Prašak za učinkovito eliminirati žohari

Jun 2019

Video: Calling All Cars: Curiosity Killed a Cat / Death Is Box Office / Dr. Nitro (Jun 2019).

Anonim

Proszek z karaluchów, tak zwany pył, najbardziej "pradawny" sposób zwalczania szkodników. Jest on bardzo ekonomicznie zużyty, a jego koszt jest niewielki w porównaniu do popularnych aerozoli i żeli. Zaletą kurzu jest to, że karaluchy niosą go same, zatruwając w ten sposób swoich bliskich.

Jakiego rodzaju owocem jest ten pył?

Pył to dowolny środek owadobójczy w postaci proszku. Można go znaleźć w każdym specjalistycznym sklepie. Proszki karaluchów istnieje wiele, ale zasada ich działania jest taka sama: karaluch biegnie przez trucizny, która później wchodzą do ciała pasożyta przez dziury w brzuchu, a on umiera. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że urządzenie pozostaje w nogach i ciele karalucha, więc mógł zainfekować jego kolegów - że tak powiem, mimowolne opieki.

W składzie dowolnego proszku z karaczanów znajduje się substancja, która znacznie przedłuża żywotność produktu. Kurz absolutnie nie boi się zmian temperatury i może długo utrzymywać swoje właściwości. Jedyna rzecz, o której warto pamiętać - te leki nie tolerują wysokiej wilgotności, którą tak bardzo kochają karaluchy. W końcu nie mogą żyć bez wody dłużej niż przez tydzień.

Pył jest wykonywany jednokrotnie. Jeśli wybierzesz tę metodę walki, jako proszek karaluchów, trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż wszyscy dorośli do smaku trucizny i zarazić nią swoje potomstwo.

Jaki jest najlepszy lek do wyboru?

Na półkach wyspecjalizowanych sklepów można zobaczyć szeroką gamę produktów w formie proszku. Wszystkie różnią się składem: niektóre są bardzo toksyczne, inne względnie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Różnią się także rozmiarem opakowania. Do użytku domowego produkt sprzedawany jest w małych workach po 50 gramów, co wystarcza na pokrycie około 10 m² powierzchni mieszkalnej. Dla przedsiębiorstw przemysłowych dostępne są w sprzedaży opakowania o masie do kilku kilogramów. Chińskie środki owadobójcze są szczególnie popularne wśród rosyjskich konsumentów.

Przy wyborze pyłu należy wziąć pod uwagę fakt, jak gęsto w pomieszczeniu zamieszkują karaluchy. W krytycznych sytuacjach, gdy populacja szkodników osiąga globalne rozmiary, konieczne jest wybranie sposobu, w jaki węglofos jest obecny. Ta substancja jest bardzo wydajna i pozwoli zmniejszyć liczbę nieprzyjemnych lokatorów w najkrótszym możliwym czasie.

Jeśli istnieje potrzeba obróbki mebli lub innych powierzchni, których nie można całkowicie zmyć po zapyleniu, lepiej wybrać produkt na bazie naturalnej o minimalnym poziomie toksyczności. Na przykład rosyjski proszek z linii funduszy "Clean House". Pył zawiera naturalne składniki, które sprawią, że walka z pasożytami będzie jak najbardziej bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

Instrukcja użycia

Pył ma tylko dwa zastosowania:

  1. Rozcieńczyć w wodzie i oczyścić wszystkie powierzchnie, pęknięcia, pęknięcia i szczeliny w pomieszczeniu.
  2. W czystej postaci rozproszyć na obwodzie mieszkania lub domu i pozostawić co najmniej 5 - 6 godzin.

Nawet jeśli karaluchy osiedlają się tylko w jednym pokoju, leczenie powinno być przeprowadzane w całym mieszkaniu. Szczególnie ostrożnie należy przetworzyć wszystkie miejsca odosobnione, w których mogą się ukryć szkodniki: szczeliny, pęknięcia, szczeliny w ścianach i listwy przypodłogowe. Najlepiej jest sprawdzić mieszkanie pod kątem występowania zatłoczenia karaluchów - obok tego miejsca należy wlać proszek dookoła, aby podczas spaceru po mieszkaniu przebiegały przez truciznę.

Dywany potrzebują również kontroli nad szkodnikami, ale trochę trudno je zmyć. Z tego powodu lepiej jest przetwarzać tył dywanu.

  • Po pierwsze, uratuje cię to od bolesnego oczyszczenia.
  • Po drugie, uciekając pod dywan, karaluchy wejdą w kontakt z trucizną.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy zabrać dzieci do babci wraz ze zwierzętami domowymi. Oczyść powierzchnię, która ma być poddana zabiegowi z małych przedmiotów, szczelnie zamknij potrawę i umieść w bezpiecznym miejscu.

Koniecznie przestrzegaj środków ostrożności, aby uniknąć zatrucia. Przede wszystkim przygotuj się na gumowe rękawice, respirator lub maskę. Zaleca się również stosowanie specjalnych okularów, przez które proszek nie może dostać się do oczu. Zastosuj roztwór kurzu za pomocą pędzla lub gąbki. Wszystkie narzędzia muszą być dokładnie spłukane po zabiegu.

Po zakończeniu procedury należy zdjąć ubranie, umyć ręce i twarz. Mieszkanie nie jest tego warte, najlepiej je zamknąć i wrócić dopiero dzień później. Ubrania muszą być bezzwłocznie wysyłane do pralni.

Po 24 godzinach dobrze wietrzyć pomieszczenie i usunąć proszek w dostępnych miejscach.Wszystkie powierzchnie, z którymi występuje bezpośredni kontakt, spłukać roztworem przygotowanym z sody i mydła.

Pył jest dobry nie tylko ze względu na jego efektywność. Dzięki swojej pudrowej formie jest w stanie przeniknąć nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Wydatki są dość ekonomiczne. Dodatkowo wszystko kosztuje jeden worek pieniędzy bardzo tanio - od 20 rubli. Za pomocą pyłu można zatruć nie tylko karaluchy, ale także inne pasożyty mieszkalne: pluskwy, roztocza, mrówki, pchły i muchy.