Šta da koriste narodne lekove bubašvaba u stanu

Jun 2019

Video: Ovo je NAJJEDNOSTAVNIJI TRIK kojim ćete se riješiti KOMARACA I MUHA u kući i napolju! (Jun 2019).

Anonim

Istnieje wiele dość skuteczne środki w celu doprowadzenia karaluchy bez użycia chemicznych środków owadobójczych. Najczęściej są to tak zwane środki ludowe. To przed ich zastosowaniem przynieść jak największą czystość mieszkania i utrzymania go, aby ograniczyć dostęp do jedzenia i do izolowania dostęp do śmieci bardzo ważne.

Jakie są środki zaradcze ludowe kontrolujące karaluchy

Najbardziej znanym i stosunkowo skuteczne zawierać: Wybór

Nasze czytelników! W walce z karaluchami nasi czytelnicy doradzają odstraszaczowi Pest-Reject. Technologia elektromagnetyczna i ultradźwiękowa o 100% wydajności radzi sobie z karaluchami, robakami i innymi owadami. Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Więcej tutaj …

 • Odszranianie domu lub mieszkania;
 • Kwas borowy lub boraks;
 • Rośliny i środki na ich podstawie: feverfew, liść laurowy, piołun i inne;
 • Substancje o silnym i ostrym zapachu: amoniak, nafta, spirytus metylowany i terpentyna;
 • Mąka w połączeniu z gipsem lub alabastrem;
 • Pułapki domowej roboty.

Wskazane jest, aby walczyć w sposób powszechny, gdy w domu przebywają małe dzieci i zwierzęta domowe, gdzie leczenie chemikaliami może mieć negatywny wpływ. Natychmiast trzeba wspomnieć, że środki ludowe nie dadzą takiego samego efektu jak użycie specjalistycznej chemii.Jednak przy niewielkiej populacji owadów lub jako środek zapobiegawczy, jest to tańszy i skuteczniejszy sposób usuwania lub ochrony mieszkania przed szkodnikami.

Ponadto możliwe jest łączenie środków krajowych poprzez zwalczanie, to znaczy jednoczesne stosowanie kilku metod.

Odmrażanie pomieszczenia

Odmrażanie jest najskuteczniejszym środkiem ludowym, znanym nawet w czasach starożytnych.

Karaluchy pochodzą z tropikalnych szerokości geograficznych, więc mogą przetrwać tylko w stosunkowo wąskim przedziale temperatur i są zupełnie nieprzygotowane do niskich temperatur, a jeszcze bardziej do mrozów. Aby zniszczyć karaluchy do temperatury -5 stopni, z nią w połowie owada umiera. Ale to nie znaczy, że nawet najmniejsze mrozy mogą je zabić, owady nie będą siedzieć i czekać na śmierć, ale przeniesie się do cieplejszych miejsc, wracając później. Dlatego efekt penetracji pomieszczenia do temperatury -10 stopni daje większy efekt, w którym śmierć Prusaków następuje w ciągu 2 minut.

Konieczne jest stworzenie przeciągu w mieszkaniu, aby zimne powietrze docierało do trudno dostępnych miejsc i całkowicie zamrozić całą objętość pomieszczenia. W tym przypadku temperatura na ulicy powinna wynosić -12 stopni i mniej, ponieważ ściany nadal utrzymują ciepło i otrzymują część od sąsiadów. Mieszkanie z otwartymi oknami należy pozostawić na 3-5 godzin.

Wadą tej metody jest możliwość uszkodzenia sprzętu (pojawi się kondensacja, gdy mieszkanie zostanie rozgrzane po spojrzeniu) i tapeta (może "pop" i oderwać ściany). Ale najpoważniejsze konsekwencje mogą powstać w przypadku systemu ogrzewania i rur. W przypadku, gdy mieszkanie ma indywidualne ogrzewanie, należy je wyłączyć i pozwolić, aby rury ostygły przez chwilę.W przypadku centralnego ogrzewania możliwe jest owinięcie rur szmatami, pianką gumową lub innymi izolatorami cieplnymi, ale jest to dość ryzykowna metoda, nie zaleca się jej stosowania w ekstremalnych warunkach.

NASZE CZYTELNICE POLECAMY! W walce z karaluchami nasi czytelnicy doradzają odstraszaczowi Pest-Reject. Technologia elektromagnetyczna i ultradźwiękowa o 100% wydajności radzi sobie z karaluchami, robakami i innymi owadami. Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Więcej informacji tutaj …

Kwas borowy lub boraks

Kwas borowy i boraks są niemal identycznymi substancjami i działają w podobny sposób. Możesz kupić kwas borowy w aptece za niską cenę, wiertło służy jako topnik do lutowania, więc można go znaleźć na rynku radiowym. Po spożyciu karalucha kwas borowy blokuje impulsy nerwowe i niszczy system nerwowy, co prowadzi do paraliżu i śmierci karalucha. Jest to dość skuteczna metoda, ale złożoność jej zastosowania polega na tym, że owad musi ją jeść. Sam proszek nie ma zapachu ani smaku, dlatego jest całkowicie nieatrakcyjny dla Prusaka w czystej postaci.

Zastosowanie receptury kwas borowy

 • Zmieszać gotowane żółtka z proszkiem boru z powstałej mieszaniny Rolki kulki i umieścić je w miejscu, gdzie owady;
 • Wymieszaj kwas borowy z cukrem w proszku w proporcjach 1 do 1, dodaj niewielką ilość cukru waniliowego do zapachu. Użyj powstałej mieszaniny wygodniej na pokrywkach lub innych podszewkach.
 • Wytwarzaj kulki ciasta z dodatkiem kwasu borowego.

Przy stosowaniu kwasu borowego ważne jest odcięcie karaluchów od źródeł wody, w przeciwnym razie jego użycie nie będzie miało żadnego efektu.Pożądane jest również ograniczenie ich w jak największym stopniu do każdej innej możliwej żywności.

Jak walczyć z karaluchami z roślinami

Proszek z pudrowania

Wiele roślin i ziół ma substancje, które odstraszają karaluchy. Metody te nie są odpowiednie do ich zniszczenia, ale pomogą usunąć owady, jeśli nie są zbytnio w pomieszczeniu i są również skuteczne jako środki zapobiegawcze. Rośliny, które mogą być używane do zwalczania szkodników:

 • Złocienia. Jest to żółtawy proszek zmielonego rumianku. Zawiera substancje, wyjątkowo nieprzyjemne dla karaluchów. Proszek z zarodnia jest gotowy do użycia, nie ma potrzeby dodawania do niego innych substancji lub tworzenia jakichkolwiek roztworów. Stosując mrowisko, trzeba z nim przetwarzać trudno dostępne miejsca, w których mogą żyć karaluchy, miejsca ich akumulacji i możliwe sposoby przenikania do mieszkania.
 • Liść laurowy. Zawiera naturalny repelent (repelent) - cineol. Stosuje się go podobnie do złocienia - w miejscach zatłoczenia, możliwego zamieszkiwania i przenikania do mieszkania.
 • Starsze pąki działają w przerażający sposób na karaluchy.
 • Olejki eteryczne na bazie cedru i eukaliptusa. Aby z nich korzystać, należy użyć wacika. Podczas obróbki dużego obszaru - olej można dodawać do wody podczas mycia podłóg oraz trudno dostępnych miejsc i możliwych miejsc - tamponem i nierozcieńczonym olejem. Ważne jest, aby pamiętać, że ilość olejku eterycznego powinna być mała, ponieważ zbyt silny zapach może uszkodzić najemców.

Substancje o ostrym zapachu

Ładowanie …

Jednym z najbardziej radykalnych środków ludowych dla Prusaka jest stosowanie substancji takich jak amoniak, nafta, metanol i terpentyna.Substancje te mają silny i bardzo ostry zapach, który odpycha owady. Ale ten zapach jest wyjątkowo nieprzyjemny dla ludzi, do mycia podłóg z dodatkiem tych substancji, a jeszcze bardziej do życia w mieszkaniu o takim zapachu jest prawie niemożliwe, a ponadto może powodować znaczące szkody zdrowotne, dlatego nie zaleca się stosowania tych substancji.

Gips lub alabaster

Substancje te mogą niszczyć karaluchy tylko po spożyciu i zamrożeniu w żołądku. Walka w ten sposób jest dość okrutna i wymaga przebiegłości, ponieważ niemożliwe jest doprowadzenie owadów do jedzenia tych substancji w czystej postaci. Aby użyć gipsu lub alabastru, należy je wymieszać z mąką lub innymi substancjami.

Pułapka z karaluchów własnymi rękami

Pułapki z karaluchów własnymi rękami mogą być 2 rodzaje - z użyciem oleju roślinnego i tłustości lub pułapek na klej.

Pierwsza metoda polega na wybraniu dowolnej pojemności, najlepiej nadają się butelki z szeroką szyjką lub puszkami, które rozmazują ściany wewnętrzne olejem słonecznikowym. Nie pozwoli, żeby karaluch znów się wydostał. Wewnątrz pojemnika musisz kapać miód lub użyć innej przynęty.

Pułapki samoprzylepne można tworzyć za pomocą kawałka kartonu i szkockiej lub niebielonego kleju. Na jego powierzchni konieczne jest przyklejenie taśmy samoprzylepnej w taki sposób, aby jej lepka strona znajdowała się na wierzchu lub aby powierzchnia tektury była pokryta specjalnym nieschnącym klejem. Centrum musi również przynętę.

Wadą samych pułapek jest to, że po pewnym czasie, aby pozbyć się owadów, pułapka będzie musiała zostać odebrana, podczas gdy na niej będą żywe, umierające i już martwe osobniki.Ta procedura jest raczej nieprzyjemna i nieestetyczna, więc może nie być odpowiednia dla wszystkich.

Ponadto, w pełni wycofanie karaluchów w ten sposób jest dość trudne, można tylko zmniejszyć ich liczbę.

Walka z metodami ludowymi Prusaka może odbywać się tylko na wczesnych etapach infekcji. Ponadto ich skuteczność może być różna w każdym indywidualnym przypadku.