Šta buhe se boje - ono trava strah od buha

Jun 2019

Video: Suspense: An Honest Man / Beware the Quiet Man / Crisis (Jun 2019).

Anonim

Kiedy zobaczył ciało swojego ukochanego kota całej armii „Flea”, nie każda dziewczyna weźmie go jako normalnego zjawiska. Ale w tym nie ma nic strasznego, w naturze wszystko jest zrównoważone. Stworzyła pasożyty, które żywią się krwią ssaków, nie jest tak prosta. Wraz z owcami posilającymi się krwią są osoby, które czerpią korzyści z istnienia takich pasożytów. Dlatego trzeba umieć radzić sobie z owadami pasożytniczymi, chroniąc ich zwierzęta domowe.

Jakie pchły boją się w domu?

Wiadomo, że pchły boją się ostrego zapachu. Przeraża ich system nerwowy, powodując paraliż poszczególnych części. Z tego powodu pchły nie mogą się poruszyć, a następnie umrzeć. Gdy stężenie insektycydu jest silne, śmierć następuje bardzo szybko, przez kilka dziesiątek sekund. Jeśli owad słyszy za niemi nieakceptowany zapach, to nie skacze na ofiarę, z której emanuje. Po przetworzeniu w mieszkaniu białe podłogi, kurz, ocet, silny detergent zapach, krwiopijne owady starają się wycofać z tych pomieszczeń.

Czy pchły boją się wody?

Pchły nie testują przed zwykłą wodą (bez szczególnego zapachu) przerażenia. Boją się wody, co prowadzi do uduszenia. Gdy właściciel czyści swoje zwierzę z wody w basenie, nawet bez użycia specjalnego szamponu, krew-ssanie śmierć w wodzie. Obróbka pomieszczeń wodą (częste mycie podłóg, rogi natryskowe wodą) nie doprowadzi do pomyślnych wyników.Woda, o smaku nieprzyjemnego zapachu dla pcheł, odstraszy lub sparaliżuje pasożyty.

Czy ziemskie pchły boją się mrozu?

Bloodsuckers reagują gwałtownie na zmiany temperatury otoczenia, szczególnie w kierunku zimna. W niskich temperaturach (od -10 st.) Samice przestają składać jaja, a nowe nie pojawiają się z kokonów. Zimno przy temperaturze -15 stopni. staje się krytyczny dla "hordy pchły". Owady próbują opuścić takie pomieszczenia. Na zimno, samice nie potrafią złożyć jaj, kokony leżą bez rozwoju. Ponieważ wielu właścicieli "zamraża" rzuca, kurniki kurcząt, pozostawiając je do wietrzenia w mroźną pogodę.

Czy pchła jest tak przerażona?

Mydło smołowe o specjalnym zapachu nie lubi podskórnej krwi w żadnej formie. Myte podłogi odstraszają pasożyty. To prawda, że ​​ten zapach nie jest zbyt popularny wśród ludzi. Pies lub kot, umytych smolistym mydłem, pozostanie przez pewien czas bez pasożytów, ich larw, jaj. Dlatego konieczne jest przemywanie wodą mydłem smolistym lub bielonym, gdy zwierzę śpi. Aby całkowicie pozbyć się pasożytów, należy powtórzyć procedurę kąpieli z silnie pachnącym środkiem kosmetycznym.

Jaki jest zapach pcheł u zwierząt?

Nauka i produkcja nie stoją w miejscu, wymyślając wszystkie nowe leki zwalczające pasożytnicze owady. Pchły u kotów w domu obawiają się działania:

 • obroże;
 • specjalne krople są stosowane do kłębu;
 • Spraye rozpylane na płaszczu kota lub psa;
 • szamponów dla kotów, psów;
 • proszki, proszki, tabletki.

Te preparaty są wytwarzane na podstawie różnych inkluzji:

 • Dichlorofos, Carbophos, DDT, Chlorophos;
 • Pyretyny i pyretroidy - nisko toksyczne środki owadobójcze dla zwierząt stałocieplnych pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, ale niedopuszczalne z powodu krwioplucia;
 • Fipronil i Imidokloprid - najnowszy środek, nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt oraz nietolerancyjny dla pasożytów.

Fenotrina, Permetryna, Cypermetryna, Ethofenprox, Deltametryna są klasyfikowane jako nisko toksyczne insektycydy. Należą do nich w raptor FAS oznacza owadobójczy Medilis-Tsiper poszczególne kołnierze pasożytów, krople sztaby, Tsipam, Sentry różnych dawek.

Fipronil, Imidicloprid są uważane za nieszkodliwe dla ssaków, ale śmiertelne dla pasożytów. Takie substancje są zawarte w pierwszej linii krople i spraye, Hartz, Bolfo, Advanteydzh, Biafar, bariera, obroże Hartz, szampony Mr. Pocałuj, Rolf Club.

Jakiego rodzaju trawy boją się pchły?

"Inwazja pcheł" może zostać zastraszona przy pomocy ziół, roślin, owoców, produktów. Owady krępujące się boją się zapachu:

 • zioła wrotyczu;
 • Artemisia;
 • mięta;
 • eukaliptus;
 • pelargonii;
 • goździków;
 • rumianek;
 • Lawenda;
 • Tymianek lub inne zioła.

Zioła te można umieścić pod dywan na podłodze, rozłożone na rogach, aby spędzać czas w całym pomieszczeniu, umieścić w bukiety, kompozycje kwiatowe zrobić. Biorąc pod uwagę to, co zapach nie jest jak pchły, należy pamiętać, że pasożyty nie podoba się zapach olejków eterycznych, liść laurowy, cytrusów, jałowca, sosna, świerk, liści orzecha włoskiego.

Czy pchły boją się wybielacza i bieli?

Krwawiące owady boją się zapachu bielenia i bieli. Ten zapach blokuje ich układ nerwowy, paraliżuje ruch. Czasami pasożytowi udaje się odskoczyć od takiego zapachu, ale większość osób umiera. Podłogi umyte dodatkiem wybielacza zapewniają dobrą dezynfekcję pomieszczenia. Ponadto należy umyć pościel zwierzęcia, łóżko na łóżku z dodatkiem bieli. Odkurzacze wykonują dobrą robotę.