Dohloks: insekticide gel od žohara

Jun 2019

Video: DAKNESS. titan down (Jun 2019).

Anonim

W trudnej walce z karaluchy dobrej strony pokazać się dziś insektycydy w postaci żeli. Wśród takich funduszy jedna z najpopularniejszych wśród ludzi może być nazwana żelem od karaluchów Dohloków.

W celu spolszczenia karaczanów na miejscu, żel ten działa bardzo skutecznie. Żel na bazie tłuszczu pozwala mu długi czas do wyschnięcia, a więc czas jego trwania jest dłuższy niż spraye.

Wabiące substancje w kompozycji żelowej są bardziej atrakcyjne dla karaczanów niż w kredkach owadobójczych. Preparat jest w strzykawki z wąskim wierzchołku, który pozwala, aby umieścić go dokładnie i precyzyjnie, a nie tylko poziomo, ale także na powierzchniach pionowych (ścian, zlewozmywaków zagięć, łazience).

Jeśli przeanalizować opinie w Internecie, żel Dohloks jest bardzo skutecznym lekarstwem na karaluchy, które, w połączeniu z wykorzystaniem wygody nadal wygrać mu popularność na rynku.

Recenzja:

Jakie pieniądze nie są dzisiaj oferowane za ich zniszczenie! Próbowaliśmy różnych, ale po żelu spowodowane przez karaluchy z wymownym tytułem „Dohloks” wszystkie cokoły i rur w kuchni 10 lat temu, pasożyty zniknęły (prawdopodobnie w rzeczywistości padły lub uciekły)! Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego efektu, ale teraz polecam to narzędzie wszystkim znajomym.

Vika, Omsk

Gdzie kupić lek od karaluchów Dohloks?

Porównywalnie niska cena pomogła uzyskać krajowe uznanie dla tego żelu. Aby zniszczyć kolonie karaluchów na obszarze około 45 metrów kwadratowych. Będziesz potrzebował jednej strzykawki o pojemności 20 ml z żelem Dohloks.

Cena za opakowanie ze strzykawką Dohlox wynosi około 40 rubli. (który jest bardzo tani, w przeciwieństwie do tego samego Globolu). Kup żel Dohloks może znajdować się na rynku lub w najbliższym supermarkecie, a także w wyspecjalizowanych punktach, takich jak sklepy zoologiczne lub apteki weterynaryjne.

Ocena:

w zasobniku najbliższej stacji metra oznacza karaluchów Dohloks przyciąga mnie swoją ceną i śmieszną nazwą. Po prostu patrząc na dobrym lekarstwem na tych pasożytów, ponieważ nasz wydział hostel był po prostu niemożliwe, aby żyć z ich powodu. W moim pokoju w ogóle, moim zdaniem, okazało się prawdziwym siedliskiem. Początkowo karaluchy nie było widać, ale kiedy osiadł i produkty rozpakowanych przywiezione z domu, że się stało! Wyszli ze wszystkich pęknięć! Już założyliśmy małe dziewczynki i pułapki, kupiliśmy drogie środki, ale nie było z tego żadnego efektu. Nie znaczy, że po użyciu karaluchy Dohloksa zniknęły kolejny dzień, kolejny tydzień, zauważyliśmy te pasożyty w nocy, ale byliśmy szczęśliwi, że ich liczba już zaczęły spadać. Wciąż namawialiśmy dziewczynki z sąsiedniego bloku, aby spróbowały tego żelu, i wkrótce karaluchy naprawdę zniknęły!

AW, Moskwa

Skład żelu

Głównym substancji czynnej żel Dohloks jest fipronil , który jest powszechnie stosowany w medycynie weterynaryjnej (do zwalczania kleszczy i pcheł) i rolnica (do zwalczania szkodników). Ten insektycyd ma dobrą aktywność jelitową i silny efekt kontaktowy na owady.

Jednocześnie nie ma bardzo wysokiego toksycznego wpływu na wysoce zorganizowane stworzenia (na przykład, zwierzęta domowe i ludzie), co umożliwiło szerokie użycie go w różnych środkach z karaczanów, w tym w leku Dokhloks.

Wewnątrz owada fipronil blokuje kwas gamma-aminomasłowy, który determinuje szybkość przejścia impulsów nerwowych. Tak więc ten insektycyd uszkadza układ nerwowy owadów, powodując ich paraliż i śmierć w ciągu 8 godzin.

Muszę powiedzieć, że częste włączanie tej substancji w skład środków do zwalczania szkodliwych owadów doprowadziło do pojawienia się odporności na ich indywidualne populacje. Stąd wynika, że ​​stosowanie żelu Dohloks w rzadkich przypadkach może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Jeśli pożądany efekt nie jest obserwowany lub jest osłabiony, najlepiej wymieniać fipronil z innymi środkami owadobójczymi.

Kupując żel od karaluchów Dohloksa, trzeba zwrócić uwagę na producenta (obecnie oficjalnym dostawcą jest firma "Azurite-Lux"). Na rynku widać podrobione produkty różnych producentów z innymi substancjami czynnymi.

Przywołanie

Dziewczyna twierdziła, że ​​żel "Dohloks" jest najlepszym lekarstwem na karaluchy, adwokatem z własnego doświadczenia. Nie zastanawiając się dwa razy, poszedłem szukać tego cudownego lekarstwa, ponieważ karaluchy po prostu mnie dostały. Już bezskutecznie użyłem do ich zniszczenia sprayu, kilka żeli i pułapek. Znalazłem go w pobliskiej aptece weterynaryjnej. Po otwarciu nie czułem silnego zapachu, zacząłem nakładać żel na obwód kuchni, także za szafkami i za pojemnikiem na śmieci.Ze względu na kolor środek okazał się jasnożółty. Cieszyłem się, że następnego ranka znalazłem kilka martwych karaluchów na podłodze. Przez tydzień wciąż znajdowałem je na podłodze kilka razy. Gdzieś czytałem, że te owady są bardziej przyciągane do wody niż pożywienia, więc zastąpiłem kapiący kran w kuchni za pomocą "Dohloksa". W końcu, za kilka tygodni, nie widziałem żadnych karaluchów w dzień iw nocy. Więc entuzjastyczna reakcja przyjaciela o Dokhloks, do którego początkowo byłem sceptyczny, okazała się prawdą.

Nastia, Khabarovsk

Jak używać żelu Dohloks?

Zgodnie z instrukcjami, lek Dolhoks należy nanosić kropkowaną linią w odstępach 2 cm wzdłuż miejsc podejrzanych o zatłoczenie karaluchów. Jeżeli liczba owadów nie jest zbyt duży, aby ratować, można zwiększyć odległość pomiędzy punktami stosowanych do 4 cm.

Możliwe jest również, aby umieścić Dohloks na kartonowe lub papierowe paski, które następnie są bardzo łatwe do usunięcia. Aktywny efekt żelu pojawia się drugiego lub trzeciego dnia, ale jeśli efekt nie występuje, nie ma potrzeby ponownego stosowania środka, ponieważ czas działania insektycydu utrzymuje się przez 2 miesiące.

Nie bardzo wygodne, że substancja czynna znajduje się w domenie publicznej (w przeciwieństwie do, na przykład, od trujących pułapek), zaleca się zastosowanie środka w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych. Z drugiej strony, według ekspertów, każdy żel z karaczanów, w tym Dohloks, ma silniejszy wpływ na owady niż na pułapki.

Recenzja:

Kiedyś zauważyłem, że karaluchy zaczęły pojawiać się w mieszkaniu. Myślę, że czołgali się od sąsiadów, ponieważ kuchnia i łazienka zawsze są czyste. Umieściłem kilka lepkich pułapek, ale nie było z nich wiele pożytku.Na kardynalne środki w postaci żelu z karaluchów lub aerozolu nie rozwiązano, ponieważ mieszkanie żyło kota. A potem przyjaciel, który ma również kota, powiedział, że jak żel, pomógł jej "Dohloks". Kupił lub kupił następnego dnia tego agenta. Żel znajduje się w strzykawce, a zamiast igły cienką plastikową końcówką. Naciskając tłok takiej strzykawki, wygodne jest nakładanie żelu nawet za listwami przypodłogowymi. Posmarowałem kartonowe paski "Dohloksom" i położyłem je za śmietnikiem i pod łazienką. I umieściłem kroplę żelu na otworach wentylacyjnych. Po prostu powiedz, że przed użyciem "Dohloksa" przeniósł miskę kota na korytarz. Po kilku dniach przestałem zauważać nieproszonych gości w kuchni, nawet w nocy. Aby być wiernym, stał tydzień później, karaluchy się nie pojawiły.

Olga, Petersburg

Przy stosowaniu Dohloks żel, jak w przypadku innych środków karaluchów środkiem owadobójczym w składzie należy przestrzegać pewnych środków ostrożności:

  • do przechowywania już zakupili żel być z dala od narkotyków i środków spożywczych;
  • nanieść produkt w rękawicach, w przeciwnym razie po nałożeniu żelu dokładnie umyć ręce.

Konieczne jest, aby pamiętać, że wraz z wykorzystaniem nowoczesnych Przemysłowej oznacza znaczący wpływ na zmniejszenie liczby owadów będzie także wyeliminować przecieki wody w mieszkaniu, regularne czyszczenie powierzchni w kuchni z akumulacją tłuszczu (w szafie, okap, płyta), przechowywanie żywności w lodówce, oraz zboża i mąkę w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Jeśli masz doświadczenie z użyciem żelu Dohloks kontrolować karaluchy - pamiętaj, aby napisać opinię na dole tej strony.

Jaka jest przewaga żeli od karaluchów nad aerozolami, kredkami i pułapkami?