Što znači najefikasniji u borbi protiv vaši

Jun 2019

Video: Kako da upotrebite ljusku jajeta u borbi protiv štetočina u bašti (Jun 2019).

Anonim

Head wszy - są małe owady, które są często pasożytnicze wszy ludzkiej - to małe owady, które pasożytują powszechnie człowieka. Często mylone są z pchłami, które żyją tylko na zwierzętach. Wszy są zaraźliwe i mogą zacząć się u każdego człowieka, dobro osoby nie odgrywa żadnej roli. Pasożyty żywią się krwią ludzką i wolą osadzać się na często mytych włosach. Nie jest łatwo je wydobyć, ale jest to możliwe.

Rodzaje leków przeciwko wszy

Leczenie owadów może odbywać się za pomocą różnych środków zakupu. Najłatwiej jest pozbyć się pasożyta cieśli lub łono. Łuszczenie łonowe objawia się w ciągu 5 dni. To reakcja na ukąszenia. Jaja owadów nie mogą być usunięte, ponieważ trudno je zobaczyć gołym okiem.

Optymalne leczenie wszy - stosowanie aerozoli. Są po prostu spryskane na skórę głowy. Substancje zawarte w aerozolach są niebezpieczne zarówno dla wszy, jak i jaj.

Optymalne leczenie wszy - stosowanie oprysków

jest zazwyczaj tylko jedno rozpylenie w domu, a wszy zniknęły. Trochę trudniej jest usunąć owady z głowy. Wcześniej sądzono, że w walce z wszy pomaga w obcinaniu włosów. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli włosy nie są zbyt długie, fryzura nie ma sensu.

Wszy są dobrze traktowane preparatami:

 • maści (Nittifor);
 • szamponów ("Paranit");
 • Spraye ("Para-plus", "Full-Marks").

Użyj leku zgodnie z instrukcjami. Leczenie często polega na stosowaniu leku na włosach, a następnie płukaniu. Można wnioskować o pasożytach i metodach ludowych.

Najbardziej skuteczną substancją jest nafta. Głowica przetarł i pokryta ręcznik pomocą

Tradycyjne metody

Korzystanie naftę

Najskuteczniejszym substancja - nafta. Głowa jest potarta i przykryta ręcznikiem. Należy zauważyć, że tej metody nie można nazwać bezpieczną, ponieważ nafta jest produktem naftowym. Ale w porównaniu z innymi substancjami z ropy naftowej jest mniej toksyczny.

Możesz dowiedzieć się bardziej szczegółowo, jak pozbyć się wszy nafty, czytając odpowiedni artykuł na naszej stronie internetowej.

„dichlorfosu” - Soviet drodze

Czasami leczenie odbywa się ludowe sposoby „dichlorfosu”. Środki owadobójcze są w stanie uratować człowieka przed wszelkiego rodzaju owadami. Obecne narzędzie jest aktywnie wykorzystywane w życiu codziennym i podczas pracy w rolnictwie. Przygotowanie takiego planu paraliżuje system nerwowy pasożytów, w wyniku czego giną owady. Ale zanim zastosuje się lekarstwo, warto pomyśleć o konsekwencjach. zatrucie, które występuje, gdy użytkownik zdecyduje się traktować powyższe substancje ludowe mogą wystąpić objawy, takie jak:

 • utrata przytomności;
 • wymioty;
 • wysypka;
 • zawroty głowy;
 • drgawki.

Vertigo - jeden z objawów zatrucia, „dichlorfosu”

Objawy preparatu przeciwko wszom nastąpić natychmiast lub po 7 godzinach po kontakcie ze skórą.

Używanie alkoholu

Jaka jest najskuteczniejsza lekarstwo na uciążliwe wszy? W leczeniu pediculozy mogą występować różne sposoby, ale najczęściej alkohol.Od pediculosis pomaga maska ​​do włosów wykonana w 96 procentach z alkoholu. Leczenie metodami ludowymi jest następujące: substancja jest stosowana nie tylko na włosy, ale także na skórę. Następnie załóż plastikową torebkę i odczekaj 30 minut - godzinę. Podobna metoda przeciwko wszy doprowadzi zarówno wyobrażenie, jak i gnidy. Po pracy zmarłych pasożytów należy czesać grzebień.

Możesz wyłowić owady i zdobyć je, ale na skórze może powstać oparzenie. Alkohol może również pogorszyć strukturę włosów. Wdychanie oznacza, że ​​można poparzyć górne drogi oddechowe, dlatego nie zaleca się leczenia pediculozy.

Po masce alkoholu, martwe pasożyty powinny być czesane za pomocą grzebienia

Skuteczny ocet stołowy

Wspólny ocet może pomóc wszy. Wystarczy umyć sobie głowę. Skuteczne leczenie wszy jest przygotowywane w następujący sposób: 2 łyżki substancji rozcieńcza się w szklance wody. Wszy w tym przypadku nie umrą, ale lek rozpuści klej, którym są przywiązane do włosów. W rezultacie po prostu zostaną zaczarowani. Leczenie metodami ludowymi ma pewne wady - może pojawić się swędzenie, oparzenie skóry i łupież.

Metody domowe

Połączenie metod czesania i farmacji jest dobre dla wszy w domu, można stosować metody ludowe. Od herbów dobre recenzje otrzymują takie produkty jak "RobiComb", "AntiV" i "LiceGuard". Odległość między zębami grzebieni jest tak mała, że ​​tylko włosy mogą przejść między nimi, a wszy i wszy nie, co pozwala na ich usunięcie bez problemów.

Możesz użyć elektronicznej wersji "RobiComb". Uzdrowienie z pasożytów w tym przypadku następuje po porażeniu prądem.

Metody zwalczania wszy (wideo)

Kombinacje różnych leków idealnie pasują do siebie. Możesz je kupić w aptece. Najlepszym lekiem są chemiczne środki owadobójcze:

 • "Fention";
 • "Permetryna";
 • "Fenotrin";
 • "Malation";
 • "Sumitin".

Mają działanie neurotoksyczne na organizm pasożyta, wszy giną. Środek może również działać dławiąco, duchy zatykają się. Najbezpieczniejszymi opcjami są "cyklometikon" i "dimetikon". W wyniku ich działania, wszy są unieruchamiane i odwadniane. Jeśli boisz się insektycydów, możesz użyć metod ludowych.

Najpopularniejsze chemikalia stosowane w leczeniu wszy

 • „nit-free” („dimethicone”) - olej, który może być stosowana na suche włosy;
 • "Pediculum-ultra" (olejek anyżu anyżowego) - spray, na włosy trzymany przez pół godziny;
 • "Chigiya" (substancja czynna - permetryna) - szampon na włosach utrzymuje się przez 10 minut;
 • "Reed" (permethrin) - szampon, pozostaw na włosach przez 10 minut;
 • „Spregal” (substancja - esdepalletrin) - natryskowo na skórę wynosi 12 godzin;
 • "Pedilin" - żel, szampon lub emulsja;

Odległość między zęby grzebieni są tak małe, że między nimi nie może przejść gnidy i wszy, to pozwala na oglądanie ich bez problemów

 • „Wszy Straży” - szampon jest stosowany na suche włosy i pozostawić na 5 minut;
 • "Rosh Tov" - rozpylać, nanieść na skórę i wysuszyć włosy, pozostawić na 15 minut - 8 godzin.

Cechy wyboru leku dla niektórych osób

Trudno jest usunąć pasożyty z kobiet w ciąży, dzieci i alergii. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Obróbka większości produktów chemicznych jest zabroniona ze względu na ich wysoką toksyczność.Tak więc wiele substancji opiera się na substancji takiej jak permetryna. Leczenie takimi środkami jest zabronione kobietom w ciąży i karmiącym, a także dzieciom poniżej 5 lat.

Każdy lek należy do jednej z grup w skali FDA (skala zagrożenia). Według niej, lekiem permetryny jest grupa B. Oznacza to, że testy w tym przypadku zostały przeprowadzone na ciężarnych zwierzętach, to znaczy, że bezpieczeństwo leku dla osoby nie zostało udowodnione. Wycofaj pasożyty za pomocą substancji z grupy B, ale nie możesz ich używać dla dzieci. Permetryna jest tylko mniej aktywnym pestycydem. Preparaty z wielu wszy o zawartości fenotryny i pyretryny mają podobne właściwości.

Nalewki roślinne i produkty mogą być używane w domu. Ale nie wszystkie z nich są odpowiednie dla alergików i kobiet w ciąży. Wszy nie można usunąć za pomocą nalewki alkoholowej - jest to niebezpieczne. Stosowanie tego leku może niekorzystnie wpływać na zdrowie dziecka i mamy.

Wszy znikną, a jeśli użyjesz elektrokomponentu

Nie zaleca się także stosowania pestycydów. W domu możesz zatruć się parami nafty, trującymi substancjami i alkoholem.

Optymalny sposób - mechaniczne usuwanie pasożytów za pomocą grzbietów. W tej chwili wszy mogą być wykonane z różnych materiałów. Technika czesania również jest inna. Przed usunięciem pasożytów upewnij się, że grzebień jest odpowiedni do rodzaju włosów. Wybierz produkty bez odprysku. Zaleca się leczenie kobiet w ciąży w celu wykonywania grzebieni "Liceguard", które mają wygodne uchwyty. Do leczenia w domu produkt powinien być w ciągu tygodnia.

Wszy znikną i jeśli użyjesz grzejnika elektrycznego.Nie tylko grzebie, ale także niszczy gnidy i dorosłych pasożytów fizycznie. Produkt jest dość dobry, nie jest wymagane żadne dodatkowe przetwarzanie. W przypadku używania go w domu wyklucza się wyciąganie włosów, ponieważ zęby grzebienia są dość rzadkie.

Jak pozbyć się wszy (wideo)

Zalecamy również przeczytanie artykułu "Wszy w dzieciństwie: jak bezpiecznie i szybko".

Wszy można usuwać na różne sposoby. Aby je wyprowadzić, okazałyby się grzebienie, insektycydy, metody ludowe. Którędy wybrać, każdy decyduje sam.