Načini oslobađanja od mrava u stanu

Jun 2019

Video: UKOLIKO IMATE OVU BILJKU U KUĆI, ODMAH JE IZBACITE, EVO I ZAŠTO! (Jun 2019).

Anonim

Mrówki w mieszkaniu są dostarczane wiele niedogodności mrówki w mieszkaniu są dostarczane wiele niedogodności. Często pojawiają się na wiosnę. Owady wolą przychodzić w grupach, nie jest łatwo je wydobyć, ale jest to możliwe.

Sposoby penetracji

Aby pozbyć się mrówek w mieszkaniu, musisz zrozumieć, skąd pochodzą. Pasożyty domowe lub faraonowe żyją w mieszkaniu przez cały czas. Kochają ciepło, po prostu nie mogą spędzić zimy na ulicy. W mieszkaniu są one uruchamiane z następujących powodów.

 • Zanieczyszczenie piwnic lub pomieszczeń sąsiadów. Szkodniki właśnie szukają nowych miejsc do organizowania gniazd. Często przychodzą do mieszkania przez zsypy śmieci, wentylację.
 • Możesz zabrać macicę lub gniazdo razem z urządzeniami gospodarstwa domowego, meblami, żywnością.
 • Jeśli mrówki są złodziejami, no wiesz, pochodzą z piwnic lub z ulicy. Takie gatunki rzadko tworzą kolonie i działają same. W domu mogą być owady-korniki, często spotykają się w zaniedbanych pomieszczeniach.

Jeśli hodowane mrówki, wiesz, oni przyszli z piwnicy lub na ulicy

rodzaje leków i ich zastosowanie

Jak widzę mrówki z mieszkania? Istnieje wiele różnych sposobów. Co lepiej jednoznacznie stwierdzić, lek wybierany jest w oparciu o wymagania dotyczące bezpieczeństwa, warunków użytkowania, pilności procesu i budżetu. Wszystko, co oferuje rynek, można przeanalizować pod kątem wielu cech.

Mrówki w mieszkaniu boją się następujących środków, w malejącej kolejności siły zatrucia:

 1. Nie wiesz, jak radzić sobie z mrówkami? Pomocne będą aerozole owadobójcze . Dają efekt w ciągu kilku godzin. Jest to jednak tymczasowe. Używanie aerozolu może zniszczyć działające mrówki, ale nie gniazda. Dlatego liczba jest szybko przywrócona. Ale jeśli znana jest lokalizacja gniazda, stosuje się aerozole.
 2. Walka z mrówkami domowymi może się odbywać za pomocą żeli. Dają wynik, nawet jeśli nie wiadomo, gdzie znajduje się macica i gniazdo. Co powinienem zrobić? Po prostu zastosuj krople środka w miejscach owadów. Mrówki są zainteresowane kroplami żelu i przenoszą je na macicę jako przysmak. Owady można wycofać na okres 2-8 tygodni.
 3. Każdy wie, jak pozbyć się mrówek za pomocą specjalnych ołówków . Dany środek daje dobry efekt.
 4. Jeśli są pasożyty, możesz użyć środków ludowej. Efekt daje kwas borowy, mąka kukurydziana, drożdże, boraks.
 5. Mrówki w mieszkaniu znikną, jeśli umieścisz specjalne pułapki . Jednak nie wszystkie narzędzia tego typu są dobre, ale wysoce skuteczne ultradźwięki oznaczają na przykład Odrzucanie pestki . Możesz przeczytać więcej na ten temat na tej stronie.

Żele

Jak pozbyć się mrówek w najprostszy sposób? Zastosuj żele! Po prostu nałóż kilka kropel na ściany i rogi. Wydajność jest dość wysoka. Musimy poczekać kilka tygodni.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się mrówek, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Przeczytaj więcej tutaj …

Żel "Fas" dobrze pomaga od czerwonych mrówek

Najpopularniejsze typy:

 • Globol (Niemcy). Jak zdobyć mrówki? Wystarczy nałożyć produkt na ściany. Jedna kropla może zabić 500 osób.
 • "Fas" . Jeśli istnieją pasożyty, warto skorzystać z tego narzędzia. Szczególnie dobry z czerwonych mrówek.
 • Raptor . Małe owady nie pojawiają się w mieszkaniu, jeśli używasz żelu "Raptor".

Aerozole

Jak radzić sobie z mrówkami domowymi z aerozolami? Spryskaj chmurę substancji na pasożyty. Trucizna wpadnie w spiralę, zostanie wchłonięta przez zasłony ciała.

Popularne oznacza:

 • Małe owady nie tolerują "Raptor" . Skład sprayu to Deltamethrin, Cypermethrin i Butoxide Piperonyl. W tym przypadku nie ma nieprzyjemnego zapachu.
 • "Walka" . Zniszczenie mrówek domowych w tym przypadku jest skuteczne i szybkie. Nieprzyjemny zapach jest nieobecny.
 • Najazd. Co zrobić, jeśli występują pasożyty? Użyj "Reid"! Lek ten szybko poradzi sobie z problemem. Jednak niektórzy konsumenci uważają, że nie jest tak skuteczny, jak opcje przedstawione powyżej.

Aerozole są najskuteczniejsze w zwalczaniu mrówek

Pułapki

Co zrobić, jeśli mieszkanie jest zajęte przez pasożyty domowe? Umieść pułapki wypełnione trucizną owadobójczą. Często są to plastikowe pojemniki z przynętą. Zwierzęta i dzieci nie mogą się do tego dostać. Najpopularniejsze warianty to: "Combat SuperAttack" i "Raptor".

Pozbywanie się mrówek przez domy z wyładowaniami elektrycznymi lub naklejkami nie ma sensu. Zniszczą pracujące osobniki, ale macica powtarza potomstwo raz po raz.

Pułapki zniszczyć tylko mrówki robotnice

Ołówki i proszki

Jak zniszczyć domu mrówek niedrogiego? Użyj ołówków lub kurzu. Ich stosowanie nie różni się od stosowania żeli. Jednak skuteczność nie jest tak wysoka, jak w przypadku aerozoli. Mrówki mają tendencję do nie jeść kredę i trawie, pogrążone w obiekcie.

Nasi czytelnicy polecają!

Aby pozbyć się mrówek, nasi czytelnicy doradzają odrzutnik Pest-Reject. Działanie urządzenia oparte jest na technologii impulsów elektromagnetycznych i fal ultradźwiękowych! Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych.

Czytaj więcej …

Brownies pasożyty mają negatywny stosunek do następujących środków:

 • Crayon "Masza" . Z jego pomocą narysuj linie na meblach, ścianach, w miejscach, gdzie często pojawiają się owady. Skład leku jest stale aktualizowany przez producenta, co eliminuje uzależnienie od mrówek.
 • Złocienie . Jeśli nie wiesz, jak zabić mrówki, spróbuj feverfew. Produkt ma naturalny skład: posiekane kwiaty rumianku zawierające najsilniejszy środek owadobójczy.

Jak pozbyć się mrówek (wideo)

Tradycyjne metody

Aby zniszczyć mrówki w mieszkaniu przy użyciu środków ludowej. Mali pracownicy powodują wiele problemów, ponieważ dostają się do różnych produktów, nieuchronnie je psując. Dlaczego folkowe sposoby stosowania są lepsze? Faktem jest, że preparaty chemiczne zawierają trujące substancje, które mogą dostać się do ludzkiego ciała. Naturalne środki zaradcze nie mają takich wad.

Możesz zatruć owady na różne sposoby:

 • używając metod odstraszających;
 • ograniczenie dostępu do określonych miejsc;
 • niszczenie pojedynczych mrówek;
 • praca nad kolonią.

Repellers metody

W tym przypadku, należy wykonać następujące czynności: pasożyty nie mogą tolerować silne zapachy, więc używać różnych roślin - cynamon, estragon, czosnek. Liście tych gatunków są rozmieszczone w miejscach, gdzie mrówki często przechodzą. Czosnek pocierać różne powierzchnie. Nie do pokonania przeszkodą dla owadów jest pasek oleju słonecznikowego.

Mrówki nie tolerują silne zapachy, więc używaj wrotycz pospolity

Nakładanie Access

Jak widzę mrówki z mieszkania? Ogranicz dostęp do wody i żywności. Przechowuj produkty w zamkniętym pojemniku. Zlew należy wytrzeć do sucha, można wylać pasek oleju słonecznikowego wzdłuż jego konturu. Ważne jest, aby w kuchni nie było żadnych okruchów ani rozlanych potraw. Po pewnym czasie zauważysz, że liczba owadów znacznie się zmniejszy.

Jak zniszczyć kolonię

Co zrobić, aby pozbyć się rodziny mrówek? Użyj kwasu borowego. Działa na chitynową pokrywę owada, jedząc ją. Pracownicy przynoszą truciznę do mrowiska i zarażają innych. Ale sam kwas borowy nie jest atrakcyjny, więc powinieneś robić przynętę z jego użyciem.

Mrówki chcesz ograniczyć dostęp do pożywienia i wody

Przepisy przynęt

 1. Zrób farsz i dodać kwas borowy w nim.
 2. Wyjmij żółtko z twardego jajka na twardo i ugotowane ziemniaki. Konieczne jest zmielić oba składniki, dodać kwas borowy i łyżkę cukru. Następnie możesz uformować kule i umieścić je na ścieżkach mrówek.
 3. W równej objętości weź cukier i kwas borowy. Rozcieńczyć wodą. Wylej spodki i umieść je w miejscach, w których zazwyczaj przebywają mrówki.

Oferujemy również przeczytanie artykułu na naszej stronie internetowej, który opisuje, w jaki sposób można pokonać mrówki środkami ludowymi.

Środki ludowe dla mrówek (wideo)

Środki zapobiegawcze

 • Co zrobić, aby zapobiec pojawianiu się pasożytów domowych? Zapobieganie obejmuje utrzymanie czystości w domu. Należy również zachować czystość w toalecie i łazience.
 • Kosz na śmieci należy wyjmować co najmniej raz dziennie. Pamiętaj, aby usunąć okruchy ze stołu. Regularnie czyść kuchenkę.
 • Co jeśli masz zwierzęta? Zmieniaj jedzenie i wodę co najmniej raz dziennie. Od podłogi do karmienia zwierzę jest surowo zabronione! Jeśli nadal rzuciłeś kawałek jedzenia na podłogę, zetrzyj podłogę.
 • Produkty luzem należy przechowywać w puszkach z pokrywką. Zaleca się również, aby wszystko zostało zrobione tak, aby nie było kropel wody na zlewu i płytki w nocy, aby mrówki nie mogły się upić.
 • Ważne jest, aby wiedzieć, że mrówki mogą pełznąć od swoich sąsiadów, więc powinieneś wytłumaczyć im, jak ważna jest profilaktyka.

Mrówki przychodzą tylko do tych mieszkań, w których mają dla nich jedzenie i wodę. Aby je zwalczać, stosuje się środki owadobójcze i środki ludowe. Najlepszy efekt obserwuje się w przypadku chemikaliów, preparaty ludowe są bezpieczne dla ludzi. Wybór należy do ciebie, ale najlepiej stosować środki zapobiegawcze, aby owady chodzić po domu.