Šta odvratiti žohari iz stana

Januar 2019

Video: IMMIGRANTS! Feat. Donald Trump & Tony Abbott [RAP NEWS 34] (Januar 2019).

Anonim

Pojawienie się karaluchów w pomieszczeniach mieszkalnych często powoduje niepokój dla gospodarzy związanych z trudności pozbycie się tych owadów. Chemikalia z wielu powodów nie zawsze mogą być stosowane, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czego się boją karaluchy. Pomoże to pozbyć się szkodliwych owadów bez użycia chemikaliów lub zapobiec ich pojawieniu się.

Rośliny aromatyczne

Aromat niektórych roślin zawierających dużą ilość olejków eterycznych może odstraszyć karaluchy i sprawić, że opuszczą pomieszczenie.

NASZE CZYTELNICE POLECAMY! W walce z karaluchami nasi czytelnicy doradzają odstraszaczowi Pest-Reject. Technologia elektromagnetyczna i ultradźwiękowa o 100% wydajności radzi sobie z karaluchami, robakami i innymi owadami. Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Czytaj więcej tutaj …

  • Tansy to silnie pachnąca roślina, której zapach obawia się karaluchów. Aby zapobiec pojawieniu się owadów, można użyć świeżo zebranej trawy, która wystarcza do rozłożenia w miejscach, w których mogą pojawić się karaluchy. W zimnych porach przygotowuje się napar z suszonych kwiatów wrotyczu, a pokój jest leczony.
  • Olejki eteryczne z eukaliptusa i cedru mogą być używane do odstraszania dorosłych osób. Istnieje kilka opcji używania olejków eterycznych. Pierwszym z nich jest traktowanie klastrów owadów wodnym roztworem zawierającym olej.Drugim jest użycie lamp aromatycznych.
  • Karaluchy boją się zapachu mięty i piołunu. Mogą być używane zarówno świeże jak i suche. Trawa jest ułożona w siedliskach owadów.
  • Liść laurowy pomoże ci pozbyć się niewielkiej liczby owadów, po prostu rozkładaj go w kuchni, w szafach, za rurami i wzdłuż listew przypodłogowych.
  • Używanie kropli anyżu lub jakiegokolwiek preparatu zawierającego anyż jest skuteczne. Owady nie tolerują zapachu tej rośliny i szybko opuszczają dom.
  • Suszone i posiekane kwiaty rumianku służą do zabijania szkodliwych owadów. Zawierają trujące dla substancji owady - złocienia. Rumianek w proszku jest rozpylany w siedliskach karaczanów.

Wszystkie te sposoby pozbycia się karaluchów są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, ale mają jedną istotną wadę. Nie niszczą owadów, ale tylko zmuszają je do tymczasowego opuszczenia lokalu. Mogą pomóc pozbyć się małej populacji karaluchów, ale jeśli są już dużo w mieszkaniu.

Substancje o ostrym zapachu

Substancje o ostrym zapachu są kolejnym lekarstwem na obawy karaluchów. Ale korzystanie z tych funduszy może negatywnie wpłynąć na mieszkańców domu. Ponadto ich zapach pozostanie w mieszkaniu przez długi czas.

  • Alkohol amonowy (roztwór amoniaku) ma ostry zapach, który odstrasza owady w mieszkaniu. Aby karaluchy mogły opuścić pomieszczenie, wystarczy codziennie wytrzeć podłogi wodą zawierającą niewielką ilość amoniaku lub umieścić spodki roztworem amoniaku niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
  • Terpentyna, nafta lub spirytus denaturowany - starożytne metody ludowe stosowane w ekstremalnych przypadkach, ponieważ nieprzyjemny zapach substancji powoduje dyskomfort u osoby.Do wydalenia dorosłych wystarczy smarować jeden z wymienionych produktów miejscami, w których pojawiają się owady. Najwygodniej jest użyć pędzla do tych celów.
  • Malowanie farbą budowlaną spowoduje również, że karaluchy opuszczą mieszkanie. Po naprawie nie pojawiają się w domu przez dłuższy czas.

Zimno to skuteczna metoda na pozbycie się karaluchów

Karaluchy to owady, które kochają ciepło, żyją tylko w pobliżu osoby. Nie tolerują niskich temperatur, dlatego jeśli użyte środki są nieskuteczne, możliwe jest zabicie owadów przez zamrożenie. Ta metoda może być stosowana w obszarach, w których w zimie termometr na ulicy spada poniżej -10.

Ważne! Dorośli i ich larwy giną w temperaturze -8. Jeśli przez kilka dni wytworzysz pożądaną temperaturę w pomieszczeniu, nie będzie śladów owadów.

Brak mrozu jest taki, że w mieszkaniach z centralnym ogrzewaniem jest to niemożliwe, ponieważ rury pękną, a mieszkanie zaleje wodą. Ponadto zimno negatywnie wpływa na urządzenia gospodarstwa domowego i tapety.

Wszystkie te metody tylko przez jakiś czas pomogą wypędzić owady, w przyszłości mogą pojawić się ponownie. Bardziej skuteczne i celowe jest stosowanie leków specjalistycznych lub korzystanie z usług profesjonalnych usług.

NASZE CZYTELNICE POLECAMY! W walce z karaluchami nasi czytelnicy doradzają odstraszaczowi Pest-Reject. Technologia elektromagnetyczna i ultradźwiękowa o 100% wydajności radzi sobie z karaluchami, robakami i innymi owadami. Całkowicie bezpieczny, ekologiczny środek dla ludzi i zwierząt domowych. Czytaj więcej tutaj …