Upotreba borne kiseline iz žohara

Februar 2019

Video: Praktična žena - Napravite deci ljigavca (Februar 2019).

Anonim

W tej chwili najpopularniejszym środków ludowej jest kwas borowy dla karaluchów. Jak zatruwać karaluchy kwasem borowym? Nie ma jednej recepty czyli każdy może wybrać coś jednostkę do walki z „ich” karaluchami, by odnieść sukces.

Kwas borowy przeciwko karaczanom można stosować w prawie każdych warunkach i dowolnych pomieszczeniach. Ale nawet przy tym stanie, substancja ta ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Z tego powodu konieczne jest uwzględnienie wszystkich wskaźników w celu zrozumienia rozwiązania tej substancji.

Podstawowe właściwości

sam w sobie, jest przedstawiony w postaci białego proszku, ale razmelchonnymi cząstki w postaci płatków. Należy również zauważyć, że takie lekarstwo nie ma żadnego specyficznego zapachu ani smaku. Temperatura topnienia pojawia się w temperaturze około 150 ° C, a mianowicie w chwili substancji drastyczne zmiany zaczynają występować w składzie chemicznym.

W tej chwili naukowcy udowodnili, że rezerwy kwasu borowego w przyrodzie stały się dość ograniczone. Jeśli weźmiemy pod uwagę obecność tej substancji w postaci rozpuszczonej, można ją prześledzić w wodach mineralnych. Jest to proszek, który jest produkowany z kwasu borowego, od dawna uważane za bardziej dobry antyseptyczny. Możesz kupić go w aptekach i używać go do zwalczania owadów, aby pozbyć się ich na zawsze.

Jak kwas pomaga w zwalczaniu karaluchów?

Karaluchy są znane jako owady, a dla nich najsilniejszą trucizną jest właśnie roztwór kwasu borowego. Głównym skutkiem tego owada jest to, że gdy substancja dostanie się do żołądka, zaczyna być transportowana przez krew i przez to uszkodzony jest układ nerwowy. Oznacza to, że występuje paraliż i owad zaczyna umierać z powodu uduszenia.

Oznacza to, że aby to narzędzie działało, karaluch musi połknąć proszek z jajem. Najlepiej, jeśli dawka spożywanej substancji jest maksymalna. Konieczne jest jak największe przyciągnięcie owada do przynęty i zrobienie trucizny, dodanie jaja. Lub użyj innej receptury, aby z niej korzystać z wielką przyjemnością.

Według statystyk, aby pozbyć się jednego szkodnika, trzeba użyć około 3 miligramów gotowego proszku. Oznacza to, że jeden pakiet zawierający 10 gramów wystarczy, aby zniszczyć całą "armię" owadów. Ale jeden pakiet wystarczy na jedną aplikację, ponieważ większość substancji zostanie wykorzystana na nic. Proporcje karaluchów nie będą widoczne, a zatem nie będą jeść.

Jak prawidłowo stosować substancję

Jak już wspomniano wcześniej, aby karaluch jadł mieszaninę kwasu borowego i jaj, powinien być do niej przyciągnięty. Oznacza to, że przynęta na karaluchy jest umieszczana bezpośrednio w tych miejscach, gdzie jest stała ich akumulacja, dzięki czemu można ją wycofać o wiele szybciej.

Najbardziej prymitywną metodą jest po prostu rozłożenie koralików boru z karaluchów wokół muszli, a także w bezpośrednim sąsiedztwie muszli klozetowej. Dzieje się tak, ponieważ w takich miejscach karaluchy piją wodę.A w tej "pitnej" wodzie dla nich przygotowana zostanie mieszanina trucizny.

Ta akcja powinna przynieść rezultaty, większość karaluchów zostanie zabita zatrutą wodą, a druga część opuści pokój. Ale nie jest, oczywiście, i takie przykłady, kiedy maksymalne zanieczyszczenie pomieszczeń, w tym przypadku, przygotować przynętę w postaci kulek karaluchów dla lepszej ekspozycji i zwalczania szkodników.

Przepisy

Aby pozbyć się owadów, nie ma jednego przepisu na takie przynęty. Rozważmy niektóre z najbardziej proste, które można przygotować w domu:

  • Receptura 1. Należy podjąć surowe żółtko i wymieszać około 50 gramów kwasu borowego. Następnie dokładnie wymieszaj jajko i proszek, aż do chwili, gdy uformuje się owsianka o gęstej konsystencji. Ten ludowy środek jest najbardziej popularny i działa bardzo szybko.
  • Przepis 2. Przygotuj następujący roztwór: proszek jest mieszany ze sproszkowanym cukrem i mąką w stosunku 1: 1: 1, a następnie partiami na wodzie aż do uzyskania testu.
  • Przepis 3. Jeden ziemniak powinien być ugotowany i obrany. Zagotuj jajko, aby usunąć z niego skorupę. Pierwszy i drugi składnik są puree, a do tej konsystencji dodaje się kwas borowy w proszku - 1 łyżka stołowa.

Z każdej z powyższych mieszanek po przygotowaniu powinny powstać kulki, które następnie trzeba rozszerzyć w miejscach, w których karaluchy były widziane. Jajka gotowane i ziemniaki to najlepsze przynęty. Należy jednak zauważyć, że w chwili obecnej należy uważnie monitorować, czy żadne produkty nie pozostają na otwartej powierzchni.

Najlepiej jest zluzować przed karaluchy wydać dobre sprzątanie pokoju, w tym samym czasie czyszczenia podłogi, nie tylko w pobliżu mebli i we wszystkich biurkach i stołach.

Oczywiście, nawet przy użyciu kwasu borowego, nigdy nie uzyskasz pełnej pewności, że możesz na zawsze pozbyć się owadów. Są karaluchy, które znajdą wiele sposobów na zdobycie jedzenia i wody. Ale wciąż istnieje korzyść z takiego narzędzia, ponieważ pomoże pozbyć się szkodników nawet na chwilę.

Czy na kwas borowy niekorzystny wpływ na organizm ludzki

Nawet przy stosunkowo wysokiej toksyczności kwasu borowego może z całą pewnością powiedzieć, że ciało ludzkie lub zwierzę, ten proszek nie zrobi żadnej krzywdy. Należy również zauważyć, że narzędzie to nie tylko pomaga w eliminacji szkodników, ale również do celów leczniczych dla szybszego gojenia ran. Dlatego ten produkt jest prawie całkowicie bezpieczny dla ludzi.

Innymi słowy, nawet jeśli losowe zwierzę zjada roztwór kwasu borowego w postaci przynęty, który został przygotowany dla owada, to w każdym razie nie zagraża mu śmiertelne, to samo odnosi się do ludzi.

Gdzie kupić kwas borowy

Obecnie taki lek, jak kwas borowy, jest sprzedawany w aptece. Jeśli karaluchy w pokoju dużo, to lepiej od razu do materiału wyjściowego w celu przygotowania truciznę z żółtkiem i w dużych ilościach, a zatem w krótkim czasie może skończyć walkę przed owadami.

Nawet jeśli spojrzeć na wszystkie nowoczesne narzędzia, że ​​„obietnica”, aby bardzo szybko pozbyć lokatorów mieszkań z takich szkodników, to lepiej, aby zatrzymać wybór na kwas borowy jako narzędzie do tego okresu najbardziej skutecznie pomaga usunąć szkodniki.