Uzroci bubašvaba u kući

Februar 2019

Video: Praktična žena - Rešavanje problema akni na licu (Februar 2019).

Anonim

Oglądanie przynajmniej jednego karalucha w domu jest ogromnym rozczarowaniem dla każdej osoby. Wygląd jakichkolwiek owadów w domu nie wróży dobrze. A jeśli mieszkanie ma karaluchy, może przekształcić się w całą katastrofę.

Głównymi gatunkami są czerwone i czarne karaluchy. Przez kilkaset lat żyli ramię w ramię z ludźmi, znacznie komplikując drugie życie. Są to czynniki wywołujące różne choroby, handlarze błotem. Szczególnie niebezpieczne, jeśli w domu są małe dzieci i zwierzęta domowe.

Aby zapobiec pojawieniu się tych owadów w twoim domu, musisz przestrzegać kilku zasad.

  • Po pierwsze, należy systematycznie przeprowadzać czyszczenie na mokro całego pomieszczenia, także w trudno dostępnych miejscach. Gromadzenie się kurzu i brudu przyczynia się do pojawienia się Prusaków i innych owadów.
  • Po drugie, nie wolno pozostawiać żywności i wody w domenie publicznej. Przyciągają uwagę "nieproszonych gości".

Jak karaluchy dostać do domu

wygląd Ścieżki karaluchów w domu kilka z nich:

  • mogą migrować z sąsiadami. Najczęściej karaluchy zmieniają położenie dyslokacji w wyniku przynęty. To znaczy, sąsiedzi, najprawdopodobniej, próbowali się ich pozbyć, ale żywe owady właśnie przeniosły się do innego mieszkania. Jest jeszcze jeden powód migracji owadów. Być może w mieszkaniu sąsiada nie ma już miejsca i żywności dla ludności, więc zajmują duże powierzchnie.Ten sposób pojawiania się jest powszechny w budynkach mieszkalnych.
  • pocztą. Tak, szkodniki mogą dostać się do domu pocztą. Wraz z rosnącą popularnością międzynarodowych przesyłek pocztowych ta metoda stała się bardziej odpowiednia. Karaluch może przypadkowo wejść na paczkę w miejscu wyjazdu lub po drodze, jeśli naruszona zostanie integralność przesyłki. By the way, a więc różnych owadów i rozprzestrzenił się na całym świecie.
  • W zakupach. Dokonując zakupów na rynku spożywczym lub w bazie, należy zachować szczególną ostrożność. Owady przyciągają nieizolowane produkty. Jak można się domyślić, na rynkach i w środkach spożywczych warzywa i owoce mogą zepsuć się na świeżym powietrzu. Karaluchy trafiają do Ciebie w torbie razem z zakupami, dzięki czemu mogą dostać się do domu.
  • W walizkach. Ta metoda najczęściej dotyczy podróżnych. Może się zdarzyć, że z następnej podróży, wraz z miłymi wspomnieniami, możesz przynieść kilka szkodników. Karaluch znajduje się w walizce w poszukiwaniu jedzenia i ciepłego miejsca.

Aby być zaskoczonym, Prusacy mogą migrować nie tylko z jednego mieszkania do drugiego. Mogą to zrobić między domami. Do tego używają kanalizacji, podziemnych sieci telefonicznych. Jeśli karaluchy nadal są widoczne w mieszkaniu, należy natychmiast podjąć działania. Musisz to zrobić tak szybko, jak to możliwe, ponieważ ich liczba szybko rośnie. Im więcej osób pojawi się w domu, tym trudniej będzie się ich pozbyć.

Co zrobić, gdy zauważysz karaluchy

Przede wszystkim musisz zrozumieć, w jaki sposób dotarli do pokoju. W przypadku pęknięć w ścianach lub podłodze należy je natychmiast zamknąć. Jeśli owady już osiedliły się w twoim domu, musisz wyizolować wszystkie produkty, śmieci i wodę.Trzeba to zrobić, aby nie mieli nic do jedzenia. Ale jest mało prawdopodobne, że te środki będą najbardziej skuteczne, gdy owady już osiedliły się w pokoju.

Faktem jest, że mogą one również spożywać materiały niespożywcze, na przykład, tkaniny i papier. Dlatego konieczne jest, aby to zrobić, a mianowicie, aby wyizolować produkty, nawet zanim się pojawią. Jeśli to możliwe, można ustawić niższą temperaturę w pomieszczeniu. Dlaczego to wszystko? Konieczne jest stworzenie dla Prusaków najbardziej niewygodnych warunków życia.

Wreszcie, musimy natychmiast zacząć je eksterminować. Jeśli populacja nie jest zbyt duża, zrobią to łagodniejsze środki walki. Możesz używać aerozoli, pułapek na owady lub żele. Jeśli te fundusze nie pomogą, nie poddawaj się. Najskuteczniejszym sposobem jest zastosowanie radykalnych środków. Na przykład użycie insektycydów najnowszej generacji, bomb dymnych, mikrokapsułek.

Jeśli to nie pomogło, należy skontaktować się ze specjalistami w celu uzyskania pomocy. Wykonują swoją pracę za pomocą profesjonalnych narzędzi. Tutaj niepowodzenie nie może być. Po kontroli szkodników nie będzie miejsca dla owadów. Czasami zdarza się, że jeden zabieg nie może pozbyć się wszystkich karaluchów. W takim przypadku musisz wykonać drugą dezynsementację.

Aby nie dopuścić do pojawienia się szkodników w mieszkaniu, nie zaniedbuj czystości i porządku. Karaluchy tworzą wokół siebie chaos i rozciągają się do miejsca, gdzie już istnieje chaos. Jeśli nadal osiedlili się w twojej przestrzeni życiowej, nie wahaj się. Nie zezwalaj na rozprzestrzenianie się szkodników. Im szybciej rozpocznie się walka z nimi, tym szybciej nadejdzie pozytywny wynik. Nie bój się używać radykalnych środków, używaj skutecznych środków niszczenia.