy w mieszkaniu za pomocą środków ludowej?

W domach i mieszkaniach, rośliny straszenia są z powodzeniem stosowane w celu zapobiegania pojawianiu się ciem w żywności i szafkach. Można je powiesić w paczkach lub rozłożyć w różnych miejscach. Może to być:

 • bazylia,
 • Rumianek
 • Tytoń
 • rozmaryn, wrotyczu,>
 • jodła piołun,
 • liści orzecha włoskiego i innych.
 • Należy dodać, że wszystkie metody ludowe są całkowicie bezpieczne dla ludzi i środowiska, w przeciwieństwie do silnych środków owadobójczych. Pomimo faktu, że wiele skutecznych środków odwoławczych instrukcje dodatkowa: brak zapachu lub nie jest niebezpieczna dla ludzi, powinno być na czasie rozpylania leku do opuszczenia mieszkania. Ten warunek dotyczy zwierząt domowych. kto może dostać poważne zatrucie.