Raid bubašvaba: vrste droga i metode za njihovo korištenje

Jun 2019

Video: TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard HD Multi-Language (Jun 2019).

Anonim

«Raid» - nowoczesny i skuteczny sposób karaluchów karaczanów niespodzianką jest trudny - prawie każdy z którymi borykają się z nimi. Od czasu do czasu przybywa do domu inny zwiadowca, który znajduje odpowiednie warunki i zabiera ze sobą swoją liczną rodzinę. Widząc karaluchy, które się pojawiły, hostessy zaczynają gorączkowo szukać sposobu, by z nimi walczyć. W ostatnich latach reklama aktywnie sugeruje użycie narzędzia "Raid". Jaka jest skuteczność i jak go używać poprawnie?

Rodzaje preparatów

Obiekt "Reid" jest produkowany w kilku modyfikacjach. Na półkach sklepów można zobaczyć:

 • aerozole "Reid";
 • pułapek.

Muszę powiedzieć, że chociaż oba te fundusze są produkowane przez jednego producenta, mają one różny skład, różne metody stosowania i wpływ siły. Ich skuteczność różni się także w opiniach.

Skład aerozolowego „Raid” obejmuje więcej substancji owadobójczych z grupy piretroidów

Zalety i wady aerozolu

„RAID” skrapla się płyn zapakowanego w puszkach aerozolowych, pojemność 300 ml. Producent twierdzi, że jest skuteczny przeciwko:

 • karaczanom;
 • Mrówki;
 • pcheł;
 • latające owady.

Aerozol zawiera kilka substancji owadobójczych z klasy pyretroidów, które mają działanie paralityczne. Po kontakcie z narkotykiem owady umierają z powodu paraliżu różnych ośrodków życiowych.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się karaluchów, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Więcej tutaj …

Leczenie karaluchów (wideo)

Według producenta "Reid" w postaci aerozolu ma następujące zalety:

 • dotyka dorosłych i ich larwy, skutecznie je niszczy;
 • ma przedłużone działanie i jest w stanie pracować i truć owady w ciągu 1-6 miesięcy;
 • większość populacji jest niszczona natychmiast w pierwszych godzinach po opryskaniu.

Sama forma opakowania w postaci aerozolu ma również niewątpliwe zalety w stosunku do środków w postaci żeli, maści, płynów. O wiele łatwiej i wygodniej jest pracować z puszką. Ponadto, agent może dostać się do trudno dostępnych miejsc, ponieważ jest rozpylany w drobnym rozproszeniu, a pary rozprzestrzeniają się wszędzie.

Wadą środków jest odróżnienie silnego zapachu.

Zasady stosowania

Aerozol należy rozpylać w rękawicach i respiratorze, aby nie wdychać jego oparów i nie zatruwać się. Szczególnie ważne jest przestrzeganie tego warunku u osób z nadwrażliwością na chemikalia (alergie).

"Reid" w postaci aerozolu ma długotrwały efekt i jest w stanie pracować i truć owady w ciągu 1-6 miesięcy

Spryskać aerozol przez skierowanie go na powierzchnię. Nie rozpylaj "Reidu" prosto w powietrze, ponieważ łatwo jest wdychać opary. Podczas pracy balon powinien być trzymany w odległości 30 cm od powierzchni. Środki do opryskiwania, musimy upewnić się, że nie kapie z kropelkami, ale równomiernie zwilża miejsce, które ma być leczone.

PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ!

Aby szybko usunąć pchły, istnieją tylko trzy skuteczne opcje:

 • Wywołanie usługi dezynsekcji (drogiej);
 • Zakup odstraszacza elektronicznego (1390 rubli);
 • Chemikalia (efekt wątpliwy).

  Przeczytaj więcej tutaj …

  Przed pracą wszystkie okna i drzwi powinny być zamknięte. Wszystkie produkty powinny być uszczelnione i oczyszczone. Najlepiej usunąć zwierzęta z mieszkania. Konieczne jest metodyczne przetworzenie pokoju. Szczególnie ważne jest przetwarzanie:

  • cokołu;
  • miejsce na kratce wentylacyjnej;
  • powierzchnia obok rur, zlewu, kosza na śmieci;
  • Tył mebli, zwłaszcza szafek kuchennych, gdzie karaluch lubi żyć.

  Po przetworzeniu dom musi być zamknięty i pozostawiony na trzy godziny. Nie otwieraj szyb. Po powrocie do domu dom jest dobrze wentylowany, a wszystkie powierzchnie są myte wodą z mydłem i sodą. Na tylnych powierzchniach szafek, w obszarze rur, kosza na śmieci, cokołów, środka nie można zmyć dokładnie.

  Urządzenie do opryskiwania, należy upewnić się, że nie kapie z kropelkami, ale równomiernie zwilża obszar poddany obróbce

  Instrukcje specjalne

  Bardzo często opinie na temat aerozoli "Reid" nie są bardzo pochlebne. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że pomaga pozbyć się karaluchów przez krótki czas i że przetwarzanie musi być wykonane raz w tygodniu, aby utrzymać efekt.

  Konieczne jest sprawdzenie w przypadku niskiej skuteczności, czy przestrzegano zasad stosowania produktu zalecanego przez producenta.

  Bardzo często aerozol jest rozpylany do powietrza lub przetwarzanie nie jest metodyczne. Zamiast zwilżania powierzchni produkt jest lekko spryskany, podobnie jak dezodorant.W tym przypadku nie powoduje to koniecznej koncentracji w mieszkaniu, a następnie "Reid" działa nieefektywnie. Karaluchy stają się mniejsze, ale nie znikają całkowicie.

  Pułapki z karaluchów

  Reid pułapki mają inny efekt. Są to plastikowe pojemniki, w których karaluchy mogą bezpiecznie się czołgać. Skład pułapek obejmuje substancję abamektyna. Ten insektycyd nie tylko zatruwa karaluchy, ale także je sterylizuje. Ludność jest pozbawiona możliwości rozmnażania, co prowadzi do jej całkowitej śmierci w mieszkaniu i całym budynku mieszkalnym. Nawet te karaluchy, które same nie zjadły przynęty, są wysterylizowane.

  Reid pułapki nie tylko zatruwają karaluchy, ale także je wysterylizują

  Działanie obiektu trwa do momentu, aż "lokatorzy" rozwiną odporność na ten lek. Dlatego pułapki doskonale radzą sobie ze zniszczeniem karaluchów, nawet gdy inne środki nie działają.

  Zalety pułapek obejmują:

  • łatwość instalacji;
  • skuteczność;
  • czas ekspozycji.

  Warunki użytkowania

  Pułapki są rozmieszczone w miejscach występowania karaluchów. Najlepiej przymocować je do wentylacji, w obszarze zlewu, kosza na śmieci, za ściankami szafek.

  Fakt, że pułapki wciąż działają, możesz łatwo odgadnąć. Pułapki mają przeźroczystą osłonę i dlatego od razu widać, czy trucizna nadal znajduje się w przynęcie, czy nie.

  Ważne uzupełnienie

  Nie należy używać jednocześnie aerozoli i pułapek. Zapach aerozolu odstraszy karaluchy i nie pozwoli im używać pułapek.

  Konsumenci twierdzą, że "Reid" pomaga pozbyć się karaluchów

  Sądząc po recenzjach, pułapki Reida są bardziej skuteczne niż aerozole.

  Proponujemy Ci dowiedzieć się, co oznacza, aby pomóc pozbyć się karaluchów na zawsze.

  Środki ostrożności

  Zatruwając się oparami aerozolu, należy udać się na świeże powietrze, przepłukać nos i oczy, a także umyć skórę, jeśli produkt został na nią nałożony. W tym celu użyj roztworu mydła lub wody z dodatkiem sody i amoniaku. Oczy myte roztworem sody lub po prostu dużo wody. Myj oczy długo - około 10 minut. Następnie można kapać roztworem siarczanu sodu, aby usunąć podrażnienie oka.

  Jeśli objawy zatrucia należy nazwać wymiotami, a następnie wypij 10-15 tabletek węgla aktywnego i środek przeczyszczający. Ale w każdym razie musisz iść do lekarza.

  Jak pozbyć się karaluchów (wideo)

  "Reid" z regularnym użyciem całkiem dobrze pomaga radzić sobie z karaluchami. Lepiej jednak używać pułapek, a nie aerozoli, ponieważ są one bezpieczniejsze dla ludzi i skuteczniej niszczą karaluchy.